SPOLEČNOST 3COM ROZŠIŘUJE PODPORU ZABEZPEČENÍ A KONVERGENCE PRO PODNIKY

Nový stohovatelný přepínač pomáhá zákazníkům z malých a středních firem přecházet na zabezpečenou konvergovanou IP komunikaci; vylučuje další náklady a složitost, které nabízí konkurence.
SPOLEČNOST 3COM ROZŠIŘUJE PODPORU ZABEZPEČENÍ A KONVERGENCE PRO PODNIKY

MARLBOROUGH, MASS. – 5. prosince 2005 – Společnost 3Com Corporation dnes představila první stohovatelný přepínač v oboru pro místní sítě (LAN), který má uspokojit rostoucí specifické požadavky zákazníků z malých a středních firem na robustní zabezpečení a podporu služby „přenos hlasu přes IP (VoIP)“ nebo jiných konvergenčních aplikací. Nová řada přepínačů 3Com Switch 4500 kombinuje standardizované zabezpečení pro ověřování uživatelů; podporu karanténních řešení 3Com a první integrovanou platformu zabezpečení TippingPoint X505 vytvořenou na bázi technologie IPS (Intrusion Prevention System); a dynamickou podporu “plug-and-play” pro služby VoIP více poskytovatelů.

 

“Stohovatelné přepínače jsou znovu v módě a stávají se součástí síťových vrstev zabezpečení a zároveň umožňují IP komunikaci,” řekl Zeus Kerravala, výkonný analytik a místopředseda skupiny Yankee Group. “Většina firem bez ohledu na velikost dává přednost nejkvalitnějším technologiím, zejména s ohledem na konvergenci. Automatické rozpoznávání poskytovatelů služeb VoIP přepínače Switch 4500 představuje hodnotu, kterou naši konkurenti dosud neposkytují.” 

  

Přepínač 3Com Switch 4500, jenž byl vytvořen na základě otevřených oborových standardů, aby zákazníci nebyli omezováni proprietárními funkcemi, je cenově výhodný, spravovaný přepínačem 10/100 se snadnou obsluhou – k dispozici v modelech s 26 a 50 porty. Obsahuje funkce extenzivního přepínání Layer 2 a dynamického směrování Layer 3, které poskytují “vlastnosti” nezbytné pro dnešní náročné podnikové sítě. Navíc jej lze používat v heterogenních sítích, což umožňuje firmám zachovávat stávající investice do infrastruktury.

 

“Nabízíme převratná řešení skvělé hodnoty, která umožňují firemním klientům přejít na zabezpečené konvergované sítě podporující důležité podnikové aplikace a služby,” řekl Scott Hilton, místopředseda infrastruktury, 3Com. “Přepínač Switch 4500 rozšiřuje kompletní portfolio přepínačů místních sítí naší společnosti. To rovněž obsahuje nejvyšší řadu stohovatelných přepínačů 3Com Switch 5500 a také modulární přepínač Switch 7700 a přepínač Switch 8800 s terabitovou kapacitou pro velké sítě s tisícovkami uživatelů.”

 

Součástí vnitřního vybavení tohoto přepínače je automatické poskytování služby (QoS) a linkového napájení Power over Ethernet. Uvedené služby  jsou nezbytné pro efektivní provoz řešení VoIP, a navíc funkce automatického přiřazování VLAN, které jsou důležité pro optimalizaci zabezpečené konvergované komunikace IP v ethernetových sítích. Pro dynamickou konfiguraci a efektivní správu nejsou v tomto přepínači 3Com předprogramovány pouze IP telefony 3Com, ale také IP telefony dalších výrobců. Kromě toho může přepínač Switch 4500 napájet bezdrátové přístupové body nejen 3Com, ale rovněž ostatních distributorů. Není proto zapotřebí dalších investic do nákladného přepojování napájecích zdrojů.

 

 Přepínač neposkytuje  pouze škálovatelné možnosti připojení a podnikovou správu nezbytnou pro provoz sítě.  Podporuje také ověřování 802.1X, které zabezpečuje síť, dokud nedojde k ověření uživatelů. Pracovníci IT, spravující  přepínač centrálně,, mohou podrobně sledovat detaily o jednotlivých uživatelích. Switch 4500 současně umožňuje  podporu ověřování zařízení prostřednictvím RADA (RADIUS Authentication of Device Access), které bylo vytvořeno pro zařízení nepodporující 802.1x.  Bonusem pro  uživatele je bezesporu kombinace přepínače Switch 4500 se systémem TippingPoint X505 obsahujícím technologii IPS, s bránou firewall s kontrolou paketů, virtuální privátní sítí IPSec, správou šířky pásma, filtrováním webového obsahu a dynamickým směrováním. Další výrazný krok vpřed představuje poskytování  sofistikovanějšího a výrazně proaktivnějšího způsobu zabezpečení.

 

Cena a dostupnost

Cena přepínače Switch 4500, který je nyní k dispozici na celém světě, začíná na 695 USD (cena v USA). V této nové řadě jsou k dispozici následující odlišné modely: Cena přepínače Switch 4500 s 26 porty činí 695 USD (cena v USA). Cena přepínače Switch 4500 s 50 porty činí 1295 USD (cena v USA). Cena přepínače Switch 4500 PWR s 26 porty činí 2295 USD (cena v USA). Cena přepínače Switch 4500 PWR s 50 porty činí 4295 USD (cena v USA).

 

Společnost 3Com - informace

Společnost 3Com Corporation (NASDAQ: COMS) je předním poskytovatelem síťových řešení zabezpečení převodu hlasu a dat pro podniky všech velikostí. Společnost 3Com nabízí širokou nabídku inovativních produktů s podporou špičkového marketingu, servisu a podpory, které zákazníkům poskytují skvělou hodnotu pro jejich organizace. Prostřednictvím své divize TippingPoint je společnost 3Com předním poskytovatelem síťových systémů proti neoprávněnému vniknutí, které poskytují důkladnou ochranu aplikací, ochranu infrastruktury a ochranu výkonu pro organizace, vládní agentury, poskytovatele služeb a akademické instituce. Další informace najdete na webu www.3com.com nebo na tiskovém serveru www.3com.com/pressbox.

Váš názor Další článek: Chyby v zaúčtování software mohou firmám způsobit problémy

Témata článku: Hilton, Switch

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší