Špičkové služby pro zdravotnictví podporuje Helios Green

Významná česká inženýrsko-dodavatelská firma PURO-KLIMA, a.s. je zákazníkem LCS už od roku 1999. Specializuje se na služby pro zdravotnictví, od fakultních nemocnic až po nejmenší zdravotnická zařízení ve státním i soukromém sektoru. Původně pracovala s podnikovým informačním systémem Helios Orange (původním názvem LCS Helios). V důsledku růstu firmy se však management koncem roku 2004 rozhodl přejít na větší informační systém. Vítězem výběrového řízení se stal další systém z rodiny Helios - Helios Green (tehdy LCS Noris), jehož implementace zde byla nedávno dokončena.
Špičkové služby pro zdravotnictví podporuje Helios Green

Od roku 1999 pracovala společnost paralelně s více systémy. Účetnictví bylo vedeno v Helios Orange, projekce a příprava zakázek ve vlastním specializovaném software v kombinaci s MS Excel a pod. Používání několika nekompatibilních programů však bylo složité, nepřehledné. Navíc procesy a agendy, které na sebe vzájemně nenavazovaly, způsobovaly zvýšenou chybovost.

Vzhledem k narůstajícímu obratu firmy se však ukázalo jako nutné mít systém, který by v sobě pokud možno integroval veškeré firemní procesy a agendy.

 

V roce 2004 byla externí odborné firmě zadána realizace výběrového řízení. V jeho průběhu se řešila také otázka, zda zůstat u systému Helios Orange, ke kterému nabízela společnost LCS doplnění potřebných agend nebo přejít na systém Helios Green či na velký informační systém zahraniční produkce. Nakonec se vítězem výběrového řízení, jehož součástí byla m. j. celodenní prezentace, stal Helios Green.

28.ledna 2005 byla podepsána smlouva o jeho implementaci.

 

„Implementace základního systému, včetně převodu dat minulých let ze systému Helios Orange, a plnohodnotný náběh rutinního provozu byly dokončeny v 1. pololetí 2006, tedy za cca půl roku od započetí implementace,“ říká  Ing. Josef Kafoněk, člen představenstva PURO-KLIMA.

„Přitom podle mých informací z jiných firem tato fáze většinou probíhá jeden rok i déle. Krátká doba přípravy a implementace byla možná díky úzké a intenzívní spolupráci zákazníka s dodavatelem systému,“ konstatuje.

 

Přínos nového systému spatřuje management společnosti zejména v Integraci všech firemních IT procesů a agend do jediného systému. Výsledkem by mělo být zpřehlednění a urychlení všech těchto procesů, s možností snadných a komplexních analýz chodu jednotlivých útvarů a procesů firmy (on-line výstupy plnění jednotlivých útvarů, jednoduché sledování toku dokumentů, materiálu, controlling … atd). Proto se připravuje 2. etapa – vývoj a implementace specifických IT procesů a agend při přípravě zakázky. Tato oblast je zatím v PURO-KLIMA zpracováváno za pomoci vlastního firemního software s vazbou na program MS Excel. Pro budoucnost se uvažuje také o implementaci systému Helios Green i pro slovenskou pobočku firmy, která nyní pracuje také se systémem Helios Orange.

 

O společnosti PURO-KLIMA

PURO-KLIMA, a.s. je 100% českou, inženýrsko-dodavatelskou firmou s vlastní projekcí, která se specializuje na služby pro celé spektrum zdravotnictví, od fakultních nemocnic až po nejmenší zdravotnická zařízení a to jak ve státním, tak i soukromém sektoru.

Od svého založení v roce 1989 poskytuje kompletní projekční služby, dodávky lékařských přístrojů či celých zdravotnických technologických souborů, případně realizuje celé stavby - od projekce až po uvedení do provozu - tzv. "na klíč". Firma mimo jiné zastupuje na našem trhu přední světové firmy z oblasti vývoje a výroby špičkového zdravotnického zařízení a technologií, společnosti Hill-Rom, Spacelabs medical, Medtronic a Meteka.
Na Slovensku působí od roku 1997 dceřiná společnost PURO-KLIMA Slovakia, s.r.o. Od roku 2002 existuje též obchodní zastoupení PEGAMED na Ukrajině v Kyjevě.

 

O společnosti LCS

Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Produkty společnost LCS - podnikové informační systémy Helios Red, Helios Orange a Helios Green - pokrývají nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny systémy jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat společnosti LCS za fiskální rok 2005-2006 (18 měsíců) činil 325 mil. Kč. Společnost LCS je od roku 2006 držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2000.

Bližší informace lze nalézt na www.helios.eu.

 

Témata článku: Software, Celá etapa, Helios, Orange, Vertical, Green, Controlling, Microsoft Excel

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje