Soutěž o titul Podnikatel roku 2005 začíná

Ernst & Young vyhlašuje šestý ročník soutěže Podnikatel roku 2005. Tato prestižní mezinárodní soutěž se již pravidelně vyhlašuje ve více než 30 zemích světa. Soutěže se může účastnit každý podnikatel, který je alespoň 10% vlastníkem firmy, jež existuje minimálně dva roky. Podnikatel roku 2005 bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále World Entrepreneur of the Year, které se uskuteční v červnu 2006 v Monte Carlu.
Soutěž o titul Podnikatel roku 2005 začíná

Tato prestižní mezinárodní soutěž má kořeny v USA; v České republice uspořádala společnost Ernst & Young tuto soutěž poprvé v roce 2000 (pro přehled vítězů viz Příloha č. 2). V současné době se již pravidelně vyhlašuje ve více než 30 zemích světa.

 

„Věřím, že Česká republika má řadu výjimečných podnikatelských talentů. Soutěž Podnikatel roku přináší všem účastníkům uznání jejich práce a podtrhuje jejich klíčovou úlohu při ovlivňování rozvoje ekonomiky České republiky. Chceme tedy znovu ocenit úspěšné podnikatele a podnikatelky, kteří jsou hrdí na to, čeho dosáhli, a pro které bude veřejné uznání jejich úspěchu poctou,“ řekl Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice.

 

Podmínky soutěže povolují účast těm podnikatelům, kteří aktivně působí ve vedení firmy, firma musí existovat minimálně dva roky a navrhovaný kandidát zároveň musí být alespoň 10% vlastníkem společnosti. Nominace jsou přijímány do 30. listopadu. Soutěžící se mohou přihlásit sami nebo mohou být nominováni svými spolupracovníky a přáteli. Podnikatele lze nominovat i pomocí internetových stánek www.podnikatelroku.cz.

 

Vítěze vybere nezávislá porota složená ze zástupců podnikatelské a akademické sféry z České republiky i ze zahraničí. Předsedou poroty je Miroslav Řihák, generální ředitel ANECT a.s., držitel titulu Podnikatel roku 2004. Hodnocení se letos zúčastní i zahraniční hosté Sándor Kürti, prezident KÜRT Corporation a Podnikatel roku 2004 Maďarské republiky, a Krzysztof Pawlowski, rektor a zakladatel polské vysoké školy Wyzsza Szkola Biznesu a Podnikatel roku 2003 Polska (pro kompletní seznam členů poroty viz Příloha č. 1).  Porota se řídí mezinárodními pravidly, která zaručují mezinárodní srovnatelnost výsledků. Mezi hlavní kriteria patří finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnocen bude rovněž podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost, přístup k inovacím a také jeho mimopodnikatelské aktivity (např. podpora regionu, ve kterém působí, nebo charitativní aktivity).

 

„Postavit se před lidi, vzbudit jejich důvěru, přesvědčit je o správnosti svojí cesty a spolu s nimi pak hledat, jak pomáhat zákazníkům naplňovat jejich vlastní cíle – tak chápu význam slova podnikání. Soutěž Podnikatel roku vnímám jako jednu z dobrých cest, která pomůže očistit slovo podnikatel od přívlastků jako podnikavec, zloděj nebo tunelář a vrátí mu zpět původní správný význam,“ uvedl Miroslav Řihák, vítěz soutěže Podnikatel roku 2004 a předseda poroty soutěže Podnikatel roku 2005. „K hodnocení přistoupíme tak, abychom zohlednili všechna finanční i nefinanční kritéria, podnikatelské nápady i schopnost zajistit stabilní růst podniku, a vybrali opravdu toho nejlepšího, který bude zastupovat české podnikatele na světovém finále,“ dodal Miroslav Řihák.

 

Jméno držitele titulu Podnikatel roku 2005 bude slavnostně vyhlášeno 31. ledna 2006. Držitel titulu Podnikatel roku 2005 České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2006 v Monte Carlu.

 

Kromě hlavního ocenění bude vyhlášena i kategorie Technologický podnikatel roku 2005, kterou připravuje společnost Ernst & Young ve spolupráci se sdružením TUESDAY Business Network. O tento titul může bojovat jakýkoli účastník soutěže Podnikatel roku, jehož firma působí v oblasti moderních technologií nebo moderní technologie významným způsobem využívá v hlavní podnikatelské činnosti. (Pro seznam členů poroty kategorie Technologický podnikatel roku 2005 viz Příloha č. 1.)

 

Novinkou je kategorie Začínající podnikatel roku, jejímž vítězem se může stát každý podnikatel, který podniká maximálně pět let.

 

„Agentura CzechInvest aktivně podporuje konkurenceschopnost českých podniků. Prostřednictvím našich regionálních kanceláří pomáháme podnikatelům v jednotlivých krajích České republiky. Věřím, že podpora soutěže Podnikatel roku 2005, která klade důraz na lidské i pracovní kvality podnikatelů, je správným krokem ke zlepšování podnikatelského prostředí,“ uvedl Radomil Novák, ředitel Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

 

Hlavními partnery soutěže Podnikatel roku 2005 jsou společnosti ABRA a AMCICO AIG Life a oficiálním dopravcem je ČSA. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Hospodářská komora České republiky a US Business School Prague.

 

Nominační formulář, jehož prostřednictvím může nominovat i veřejnost, je k dispozici na internetové stránce www.podnikatelroku.cz.

 

 

Informace o Ernst & Young:

Ernst & Young se řadí k předním světovým společnostem poskytujícím poradenské služby. Kromě jiného si za svůj cíl vytkla obnovit důvěru v tyto společnosti a v kvalitu finančního výkaznictví. Zaměstnává 103 tis. lidí ve více než 140 státech, kteří svým klientům poskytují integrované, vysoce kvalitní a specializované poradenské služby v oblasti finanční, transakční a řízení rizik. Nabízená řešení jsou založena na znalostech a zkušenostech, které má společnost Ernst & Young s problematikou auditu, daní a transakcí. V těch státech, kde je to dovoleno, společnost Ernst & Young poskytuje také právní služby. Další informace o společnosti Ernst & Young a jejím přístupu k různým podnikatelským záležitostem jsou uvedeny na internetové stránce www.ey.com/perspectives.  Společnost Ernst & Young zde zahrnuje všechny členy globální organizace Ernst & Young.

 

O soutěži Podnikatel roku:

Soutěž Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®), která vybírá nejúspěšnější průkopníky v oblasti podnikání, byla založena společností Ernst & Young ve Spojených státech amerických v roce 1986. Během své existence se rozšířila do řady zemí celého světa. V roce 2004 proběhly národní soutěže v 32 státech, letos bude společnost Ernst & Young pořádat tuto soutěž již ve 35 zemích. Smyslem této soutěže je upozorňovat veřejnost na vynikající osobní  příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž je také výjimečnou příležitostí, jak ocenit mnohaleté úsilí výjimečných mužů a žen. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách www.ey.com/weoy.

 

 

 

Příloha č. 1

 

 

Složení poroty soutěže Podnikatel roku 2005

 

 • Miroslav Řihák, předseda poroty, generální ředitel společnosti ANECT, držitel ocenění Podnikatel roku 2004 a finalista World Entrepreneur of the Year 2005
 • Ondřej Bartoš, CEO, TUESDAY Business Network
 • Radomil Novák, generální ředitel, CzechInvest
 • Jana Ryšlinková, ředitelka, US Business School
 • Zbyněk Frolík, generální ředitel společnosti Linet, držitel ocenění Podnikatel roku 2003 a finalista World Entrepreneur of the Year 2004
 • Sándor Kürti, prezident KÜRT Corporation, Podnikatel roku 2004 Maďarská republika a finalista World Entrepreneur of the Year 2005
 • Krzysztof Pawlowski, rektor a zakladatel polské vysoké školy Wyzsza Szkola Biznesu, Podnikatel roku 2003 Polska a finalista World Entrepreneur of the Year 2004

 

 

Složení poroty kategorie Technologický podnikatel roku 2005

 

 • Ondřej Bartoš, předseda poroty, TUESDAY Business Network 
 • Michael Al-Nassir, Pedersen & Partners
 • Ivan Pilný, TUESDAY Business Network
 • Jiří Beneš, 3TS Venture Partners
 • Michal Nosek, Plastika
Váš názor Další článek: Český Telecom: konkurence neprodává fér a boj proti podvodnému přesměrování nepolevuje

Témata článku: Monte Carlo, Technologický byznys, Monte, Mezinárodní agentura, Novák, Ovlivňování, Carlo, Monty, Young, ČSA


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk