Společnost Acer představila LCD displeje řady „Gamers“ s dobou odezvy 4 ms pro hráče, příznivce médií a technicky zaměřené domácí uživatele

PRAHA, 30. ledna 2006. Společnost Acer nadále pokračuje ve vývoji převratných LCD displejů se záměrem ještě více si upevnit vedoucí postavení v západoevropském segmentu LCD monitorů. Podle nejnovějších údajů společnosti Bryan Norris Associates (za 3. čtvrtletí 2005) o prodeji “značkových výrobků” na evropském trhu pokračovala společnost Acer ve zvyšování prodeje LCD monitorů a posílila své vedoucí postavení s 18% podílem na trhu.
Společnost Acer představila LCD displeje řady „Gamers“ s dobou odezvy 4 ms pro hráče, příznivce médií a technicky zaměřené domácí uživatele

Společnost Acer chce pokračovat ve svém úspěšném tažení a hodlá uspokojovat stále rostoucí nároky uživatelů neustálým zlepšováním prodejního programu, nabídkou progresivních TFT technologií, inovativních designů a vynikající ergonomie.

Řada Acer Gamers nabízí nejnovější funkce, jako např. LCD technologii CrystralBrite, nejkratší dobu odezvy, digitální rozhraní (DVI) a elegantní provedení. Nové 17” a 19” multimediální displeje s dobou odezvy 4 ms splňují nároky pracovníků v oblasti malé publikační činnosti, hráčů a milovníků médií.

Na základě úspěchu, s nímž se setkala nová řada monitorů Gamers s dobou odezvy 8 a 6 ms se společnost  Acer rozhodla, že ještě více zvýší rychlost zobrazováni při hraní her a při práci s mediálními aplikacemi, a uvedla na trh provedení AL1751Cs a AL1951Cs s dobou odezvy 4 ms. Oba modely se vyznačují elegantním vzhledem a propracovaným, jedinečným tenkým rámečkem¸ který doplňuje dvoubarevné stříbrnočerné provedení.

Kromě tenkého rámečku ihned zaujmou ovládací prvky a reproduktory, které jsou příhodně umístěny na stojanu, a tedy přispívají nejen ke snadnému ovládání, ale navíc zajišťují i optimální využití prostoru. Elegantní monitory AL1951Cs a AL1751Cs jsou rovněž vybaveny veškerými rozhraními a pro jednoduché uložení kabelů je určen prostor ve stojanu monitoru.

Monitory Acer AL1751Cs a AL1951Cs jsou vybaveny inovativní technologií displeje CrystalBrite, která zaručuje jedinečné barvy a ostrý obraz, jehož kvalita vynikne ve srovnání se standardním LCD monitorem. Tato technologie odstraňuje rozptyl světla, a tedy umožňuje dosáhnout intenzivní sytosti barev a vysokého kontrastního poměru. Technologie panelu CrystalBrite zajišťuje zobrazování reálných barev a ostrých detailů, které vyžadují hráči a milovníci médií s vysokými nároky na reálné zobrazení a grafiku zobrazující každý detail.

Při vývoji obou monitorů AL1951Cs a AL1751Cs byly využity nejdůležitější technologie, které vyžadují náročné grafické aplikace, jako např. herní konzole, akční filmy či živé sportovní přenosy. Oba modely se vyznačují vysokou svítivostí 400 cd/m2 a neobyčejně krátkou dobou odezvy 4 ms. Monitor AL1951Cs rovněž nabízí vysoký kontrastní poměr 700:1, který zaručuje ostrý a čistý obraz na LCD displeji elegantního vzhledu.

Univerzální design, digitální rozhraní (DVI) a vynikající technologie panelu dokazují, že monitory Acer AL1951Cs a AL1751Cs jsou vhodné do jakéhokoli prostředí.

Monitory nabízejí vše v jednom - moderní vzhled, využití pro média doma i v zaměstnání a také pro zábavu. Řada monitorů Acers Gamers představuje ideální řešení pro pracovníky v oblasti malé publikační činnosti, hráče a domácí příznivce hi-tech, kteří dokáží ocenit styl a snahu o optimální grafický výkon.

Na LCD monitory Acer je poskytována tříletá záruka typu carry-in.


Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

Témata článku: Microsoft, Univerzální reproduktor, Rámeček, Odezva, Tenký monitor, Čistý design, Nejkratší doba, Lcd herní konzole, Inovativní technologie, Osobní profil, Reálné využití, Akční film

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje