Sophos přichází s novými přístupy na ochranu dat

Sophos přichází s novými přístupy na ochranu dat

Společnost Sophos oznámila průkopnický přístup v oblasti ochrany osobních údajů, se kterým přichází v nejnovější verzi svého bezpečnostního řešení SafeGuard Encryption 6.1. Díky tomu, že tato nová verze efektivně řeší dva největší problémy související se šifrováním dat – výkon a použitelnost – představuje všeobecně vhodné firemní řešení. Podstatného zvýšení výkonu dosáhl Sophos využitím nativní šifrovací funkcionality podporovaných operačních systémů a umožněním multiplatformní správy napříč všemi využívanými zařízeními a cloudovými prostředími. Sophos je tak jedinou společností, která umožňuje nativní šifrování zařízení, cloudu, mobilních telefonů, vyměnitelných médií i sdílených souborů. To vše z jednoho centrálně spravovaného řešení a s bezkonkurenční úrovní bezpečnosti, špičkovým výkonem i uživatelskou přívětivostí.

Jsme pyšní na to, že v nové verzi řešení Sophos SafeGuard Encryption, které nese označení 6.1, přicházíme s odlišným přístupem, než s jakým jste se dosud mohli u bezpečnostních produktů setkat. Nové postupy umožňují uživatelům pracovat přesně tak, jak chtějí. A navíc bez toho, aby museli obětovat část svého drahocenného času a slevit z požadavků na výkon nebo funkcionalitu,“ říká Dan Schiappa, hlavní viceprezident a ředitel skupiny EndUser Protection Group společnosti Sophos. „Díky tomuto významnému pokroku mohou firmy plně přijmout datově orientovaný přístup k šifrování a vyhovět tak bezpečnostním standardům. A samozřejmě si také udržet vysokou míru důvěryhodnosti a dobré jméno na trhu.“

Sophos SafeGuard Encryption: Bezkonkurenční výkon a použitelnost

Výkon

Nová verze řešení SafeGuard Encryption využívá bezpečnostní technologii Microsoft BitLocker dostupnou v operačních systémech Windows nebo Apple FileVault 2 pro platformu Mac. Využití nativní funkcionality výrazně snižuje čas potřebný na šifrování disku i spuštění systému. Ve srovnání s nástroji třetích stran je nyní šifrování rychlejší až sedmkrát a start systému až třikrát.

Od samého začátku jsme naši bezpečnostní technologii BitLocker navrhovali tak, aby byla vysoce spolehlivá a umožnila nativní šifrování i nejlepší možnou integraci,“ říká Terry Myerson, výkonný viceprezident společnosti Microsoft. „Díky tomu, že nový SafeGuard Encryption využívá možností technologie BitLocker a doplňuje je o správu pro podniková prostředí, spojuje to nejlepší z obou bezpečnostních přístupů. Jde o skvělý příklad toho, jak mohou partneři poskytovat přidanou hodnotu s přímým využitím pokročilých vlastností operačních systémů Windows. “

Použitelnost

Nejnovější verze Sophos SafeGuard Encryption řeší rovněž značné problémy s řízením šifrování napříč různými platformami, zařízeními a cloudovými prostředími. Koncoví uživatelé i IT zaměstnanci mohou nyní svá data bezpečně sdílet mezi systémy Windows i Mac a mobilními zařízeními. K zabezpečení dat přitom dochází přímo na daném zařízení, bez ohledu na to, kde jsou data primárně spravována a kam jsou zasílána. Správa různých zařízení navíc již neznamená využívání různých administrátorských konzolí. Firmy tak mohou šifrování dat využívat efektivně i v případě, že se jejich IT park skládá z velkého množství různorodých zařízení a platforem.

Uživatelé mohou své soubory s dalšími uživateli, partnery i zákazníky bezpečně sdílet, a to jak prostřednictvím cloudu, tak i pomocí běžně používaných zařízení. Například uživatel operačního systému Windows může data uložit do cloudového uložiště a obchodní partner pracující na platformě Mac může tato data prohlížet nebo upravovat přímo na svém notebooku nebo mobilním zařízení. Data jsou přitom plně zašifrovaná a přístupná pouze oprávněným uživatelům. Ochrana je tak komplexní a správa šifrování je díky jednotné konzoli výrazně jednodušší.

Naše firma jako partner společnosti Sophos již řešení SafeGuard Encryption u vybraných zákazníků implementovala,“ říká Don Reczak, ředitel technologických řešení ve společnosti KDSA Consulting. „A mohu říci, že Sophos je pro nás naprosto ideální partner, protože jeho bezpečnostní řešení lze snadno škálovat dle konkrétních požadavků našich zákazníků. Jsem si jist, že nová verze SafeGuard Encryption je v oblasti ochrany dat velmi významným krokem vpřed. Tento produkt lze snadno spravovat a organizacím umožňuje, aby kompletně chránily to nejdůležitější – své uživatele a informace. Z tohoto důvodu budeme řešení SafeGuard Encryption prosazovat i u dalších našich zákazníků.

Vzhledem k současnému trendu přesouvání dat mimo firemní infrastrukturu je zcela běžné, že citlivá data jsou ukládána i zpracovávána na různých místech. Tedy nejen na konkrétním notebooku či chytrém telefonu. Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby data byla zašifrována co nejdříve. Nová verze bezpečnostního řešení SafeGuard Encryption společnosti Sophos je opravdu slibnou alternativou toho, co je na současném trhu k dispozici a firmám nabízí jedinečný přístup, jak šifrování využívat opravdu efektivně,“ říká Charles Kolodgy, viceprezident společnosti IDC pro výzkum.

Další článek: Podívejte se, jak děsivě vypadal web Microsoftu v roce 1994

Témata článku: Zašifrovaný disk, Skvělá alternativa, Terry, Nové notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky