Špičková zařízení HP přispívají ke vzniku nové generace filmových efektů

Špičková zařízení HP přispívají ke vzniku nové generace filmových efektů

HP umožnilo tvůrci vizuálních efektů Weta Digital vytvořit vyspělé grafické efekty pro filmový hit Avatar

Společnost HP oznámila, že firma Weta Digital se sídlem ve Wellingtonu na Novém Zélandu, zabývající se výrobou vizuálních efektů, využila vynikající výkon technologie HP BladeSystem a pracovních stanic HP ZSeries při výrobě pokročilých grafických efektů pro mimořádně úspěšný film Avatar.

Úspěch společnosti Weta Digital závisí na její schopnosti inovovat a rychle realizovat zásadní projekty, jako byl právě Avatar. Díky použití zařízení HP ProLiant BL2x220c, který na jediné desce integruje dva nezávislé servery, zdvojnásobila Weta Digital svůj výpočetní výkon a zároveň snížila nároky na místo v datovém centru.

„Jako producent digitálních vizuálních efektů nezbytně potřebujeme vysoce robustní a spolehlivou technologickou infrastrukturu, která dokáže zvládat velmi intenzivní zátěž. Jedině tak můžeme stíhat napnuté výrobní termíny,“ řekl Tom Greally, ředitel společnosti Weta Digital. „Za páteř naší infrastruktury jsme vybrali HP BladeSystem, protože proti ostatním řešením nabízí dvojnásobnou hustotu spolu s jasnými výhodami z hlediska výpočetního výkonu, spotřeby energie a prostorových nároků.“

Weta Digital potřebovala ve svém datovém centru rovněž efektivně vyřešit rostoucí náklady na napájení a chlazení. HP BladeSystem využívá pokročilou termální konstrukci, díky které může fungovat při vyšších provozních teplotách, což v praxi znamená nižší nároky na chlazení a celkově nižší spotřebu energie. Pro regulaci teploty se používají vodou chlazené skříně; při poklesu venkovních teplot se voda pro serverové skříně ochlazuje přirozeně, přičemž se kromě pohonu čerpadel nespotřebovává elektřina, což dále snižuje náklady.

Pro vývoj obrovského množství počítačově generovaných záběrů (CGI) do filmu Avatar implementovala Weta Digital pracovní stanice HP Z800. Ty poskytly vysoký výpočetní výkon a maximální spolehlivost pro náročné animace, rendering, osvětlení a zvláštní grafické úpravy.

Témata článku: Avatar, Pohon, Efekt, Grafický efekt, Výpočetní výkon, Nezávislý film

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje