Společnost Acer dosáhla v říjnu rekordních konsolidovaných tržeb

22. listopadu 2005
Windows Vista betaverze 2 nebude
Společnost Acer zaznamenala potěšující výsledky ve všech čtyřech oblastech - EMEA, v Severní a Jižní Americe, pacifické části Asie a kontinentální Číně.
Společnost Acer dosáhla v říjnu rekordních konsolidovaných tržeb

PRAHA, 22. listopadu 2005. Společnost Acer Inc. oznámila další historický rekord: konsolidované tržby za říjen činí cca. 37,7 mld. NT$ (1,12 mld. US$), což představuje 59% zvýšení ve srovnání se stejným obdobím minulého roku.  Také 14% nárůst oproti poslednímu historickému měsíčnímu rekordu v září dokazuje příznivé výsledky a činí 33,08 mld. NT$ (985,84 mil. US$).

Tento rekordní výsledek byl dosažen díky prudkému zvýšení tržeb, které společnost Acer zaznamenala v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), v Severní a Jižní Americe, pacifické části Asie a kontinentální Číně.  Zcela jasně odráží úspěch a správnost obchodního modelu společnosti Acer založeného na celosvětovém prodeji prostřednictvím odbytových kanálů.

Konsolidované tržby za období od ledna do října činily 251,6 mld. NT$ (7,5 mld. US$), což představuje zvýšení o 41,5 % ve srovnání s loňskými 177,7 mld. NT$ (5,3 mld. US$), a dosahují 89 % plánovaných tržeb pro rok 2005.

Jen za měsíc říjen vzrostly tržby společnost Acer na všech čtyřech trzích: ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku se zvýšily v oblasti EMEA o 63 %,  v Severní a Jižní Americe o 163 %, v pacifické části Asie o 42 %  a v kontinentální Číně o 38 %.  Tržby v oblasti EMEA a Severní a Jižní Americe zaznamenaly rovněž historický rekord.

Poznámka: Pro převod byl použit kurz 1 US$ = 33,555 NT$.

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Váš názor | Windows Vista betaverze 2 nebude

Témata článku: Historický počítač, Amerika, Osobní profil

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší