Společnost Acer představila novou řadu TravelMate 3000: Ultrapřenosná koncepce v nejpropracovanější a nejdokonalejší formě

PRAHA, 27. dubna 2005. Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: IDC EMEA za celý rok 2004), rozšiřuje nabídku ultrapřenosných mobilních notebooků o nový počítač TravelMate 3000. Notebooky jsou určeny pro mobilní pracovníky, kteří potřebují ultralehký kompaktní počítač pro zajištění vynikající mobility, s dlouhou výdrží a optimálním výkonem. Nová řada TravelMate 3000, založená na nové platformě Intel “Sonoma”, nabízí dokonalou rovnováhu mezi výkonem, hmotností a připojitelností a využívá výkonnou progresivní technologii PCI Express a mobilní technologii Intel® Centrino™.
Společnost Acer představila novou řadu TravelMate 3000: Ultrapřenosná koncepce v nejpropracovanější a nejdokonalejší formě

Procesory Intel® Pentium® M s frekvencí až 2,0 GHz  spolu s nejnovějším čipsetem Intel®  915GM Express a 533MHz hlavní sběrnicí PCI Express™ ukazují, že Acer TravelMate 3000 je komplexně vybavený kompaktní pracovní nástroj, který se se svou tloušťkou pouhých 32,5 mm a hmotností jen 1,46 kg vejde pohodlně do každé aktovky. S výdrží 4,5 hodiny při provozu na baterie je notebook TravelMate 3000 schopen bez problémů absolvovat i ta nejnáročnější obchodní jednání.

Notebook je standardně vybaven systémovou pamětí až 512/1024 MB DDR II, jíž lze rozšířit až na 2048 MB, a pevným diskem ATA/100 s kapacitou až 100 GB. V závislosti na modelu jsou notebooky řady TravelMate 3000 vybaveny externí mechanikou IEEE 1394 DVD-CDRW nebo externí vypalovací mechanikou IEEE 1394 DVD-Dual Double Layer a čtečkou paměťových karet typu “4 v 1” pro karty standardů MultiMediaCard (MMC), Secure Digital (SD), Memory Stick® a Memory Stick PRO™.

Kromě vynikajícího výkonu, který zaručují procesory Intel® Pentium® M, jsou notebooky řady TravelMate 3000 vybaveny 12,1” WXGA barevným TFT LCD širokoúhlým displejem s rozlišením 1280 x 800 při 16,7 miliónů barev, integrovanou 3D grafikou Intel®  915GM s Intel®  Graphics Media Accelerator 900, podporou technologie DualView™ a až 128 MB dynamicky přiřazovanou videopamětí.

Notebooky řady TravelMate 3000 jsou dodávány s komplexním souborem funkcí pro připojení LAN, WLAN, PAN, s integrovaným faxmodemem V.92 56Kbit/s pro vytáčené spojení,  optickým rozhraním (FIR), integrovanou kartou 10/100/1000 Fast Ethernet pro zajištění ultrarychlého připojení a čipsetem Intel® PRO/Wireless 2200BG s podporou IEEE 802.11b/g dual-mode WiFi Certified™ standardu IEEE 802.11b/g a technologií Bluetooth.

Všechny modely jsou vybaveny úplným souborem vstupních a výstupních portů, včetně tří portů USB 2.0, portu Firewire IEEE 1394 a konektorů pro připojení mikrofonu a sluchátek s podporou S/PDIF.

Nová volitelná dokovací stanice Acer ezDock s rozhraním PCI Express zaručuje dokonalé propojení počítače TravelMate 3000 se stávajícími i budoucími periferními zařízeními bez jakýchkoli problémů s rozhraním.

Notebooky TravelMate 3000 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows® XP Professional v české verzi (s diskem CD-ROM pro obnovení systému) a úplným souborem užitečných utilit, jako např. Acer eManager (ePresentation, eSetting, ePowerManagement a eRecovery) a Acer GridVista. První program nabízí rychlý a intuitivní přístup k nepřebernému počtu utilit pro ovládání notebooku, druhý umožňuje rozdělit displej až na čtyři aktivní okna.

Na notebooky řady Acer TravelMate 3000 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

Dostupný model:
TravelMate 3001WTMiMobilní Intel® Pentium® M 730 (1,6 GHz, 2 MB L2 cache, 533 MHz FSB), Microsoft® Windows® XP Professional Edition v české verzi, 12,1”WXGA TFT, 80 GB HDD, 512 MB (2x 256) DDRII, 56Kbps modem, LAN 10/100/1000, wireless LAN (802.11g), Bluetooth™, externí DVD+/-RW DL. LX.T7406.089 44 990 Kč bez DPH59 190 Sk bez DPH

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patřící mezi deset největších světových dodavatelů značkových osobních počítačů vyvíjí a dodává snadno ovladatelná a spolehlivá řešení IT, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život. V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má 7 800 zaměstnanců a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. V roce 2003 činily tržby skupiny 4,9 miliard USD. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Váš názor Další článek: Microsoft neprohrával soudy a zdvojnásobil zisk; prodeje však stagnují

Témata článku: Notebooky, Nejnáročnější uživatel, Sluchátka bluetooth, Dokonalé rozhraní, Elektronická sluchátka, Notebook Acer, Osobní profil, Memory Stick


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky