Španělské železnice připojují vzdálená pracoviště přes SHDSL infrastrukturu od RAD

Španělská Správa infrastruktury železnic (známá pod španělským akronymem ADIF) zvolila SHDSL modemy společnosti RAD Data Communications, aby zajistily připojení vzdálených pracovišť a kanceláří k její širokopásmové síti přes existující měděnou infrastrukturu.
Španělské železnice připojují vzdálená pracoviště přes SHDSL infrastrukturu od RAD

Díky nasazení inteligentních SHDSL modemů RAD ASMi-52 bude ADIF schopna pokračovat v realizaci svých plánů při zlepšování síťového prostředí, které jí má v budoucnu umožnit spustit nové druhy  služeb. V průběhu jednoho roku připojí ADIF pomocí ASMi-52 přibližně 150 spojů.

„Jedním z našich primárních kritérií byla interoperabilita s naší stávající bází infrastruktury,“ vysvětlil Carlos Rincon, manažer telematického a telefonního provozu v ADIF. „Úspěšná integrace ASMi-52 ukázala, že jsme zvolili správně.“

Infrastruktura ADIF je založena na celostátní optické síti, která slouží španělským drahám RENFE se všemi jejich železničními stanicemi pro veškeré kontrolní body, signaling, datové přenosy a telefonii. Flexibilita a nákladová efektivita ASMi-52 byly klíčem pro realizaci řešení, které ADIF dovolilo poskytnout výhody vysokorychlostní optické sítě i do vzdálených lokalit, které jsou dostupné přes měděné spoje.

Modem ASMi-52 využívá technologii SHDSL, vyhovující standardům ITU a ETSI, a zvládá rychlosti až do 2,3 Mb/s přes  dvoudrát, respektive 4,6 Mb/s přes čtyřdrát. Nabízí linkové kódování TC PAM-16, , adaptivní filtrování a odrušení ozvěny, takže zajišťuje vysokou imunitu vůči šumu na pozadí a umožňuje přenos několika SHDSL linek v tomtéž fyzickém kabelu.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje