Sony uvádí na trh konkurenční řadu nových Network Walkmanů

Nabídka vyspělých Network Walkmanů společnosti Sony vybavených flash pamětí se rozrůstá o tři nové řady disponující vyhlášenou baterií s dlouhou životností Stamina, vysoce kvalitním zvukem zprostředkovaným technologií ATRAC3plus a přehráváním souborů přímo ve formátu MP3. Tyto přehrávače hudby za atraktivní ceny jsou drobné a štíhlé a vybrat si můžete z pestré nabídky zářivých barev. Mnohé modely z nových sérií jsou kromě toho vybaveny funkcemi pro náročné, například novou funkcí tříminutového nabíjení umožňující přehrávání po dobu tří hodin1 či atraktivním elektroluminiscenčním displejem Organic EL. Všechny tři řady – základní řada NW-E100, řada NW-E400 pro středně náročné zákazníky i luxusní řada NW-E500 – jsou k dostání s pamětí o kapacitě 256 MB, 512 MB a 1 GB.
Sony uvádí na trh konkurenční řadu nových Network Walkmanů

„Tyto drobné, avšak velmi inovativní přehrávače pojmou na sedm set skladeb či zhruba 45 cédéček,“ říká Gregory Kukolj, ředitel společnosti Personal Audio Europe. „Uživatelé chtějí mít k hudbě přímý přístup, proto jsme plánování nové řady Network Walkmanů podřídili hlavnímu kritériu bezproblémového, uživatelsky co nejpříjemnějšího designu se snadnou navigací. Díky kvalitativně nové, organické elektroluminiscenční technologii použité u displejů E400/500, která přinesla ještě lepší viditelnost, jsme se v tomto směru dostali ještě o krok dále. Dlouhá životnost baterií Stamina je u produktů společnosti Sony sice již samozřejmostí, avšak baterie s životností až 70 hodin překonávají i naše dosavadní rekordy a díky unikátní funkci rychlého nabíjení u sérií E400/500 stačí na tři hodiny přehrávání hudby pouhé tři minuty nabíjení. To vše pak za velmi nízké a snadno dostupné ceny.“

Řadu NW-E100 tvoří tři modely dostupné v šesti speciálně pro tento účel vytvořených originálních barvách. Walkmany NW-E103, NW-E105 a NW-E107 jsou vybaveny pamětí o kapacitě 256 MB, 512 MB a 1 GB v daném pořadí, přičemž model o kapacitě paměti 1 GB pojme díky kompresi dat ATRAC3plus až 45 hudebních cédéček. Oblý, ergonomický design umožňuje bezproblémové snadné ovládání a LCD displej uživatelům při poslechu hudby zobrazí název skladby, jméno interpreta či název alba. Všechny modely řady E100 mají při jediné AAA alkalické baterii životnost 70 hodin2.

Řada NW-E400, s modely NW-E405 o kapacitě paměti 512 MB a  NW-E407 o kapacitě paměti 1GB, se vyznačuje provedením z odolných materiálů, akrylátu a pozinku. Oba modely, v České Republice dostupné v černé a modré barvě, jsou vybaveny elektroluminiscenčním displejem Organic EL zobrazujícím tři řádky textu, jasně viditelné a dobře čitelné na denním světle i ve tmě. Uživatelé mají dále přístup k vertikálně zobrazovaným údajům, jako jsou čas a datum. Vestavěný Li-Ion akumulátor umožňuje 50 hodin2 přehrávání hudby a díky funkci rychlého nabíjení si můžete dopřát úžasné tři hodiny poslechu po pouhých třech minutách nabíjení baterie. 

Modely NW-E503, NW-E505 a NW-E507 přinášejí další vylepšení oproti řadě NW-E400 a jsou dostupné s týmiž paměťovými konfiguracemi. Jejich součástí je vestavěný digitální FM tuner a jejich vzhled dotvářejí jemné odstíny stříbrné, modré a zlaté. Modely řad NW-E400 a NW-E500 jsou dále vybaveny široce využívaným systémem ovládání Jog Shuttle umožňujícím snadné ovládání pravou i levou rukou. Kromě padesátihodinové životnosti baterie po jediném nabití přes USB sběrnici řada NW-E500 dále nabízí zcela inovativní funkci rychlého nabíjení umožňující 3 hodiny přehrávání po pouhých třech minutách nabíjení.

Součástí všech modelů Network Walkmanů jsou kvalitní sluchátka a USB sběrnice. Softwarový balíček SonicStage 3.0 k přehrávání hudby převádí a spravuje hudbu z cédéček i soubory ve formátu MP3.

1: V režimu snížené spotřeby „super power saving“.
2: Při přehrávání zvuku systémem ATRAC3 s rychlostí přenosu dat 105 Kb/s.

Společnost Sony vyrábí produkty audia, videa, komunikačních a informačních technologií jak pro spotřebitelské, tak profesionální globální trhy. Díky podnikatelským aktivitám v oboru hudby, práce s obrazy, her a online činnostech má společnost Sony jedinečné postavení, aby se stala vedoucí světovou společností na poli širokopásmové osobní zábavy pro 21. století. Společnost Sony zaznamenala v Evropě ve finančním roce, který skončil 31. března 2004, konsolidovaný roční obrat 13,47 miliardy (1765 miliard jenů) podle průměrného tržního směnného kurzu v témže období 131 jenů = 1 EUR. Sony Europe, jehož ředitelství se nachází v Sony Center na náměstí Potsdamer Platz v Berlíně, zaregistrovala konsolidovaný obrat v Evropě v oboru elektroniky 8,71 miliardy ve finančním roce, který skončil 31. března 2004.

Máte-li zájem o další informace o společnosti Sony Europe, navštivte, prosím http://www.sony-europe.com a http://www.sony-europe.com/presscenter.

Váš názor Další článek: Kancelářský balík od Microsoftu za dvanáct set a aplikace OneNote 2003

Témata článku: Sony, Dostupná baterie, Stamina, Hudba, Dostupné funkce, Rychlé nabíjení, E100, Zlatá barva, Životnost, Viditelné světlo, Nabíjení, FM Tuner, Poslech hudby, Aaa, Sony Walkman, Walkman, Přímá viditelnost, Modré světlo, Levá ruka


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky