Sony uvádí novou barevnou termo-sublimační tiskárnu pro domácí tisk ve fotografické kvalitě

25. srpna 2004
Kalkulačka jako USB hub
Se Sony DPP-FP30 nemusíte navštěvovat fotolab! Chcete-li své digitální snímky proměnit v kvalitní fotografie, můžete si je vytisknout sami!
Sony uvádí  novou barevnou termo-sublimační tiskárnu pro domácí tisk ve fotografické kvalitě

Tiskněte kvalitně – kdykoliv

Konečně jste si koupili digitální fotoaparát a zachytili jím vzácné okamžiky. Snímky sice můžete prohlížet na počítači nebo se o ně podělit s přáteli e-mailem, ale jistě občas zatoužíte držet v ruce opravdové klasické fotografie. Běžné inkoustové tiskárny většinou nejsou dost kvalitní; co tedy uděláte, abyste nemuseli absolvovat cestu do fotolabu?

 

Sony vám nabízí řešení ve formě digitální barevné termosublimační tiskárny DPP-FP30, která tiskne na dotek suché snímky v opravdové foto-kvalitě. Tiskárna DPP-FP30 vám zajistí dokonalou kontrolu průběhu tisku a umožní vám vytisknout tolik fotografií, kolik si budete přát – to vše z pohodlí vašeho domova. K tiskárně společnost Sony dodává čtyřicet papírů pohlednicového formátu a tiskovou cartridge, takže tisknout můžete začít okamžitě. Navíc ani nebudete potřebovat počítač, protože DPP-FP30 je kompatibilní s technologií PictBridge* a můžete tedy tisknout přímo z digitálního fotoaparátu připojeného k tiskárně pomocí USB kabelu.

 

Síla domácího tisku

Sony DPP-FP30 je jednoduchou a cenově dostupnou cestou k uživatelskému tisku vysoce kvalitních fotografií. Díky elegantnímu designu a kompaktní velikosti působí přitažlivě na každého uživatele, který ví, že na vzhledu záleží, zatímco tisková kvalita 300 dpi zajistí omračující výsledky. Výtisky v opravdové foto-kvalitě máte k dispozici během několika minut, vždyť rychlost tisku tiskárny DPP-FP30 je 90 s na jeden výtisk (nebo přibližně 120 s při připojení pomocí PictBridge*). Sady čtyřiceti (SVM-F40P) nebo osmdesáti (SVM-F80P) papírů pohlednicového formátu (10 × 15 cm) se dodávají společně s barevnou tiskovou cartridgí a na trhu budou dostupné spolu s tiskárnou v říjnu 2004.

 

Tiskněte dle libosti

Díky Sony DPP-FP30 je tisk doma skutečně hračkou. Jednoduše k tiskárně připojte digitální fotoaparát kompatibilní s technologií PictBridge, například některý z posledních modelů Sony Cybershot. Na LCD displeji fotoaparátu vyberte snímky a zvolte tisk jedné nebo více kopií na dotek suchých fotografií. Nebo přesuňte snímky do počítače s operačním systémem Windows, vyberte v dodávaném programu snímky a pak už jen stiskněte tlačítko Tisk. Téměř bez čekání tak budete mít vytištěné krásně barevné snímky ve fotografické kvalitě.

 


 

POZNÁMKA PRO REDAKTORY

 

Podrobnější informace o výrobcích a službách zvýrazněných v tiskové zprávě naleznete níže:

 

O Sony DPP-FP30

Sony DPP-FP30 je digitální barevná termosublimační tiskárna produkující vysoce kvalitní (300dpi) barevné výtisky. Díky implementované technologii PictBridge*, která je průmyslovým standardem, je využitelná jako samostatné tiskové zařízení, nebo také ve spolupráci s osobním počítačem. Tiskárnu lze připojit k libovolnému digitálnímu fotoaparátu kompatibilnímu s technologií PictBridge nebo k osobnímu počítači pomocí USB kabelu.

Do podavače papíru tiskárny DPP-FP30 lze najednou vložit dvacet papírů pohlednicového formátu. DPP-FP30 vytiskne na dotek suchý plnobarevný bezokrajový výtisk přibližně za 90 sekund. Při použití technologie PictBridge je výtisk hotov přibližně za 120 sekund.

Tiskárna je za přitažlivou cenu dodávána v balení s papíry a barevnou cartridgí umožňující tisk až 40 výtisků. Její stylový design zaručuje, že tato kompaktní tiskárna bude doma kdekoliv.

 

Tiskárna Sony DPP-FP30 bude dostupná v říjnu 2004. Předpokládaná cena je 5 490 Kč.

 

Použité technologie

Termosublimace je tiskový proces zajišťující vysoce kvalitní výtisky, které se klasické fotografii blíží mnohem více než výtisky z běžných inkoustových fototiskáren. Tříbarevný proces (s 256 odstíny pro každou barvu) navíc nabízí dodatečnou výhodu okamžitého, na dotek suchého tiskového výstupu s ohromujícím rozlišením 300 dpi. Speciální vrstva navíc zajistí ochranu povrchu fotografií na zhruba 100 let.

 

Použitá média

U příležitosti uvedení tiskárny Sony DPP-FP30 na trh společnost Sony připravila dva balíčky tiskových médií. SVM-F40P obsahuje čtyřicet papírů formátu 10 ×15 cm a barevnou cartridge, SVM-F80P obsahuje dvě barevné cartridge a osmdesát papírů. Tiskárna  DPP-FP30 se standardně dodává v sadě s balíčkem SVM-F40P.

 

Vlastnosti: SONY DPP-FP30

·         Kompaktní termosublimační barevná tiskárna se stylovým designem

·         Přímý tisk pomocí protokolu PictBridge*

·         Tisk v rozlišení 300 x 300 dpi s 16,7 milionů barev na jeden tiskový bod

·         Velmi rychlý tisk (výtisky velikosti 10 × 15 cm za přibl. 90 s)

·         Ochrana povrchu Super Coat 2’ chrání výtisky před otisky prstů, světlem, horkem, a vlhkostí a zajišťuje jejich dlouhou životnost

·         Rozměry/váha: přibl. 175 x 60,5 x 137 mm/přibl. 950 g

·         Součástí balení je program Picture Gear Studio verze 2.0 pro provádění úprav v počítači

·         Doporučené volitelné papíry pro tisk: SVM-F40P/SVM-F80P

·         S tiskárnou se dodává: CD-ROM s ovladači, napájecí AC adaptér, síťový kabel a podavač papíru.

* PictBridge je obchodní známka. Přímé propojení s digitálními fotoaparáty kompatibilními s technologií PictBridge

 

Máte-li zájem o další informace, kontaktujte, prosím:

Vladimír Kostlán, Trade Marketing Manager Digital Imaging, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 152, vladimir.kostlan@eu.sony.com

Slávka Vancáková, Ad&PR Specialist, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 104, slavka.vancakova@eu.sony.com

 

www.sony.cz, www.sony.net, www.sony-imaging.com

Váš názor Další článek: Kalkulačka jako USB hub

Témata článku: Sony, Předpokládaná životnost, Osobní váhy digitální, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Cartridge, Průmyslové váhy, Skip, Kompaktní digitální fotoaparáty, Osobní váha, Sony Cybershot


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky