Společnost Acer představila novou řadu TravelMate 4150

PRAHA, 11. května 2005. Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: údaje firmy IDC pro oblast EMEA za celý rok 2004), pokračuje v rozšiřování nabídky notebooků. Dnes představila Acer TravelMate™ 4150, který využívá zcela novou platformu Intel ‘Sonoma’. Řada Acer TravelMate 4150 je tvořena elegantními notebooky, které jsou navrženy pro malé a domácí kanceláře, jakož i pro malé a středně velké podniky. Profesionální uživatelé ocení při mobilním využití velký výkon, nezávislost na elektrické síti a široké možnosti komunikace.
Společnost Acer představila novou řadu TravelMate 4150

Notebooky řady Acer TravelMate 4150 jsou založeny na platformě Intel ‘Sonoma’, která využívá nejnovější generaci mobilní technologie Intel® Centrino™ s podporou architektury PCI Express™ a hlavní sběrnici s frekvencí 533 MHz. Pro připojení k bezdrátové síti je určen čipset Intel® PRO/Wireless 2200BG s podporou standardu IEEE 802.11b/g dual-mode WiFi Certified™.

Notebook je vybaven rychlou pamětí dual-channel DDR II s minimální velikostí 512 MB, jíž lze rozšířit až na  2 GB, pevným diskem ATA 100 s minimální kapacitou 60 GB. Všechny modely jsou vybaveny dvouvrstvou vypalovací mechanikou DVD-Dual a čtečkou paměťových karet typu “6 v 1”, která podporuje standardy MultiMediaCard (MMC), Secure Digital (SD), Memory Stick®, Memory Stick PRO™, Smart Media (SM) a xD-Picture Card™. Technologie Intel® Mobile Centrino™ ve spojení s architekturou PCI Express™ zaručuje výdrž baterií až 5 hodin a dobu nabíjení 3,5 hodin za provozu.

Notebooky řady Acer TravelMate 4150 jsou vybaveny jasným TFT 15” XGA LCD displejem (1024x768) a grafickým čipsetem 3D PCI-Express Intel® 915GM s novou technologií Intel® Graphics Accelerator Media 900 a sdílenou pamětí až 128 MB VRAM nebo NVIDIA GeForce Go 6200 s pamětí 32-TC/128MB VRAM (technologie TurboCache™). Notebooky řady TravelMate 4150 podporují Microsoft® DirectX® 9.0 a funkci DualView™, která umožňuje současně používat externí CRT monitor, a dále jsou vybaveny portem S-Video (NTSC/PAL) a hardwarovou podporou MPEG-2/DVD. Audiosystém kompatibilní s MS Sound™ je doplněn integrovanými reproduktory a mikrofonem.

Notebook řady TravelMate 4150 lze snadno připojit k telefonní síti integrovaným faxmodemem V.92 56 Kbit/s  i k “pevné” kancelářské síti integrovanou kartou Fast Ethernet. Všechny modely rovněž nabízejí spojení IEEE 802.11b/g s podporou Intel® PRO/Wireless 2200BG.

Notebook řady TravelMate 4150,  který váží necelé 3 kg, se vyznačuje vynikajícím výkonem i při provádění těch nejnáročnějších mobilních aplikací.

Modely Acer TravelMate 4150 jsou vybaveny veškerými vstupními a výstupními porty, včetně infračerveného (FIR) portu a tří USB 2.0 portů, konektorem VGA pro připojení externího monitoru, portem S-Video port (NTSC/PAL) a slotem PC Card typu II. Notebooky této řady jsou dodávány s portem Firewire IEEE 1394, který je určen pro rychlé připojení nejrůznějších multimediálních zařízení.

Notebooky Acer TravelMate 4150 jsou dodávány s předinstalovaným systémem Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi a diskem CD-ROM pro zotavení systému, jakož i s dalším software včetně Adobe Acrobat® Reader™, antivirového programu Norton AntiVirus®, CyberLink® PowerDVD®, NTI CD Maker™ a novou sadou Acer eManager, která umožňuje rychlý a intuitivní přístup k velkému počtu utilit pro správu.

Na notebooky řady Acer TravelMate 4150 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage.  V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

Dostupný model (Uvedené ceny jsou doporučené koncové bez DPH a mohou se u jednotlivých prodejců lišit)

TravelMate 4151LMi - 27 990,- Kč*/ 36 690,- Sk*
Procesor Intel Pentium M 730 (1,60 GHz, 2 MB L2 cache, 533 MHz FSB), Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi, 15" XGA TFT, 128 MB NVIDIA GeForce™ Go 6200, 512 (2x 256) MB DDRII, 60 GB HDD, DVD+/-RW DL, LAN a wireless LAN, modem, čtečka karet 6 v 1

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patřící mezi deset největších světových dodavatelů značkových osobních počítačů vyvíjí a dodává snadno ovladatelná a spolehlivá řešení IT, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život. V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má 7 800 zaměstnanců a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. V roce 2003 činily tržby skupiny 4,9 miliard USD. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Váš názor Další článek: Která univerzita má nejnavštěvovanější web?

Témata článku: Notebooky, SD Card, Memory Stick, Port, Cyberlink, Integrovaná čtečka, Osobní profil, Porta, Rychlé připojení, Sonoma, NTSC, Rychlé nabíjení, Nejnáročnější uživatel, Mobilní čipset, Rychlý port, Dual, Smart Home, Rychlé spojení, Integrovaná technologie, Notebook Acer, Necelá hodina


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky