SPIR sjednocuje reklamní trh

Na posledním klubovém večeru Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) zazněl další požadavek na konsolidaci a sjednocení českého reklamního trhu. Provozovatelé médií a sekce zadavatelů se shodli na tom, že je nutné definovat a standardizovat kategorie, podle kterých by se jednotlivá média zařazovala a především zobrazovala v žebříčcích dat výzkumného projektu NetMonitor.
SPIR sjednocuje reklamní trh

Tento krok primárně zprůhlední trh internetové reklamy a poskytne zadavatelům vodítko při výběru médií do svých komunikačních kampaní, sekundárně přinese další investice do internetu.

            O možnostech kategorizace a úskalích diskutovali i hosté SPIRu PhDr. Jan  Pochman z Unie Vydavatelů,  který  se podělil o zkušenosti z tiskových médií a Daniel Švanda z výzkumné agentury Mediaresearch přinášející nejnovější informace ze zahraničí a nástin realizace členění online médií dle oborů. Odborným garantem celé akce byl Petr Hanisch zastupující médium Kurzy.cz. Podle předsedy SPIRu Daniela Nohela je tento krok potvrzením základního úkolu Sdružení, a tím je kultivace celého reklamního prostředí na internetu.

 Zanedlouho SPIR ustanoví pracovní skupinu, která navrhne řídícímu orgánu Výkonné radě pravidla pro zařazování médií.

 

 

SPIR je profesní sdružení působící v oblasti internetové reklamy od roku 2000. Skládá se ze dvou sekcí reprezentujících obě strany reklamního trhu – sekce internetových medií a sekce zadavatelů internetové reklamy. V současné době tvoří členská základna sdružení celkem 28 členů v obou sekcích. Kromě provozování jednotného, široce respektovaného výzkumu návštěvnosti a sociodemografického profilu návštěvníků internetu NetMonitor, se aktivně snaží o kultivaci celého internetového reklamního trhu.

Váš názor Další článek: Emailové schránky u Seznam.cz jsou obnoveny

Témata článku: Daniel, Geneva

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší