Sound Blaster Audigy 2 ZS

Prostřednictvím nové skupiny zvukových karet Sound Blaster Audigy 2 ZS nasazuje Creative vysokou laťku pro zvuk pc a domácího studia.
Sound Blaster Audigy 2 ZS

Creative znovu definuje dokonalost svoji první 7.1 kartou Sound Blaster s certifikátem THX, definitivním zvukovým řešením pro hry, hudbu a zábavu.

 

Creative (Nasdaq: CREAF), vedoucí světová společnost v oblasti výrobků digitální zábavy pro osobní počítače a internet, představuje nové zvukové karty Sound Blaster Audigy 2 ZS. Ty si kladou za cíl pozvednout PC audio na zatím nepoznanou kvalitativní úroveň, a proto zahrnují prvky jako 24-bit ADVANCED HD audio při 108 dB SNR pro kvalitní nahrávání a přehrávání; vytvářejí také prostorový zvuk až pro 7.1 kanálů včetně podpory EAX ADVANCED HD, Dolby Digital EX a DTS-ES pro filmy a hry. Další jedinečnou vymožeností je THX Console, která umožňuje precizní kalibraci pro optimální ponoření do zvuku. Špičkové přehrávání hudby zaručuje Advanced Resolution™ DVD-Audio na 24-bit/192 kHz stereo nebo 24-bit/96 kHz u 5.1 zvuku a také plná kompatibilita s Windows Media 9.

 

„Sound Blaster Audigy 2 již vytvořila nový, vysoký standard pro zvuk u PC. Nyní přicházejí dva modely ZS a posunují kvalitu jakékoliv zábavy založené na PC ještě výš,“ tvrdí Darragh O’Toole, brand manažerka pro audio evropské pobočky Creative.   

 

Sound Blaster Audigy 2 ZS vychází vstříc potřebám hráčů a milovníků hudby, kterým poskytuje rychlý vstup do nového, přesvědčivějšího a realističtějšího světa zvuku. Podporuje EAX 4.0 ADVANCED HD pro ideální hraní, efekty EAX ADVANCED HD na výstupy 5.1, 6.1 a 7.1 pro více než 400 her DirectSound3D. Aby vyznavači hudby dostali takovou kvalitu, jakou očekávají, je karta plně kompatibilní s DVD-Audio a skvěle funguje s MP3, WMA a Windows Media 9 až do 108 dB SNR na všech kanálech.

 

“Tato karta vychází vstříc uživatelům, kteří chtějí okamžitý přechod k lepší kvalitě, flexibilitě a všestrannosti,“ říká Darragh O’Toole. “Hráče překvapí míra pohlcení výtečným zvukem a připojení prostřednictvím FireWire jim umožní propojit svá PC vysokorychlostní LAN.“

 

Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum Pro s mnoha prvky pro nahrávání hudby se hodí hlavně hudebníkům a zarytým fanouškům dobré muziky. Zahrnuje externí I/O Hub, který brání interferenci zvuku s prací počítače a zajišťuje jeho nejlepší možnou kvalitu. Dokáže nahrávat až šest simultánních kanálů při 24-bit/96 kHz a její pokročilá funkčnost zahrnuje vestavěný procesor efektů a sampler. Z hlediska konektivity hrají velkou roli optické a koaxiální S/PDIF I/O; 3 analogové vstupy (nebo 2 vstupy a mikrofon); full-size MIDI I/O; výstup na sluchátka; dva konektory FireWire (čelní a boční); hlavní ovládání hlasitosti s možností „mute“. Pomocí tohoto systému mohou hudebníci připojit jednu nebo více kytar, mikrofon nebo MIDI klávesnici a nahrávat na digitální zařízení prostřednictvím optického nebo koaxiálního připojení – anebo připojit externí AV zesilovače či dekodéry. Port FireWire umožňuje mimořádně rychlý přenos do a z externích digitálních zařízení, jako jsou DV kamkordéry, pevné disky a CD přehrávače, což ze systému činí dokonalý nástroj pro tvůrce multimédií. Bezdrátové dálkové ovládání poskytuje větší uživatelský komfort.

 

“Tento systém je ideální pro tvorbu a nahrávání hudby,“ uvádí Darragh O’Toole. “S ovladači ASIO 2.0 plus podpoře SoundFont 2.1 skýtá uživatelům nahrávání s minimálním zpožděním (2 ms) a navíc spoustou užitečných prvků včetně digitálního samplování.“

 

Oba modely disponují řadou utilit a pomůcek, jako je například Audio Cleanup pro odstranění praskání a šumů; SVM™ na inteligentní vyrovnávání hlasitosti přehrávání; Time Scaling™ pro zrychlení či zpomalení bez deformace zvuku; Creative Karaoke Tool zase umožňuje odstranit z běžných hudebních formátů hlavní vokál; EAX Effects pro přidávání efektů do přehrávání v reálném čase; CMSS 3D umožňuje převádět stereo na 7.1 kanálů.

 

O společnosti Creative

Společnost Creative (Nasdaq: CREAF) je celosvětová špička mezi výrobci zařízení pro digitální zábavu určených pro stolní počítače a Internet. Společnost Creative, proslulá svou kvalitní kartou Sound Blaster a spuštěním multimediální revoluce, určuje v současnosti svými produkty, jako je například uznávaný D.A.P. Jukebox, směr digitální zábavy na platformě PC. Inovativní hardware společnosti, firemní technologie, aplikace a služby využívající Internet umožňují zákazníkům vychutnat si vysoce kvalitní digitální zábavu kdykoli a kdekoliv.

Společnost Creative Technology Ltd., která byla založena v roce 1981, má sídlo vedení v Singapuru. Pobočka Creative Labs Europe byla založena v roce 1993 s cílem získat větší podíl z potenciálu evropského trhu. Do plného provozu byla pobočka uvedena generálním ředitelem Michaelem Sullivanem a její sídlo bylo vybudováno v Berkshire, UK. Creative Labs Europe se během minulých tří let rozrostla devětkrát s pobočkami ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Německu, UK, státech Beneluxu, Dánsku, Švédsku a Polsku. Evropské technické a provozní centrum společnosti Creative (EOTC) bylo oficiálně otevřeno 19. července 1995 v irském Dublinu. EOTC funguje jako centrum pro nástup na rychle rostoucí evropský trh. Zajišťuje efektivní dodávky produktů lokalizovaných a přizpůsobených evropskému zákazníkovi. Navíc poskytuje technickou podporu a doplňuje tak aktivity poboček v evropských zemích. V oblasti Evropy operuje 570 zaměstnanců.

Poznámka pro redaktory: Další informace získáte na adrese www.europe.creative.com. Najdete zde nové tiskové zprávy, krátké šoty, průvodce pro recenzenty a technické zprávy týkající se celé výrobní řady multimediálních produktů od společnosti Creative.

 

Pro další informace navštivte http://www.europe.creative.com

Váš názor Další článek: Vývoj cen hardwaru: rapidní vzestup

Témata článku: Internet, Windows, Cmss, Midi, Sampler, Zábava, Asio, Digitální vstup, Karaoke, Mikrofony k pc, Advanced, Audio ovladač dolby


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky