Sony zvýšilo standard záznamu ve třídě Handycam

Sony zvýšilo standard záznamu ve třídě Handycam nasazením DV kamery s 3MPix CCD snímačem
Sony zvýšilo standard záznamu ve třídě Handycam

·         Začátek prodeje DV kamery DCR-PC1000E s vysokou kvalitou záznamu v dubnu 2005

·         Začátek prodeje 3Megapixel CCD DV kamery DCR-HC90E v březnu 2005

·         Vybaveny Carl Zeiss Vario-Sonnar T* objektivy, 5.1kanálovým prostorovým zvukem, širokoúhlým LCD, plně 16:9 širokoúhlý záznam a možnost záznamu fotografií na paměťové karty Memory Stick DUO.

 

 

 

DCR-PC1000E

Nová kamera Sony DCR-PC1000E je vybavena trojicí CMOS snímačů a vylepšeným Imaging Procesorem. Umožňuje záznam obrazu s širokým dynamickým rozsahem pro precizní zobrazení detailů v přechodech a vysokou rychlost zpracování  pro široký úhel záběru. DCR-PC1000E byla vyvinuta pro zkušené uživatele dychtící pro nejlepší kvalitě videozáznamu, proto nabízí rozšířené manuální ovládání pro profesionální práci , které je dostupné přes programovatelný roller.

 

 

DCR-HC90E

Nová Sony DCR-HC90E má 3 Megapixelový CCD snímač s primárním barevným filtrem a Carl Zeiss Vario-Sonnar T* objektiv společně zajišťující maximální jasovou i barevnou citlivost a precizní záznam videa. Díky CCD technologii, DCR-HC90E je schopna zaznamenávat nejen video, ale i fotografie s rozlišením 3 miliónů bodů. DCR-HC90E Handycam je vždy připraven pro záznam v plném 16:9 širokoúhlém formátu.

 

Základní charakteristika DCR-PC1000E

 

Vysoká kvalita záznamu

DCR-PC1000E je vybavena trojicí CMOS snímačů s úhlopříčkou 1/6palce a rozlišením  790.000 bodů a vylepšeným imaging procesorem. Nabízí kombinaci širokého dynamického rozsahu a vysoké rychlosti zpracování. Vysoký dynamický rozsah zajišťuje precizní detaily v přechodech pro přirozený záznam, s bohatými detaily ve velmi světlých i tmavých částech scény. Další ze základních výhod je vysoká rychlost zpracování obrazu umožňující širokoúhlý formát s širší efektivní obrazovou oblastí.

 

Manuální funkce

DCR-PC1000E nabízí škálu manuálních funkcí. Ostření, Expozice, AE kompenzace, posun balance bílé barvy a hlasitost přehrávání mohou být ovládány ručně pomocí programovatelného rolleru. Ten umožňuje otáčením volit funkci a stisknutím přepínat mezi manuálním a automatickým nastavením. Rollerem může být následně ručně nastavena zvolená funkce, zatímco ostatní nastavení je uzamčeno na aktuální hodnotě. Standardně je přiřazeno zaostření, které je tak snadno dostupné a ovladatelné.

Dále nabízí rozšířené funkce jako je Cinematic režim simulující filmový záznam, AE kompenzace pro nastavení intenzity jasů či histogram pro zobrazení zastoupení jednotlivých jasů. Pleťové tóny mohou být vyhlazeny a vodící mřížka ve středu hledáčku použita pro zajištění vybalancované kompozice záznamu.

 

 

Základní charakteristika DCR-HC90E

 

3 MPix CCD

Unikátní primární barevný filter Sony na 3 Megapixelovém CCD snímači je složen z RGB filtrů pro přesnější barevnou reprodukci.

DCR-HC90E nabízí plnohodnotný širokoúhlý záznam ve formátu 16:9 a využívá tak plně šíři 3MPix CCD snímače. Výsledkem je širší úhel záběru ve srovnání s tradičním 4:3 formátem.

Tento formát je ideální pro přehrávání na dnes populárních širokoúhlých televizích  a pro širokoúhlé zobrazení přímo na kameře je k dispozici 2,7palcový širokoúhlý hybridní LCD displej.

 

 

Zvuk a obraz

Obě dvě tyto špičkové kamery jsou vybaveny objektivy Carl Zeiss Vario-Sonnar T* l s 10X optickým přiblížením. DCR-HC90E a DCR-PC1000E jsou také vybaveny pro záznam zvuku ve formátu 5.1. Podmínkou je připojení Sony mikrofonu do“Active Interface Shoe” patice. Obě dvě kamery mohou být použity i jako digitální fotoaparáty v kombinaci s paměťovými kartami Sony Memory Stick Duo a nabízejí čistý záznam s bohatými barvami. S vestavěným bleskem můžete používat tyto kamery používat za jakýchkoli světelných podmínek bez nutnosti použít další příslušenství.

 

 

Společné vlastnosti kamer

Optika Carl Zeiss Vario-Sonnar T*

Vylepšený vícevrstvý T* povrch čoček Carl Zeiss minimalizuje odrazy, omezuje odlesky a zvyšuje kontrast. Výsledkem je brilantně jasný obraz, přirozená sytost barev a přesné vykreslení jemných tónů. Objektiv s 10X optickým zoomem zajišťuje vysokou kvalitu záznamu při zoomování a zaostřování na malou vzdálenost.

 

2,7palcový širokoúhlý hybridní LCD displej formátu 16:9

Oba dva nové modely jsou vybaveny 2,7palcovým širokoúhlým hybridním LCD displejem pro plnohodnotné zobrazení ve formátu 16:9. Tlačítko pro volbu širokoúhlého zobrazení je umístěno na hraně displeje a zajišťuje možnost kdykoli přepnout na formát 4:3 či zpět na 16:9 formát. Stejně tak tlačítka pro zahájení a ukončení záznamu a doplňkové ovládání zoomu jsou pohodlně umístěny na hraně displeje. Funkce Active Menu ve spojení s dotykovým displejem nabízí logicky strukturované grafické rozhraní nejčastěji užívaných funkcí kamery. Plné menu je také k dispozici v několika jazycích. Navíc má LCD displej speciální „hybridní“ vrstvu, která zajišťuje jasný a čistý obraz za jakýchkoli světelných podmínek včetně míst s vysokým kontrastem.

 

Připravené pro 5.1 kanálový prostorový zvuk

Oba dva modely mají funkci 5.1-kanálového prostorového zvuku, určenou zejména pro majitele domácích kin. Video může být zaznamenáno s prostorovým zvukem pokud je do “Active Interface Shoe” patice umístěn kvalitní prostorový mikrofon. Výsledný zvuk je automaticky převeden do formátu 5.1, když je video zpracováváno do podoby DVD programem Click to DVD.

 

 

Software a dodávané příslušenství

Vaše video můžete vylepšit pomocí dodávaného Picture Package softwaru. Ten umožňuje přidávat zvukové stopy a video efekty k vašim klipům a vytvářet výsledné filmy ve třech jednoduchých krocích.

DCR-PC1000E je dodáván se Sony Handycam stanicí pro snazší propojení a jednodušší použití kamery s domácím kinem či pro přenos videa a fotografií do PC v době kdy se dobíjí “infoLITHIUM akumulátor.

 

 

Doplňkové příslušenství

Sony nabízí širokou škálu příslušenství pro maximální prožitek při práci s kamerami Handycam. Naše široká nabídka příslušenství zohledňuje potřeby všech našich zákazníků.

 

Akumulátor - NP-FA70

Akumulátor s vysokou kapacitou “infoLITHIUM” série A, který umožňuje prodloužit dobu záznamu.

 

Mikrofon - ECM-HQP1 –

Špičkový prostorový mikrofon, který umožňuje záznam ve formátu 5.1 v kombinaci s kompatibilním programovým vybavením

 

Širokoúhlá předsádková čočka - VCL-HG0730X –

0,7x širokoúhlá předsádková čočka nabízí dvojnásobné množství detailů v rozích obrazu ve srovnání s běžnými předsádkovými čočkami.

 

Základní specifikace


 

*Časy měřené při nepřetržitém záznamu při teplotě 25 °C s použitím hledáčku a bez použití hledáčku, zoomu a automatického zaostřování

 

**Picture Package

 

***S doplňkovým špičkovým Sony prostorovým mikrofonem

 

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Vladimír Kostlán / Sony Czech s.r.o. / V Parku 2309/6, Praha 4 – Chodov

tel: +420 222 864 152 email: Vladimir.Kostlan@eu.sony.com

 

Petra Rysová / Sony Czech s.r.o. / V Parku 2309/6, Praha 4 – Chodov

tel: +420 222 864 104 email: Petra.Rysova@eu.sony.com

 

 

 

O Sony:

Sony vyrábí audio, video, komunikační a IT produkty pro globální spotřebitelský i profesionální trh. S jeho aktivitami z oblasti hudby, filmu, her a online obchodů má Sony unikátní pozici, která mu umožňuje se stát vedoucí společností v oblasti osobní zábavy v 21 století. V Evropě, Sony zaznamenalo konsolidovaný obrat ve výši 13,47 miliardy EUR (1,765 miliardy yen) v posledním fiskálním roce končícím 31. března 2004. Na základě průměrného tržního kurzu ve stejném období - 131 yenu za EURo). Sony Europe, s centrálou v Sony Centru na Potsdamer Platz v Berlíně, je odpovědné za evropské prodeje elektroniky a zaznamenalo konsolidovaný obrat 8,71 miliardy EUR ve fiskálním roce končícím 31.3.2004.

 

Více informací o Sony Europe najdete na http://www.sony-europe.com a http://www.sony-europe.com/presscenter 

 

Váš názor Další článek: Sun spustil program OpenSolaris a daroval komunitě 1670 patentů

Témata článku: Video, Sony, Zeiss, Carla, Široký úhel, Vysoký rozsah, CS, Font, Family, Carl Zeiss, Vario, Prostorový zvuk, Roller, Balance, Široký rozsah


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 30

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu