Sony SMP-N100: BRAVIA Internet Video a streamování obsahu po celém domě

12. listopadu 2010
VinylStudio: Oprašte svou sbírku desek
Sony SMP-N100: BRAVIA Internet Video a streamování obsahu po celém domě

Nový „síťový multimediální přehrávač“ nabízí klienta pro streamování, Wi-Fi konektivitu a BRAVIA Internet Video v jednom kompaktním balíčku.

  • BRAVIA Internet Video: přístup k široké nabídce internetového obsahu
  • Wi-Fi konektivita: sledování v kterékoli místnosti bez nutnosti kabelů
  • DLNA síť pro audio i video: obsah je možné streamovat ze síťového úložiště (anebo spouštět z USB zařízení)
  • Technologie IP Content Noise Reduction pro vyčištění streamovaného videa
  • Grafické uživatelské rozhraní na obrazovce plus bezplatné ovládací aplikace pro iPhone/iPod touch/Android

BRAVIA Internet Video je populární funkce televizorů Sony, která umožňuje rychlý přístup k nepřebernému množství internetových zábavních služeb jako např. YouTube™, televizní archívy nebo filmy. Nyní společnost Sony této technologii otevírá dveře do každé místnosti díky kompaktnímu „síťovému multimediálnímu přehrávači“ SMP-N100, který nabízí bezdrátové připojení k domácí síti a kompatibilitu s DLNA pro streamování zvukového i obrazového obsahu.

Kromě technologie BRAVIA Internet Video je SMP-N100 kompatibilní s celou řadou souborových formátů a je vybaven i funkcí IP Content Noise Reduction, která potlačením obrazového šumu zvyšuje kvalitu streamovaného videa – to je obzvláště užitečné pro klipy z YouTube. A to vše je přístupné prostřednictvím jednoduchých menu XrossMedia Bar na obrazovce nebo prostřednictvím bezplatných aplikací pro iPhone/iPod touch a zařízení se systémem Android.

BRAVIA Internet Video: přístup ke světu plnému zábavy

Prostřednictvím vestavěné technologie BRAVIA Internet Video nabízí SMP-N100 přístup k obrovskému množství zábavy. Stačí pár kliknutí a můžete díky službám jako YouTube či AXN sledovat pořady nebo sledovat online video.

Díky Full 1080p výstupu přes HDMI a kompatibilitě s nejnovějšími HD audio kodeky (včetně dts 2.0+Digital Out a DOLBY DIGITAL PLUS) je toto malé, elegantní zařízení připraveno zprostředkovat vám dokonalý zážitek domácího kina – kdekoli ve vašem domě.

A abyste si videoklipy z YouTube mohli opravdu vychutnat, obsahuje SMP-N100 technologii IP Content Noise Reduction pro optimalizaci obrazové kvality při sledování podomácku natočeného obsahu.

Wi-Fi konektivita: zábava bez drátů po celém domě

Integrované připojení k bezdrátové lokální síti (Wi-Fi) umožňuje připojení k internetu nebo streamování obsahu z počítačů nebo úložných zařízení z domácí sítě všude tam, kde máte k dispozici televizní obrazovku. Sledujte své oblíbené filmy nebo televizní pořady, které vám utekly, v kuchyni, v ložnici nebo ve své pracovně. Nebo použijte více přehrávačů SMP-N100 a zajistěte okamžitý přístup k zábavě pro celou rodinu – bezdrátově.

Kompatibilita s DLNA a řadou kodeků: přehrajete témeř každý formát

SMP-N100 je kompatibilní se síťovou technologií DLNA, která umožňuje okamžité „plug and play“ připojení ke všem podobným zařízením v domácí síti. Díky kompatibilitě s dlouhou řadou kodeků přehraje většinu video formátů a podporuje souborové systémy FAT32 i NTFS, ale dokáže přehrávat i audio soubory a dokonce zobrazovat fotografie. Uživatel tak má na dosah ruky veškerou svou zábavu – včetně možnosti přehrávat soubory jako DivXHD, MKV nebo AVCHD připojené lokálně přes USB port v čelním panelu.

XrossMedia Bar a aplikace pro iPhone/iPod touch/Android: jednoduché, intuitivní ovládání

SMP-N100 nabízí jednoduchý, intuitivní přístup k veškerému multimediálnímu obsahu prostřednictvím Sony XrossMedia Bar menu na obrazovce a dálkového ovladače. Tím však jeho možnosti nekončí: v internetových obchodech Apple App Store a Android Market jsou k dispozici také bezplatné ovládací aplikace pro iPhone, iPod touch nebo jakékoli zařízení se systémem Android, které vám dají do dlaně úplnou kontrolu nad vašimi multimédii.

Připojení nejen k televizoru

Vedle HD výstupu HDMI nabízí SMP-N100 také připojení k celé řadě zařízení domácího kina. K dispozici jsou kompozitní a komponentní video výstupy, optický a elektrický digitální audio výstup a také ethernetový port, pokud byste se kromě vestavěného Wi-Fi chtěli připojit i k drátové síti.

Design „Monolithic“: stejný s nejnovějšími televizory od Sony

Přehrávač SMP-N100 má jednoduchý, čistý a nenápadný design, který odpovídá konceptu „Monolithic“ uplatněnému u nejnovějších televizorů Sony BRAVIA. Dokonce i Wi-Fi anténa je ukrytá uvnitř, aby tělo zařízení bylo co nejelegantnější a bez rušivých prvků.

SMP-N100 je k dostání od října 2010. Doporučená maloobchodní cena vč. DPH byla stanovena na 3.299,- Kč.

Témata článku: Sony, Android Market, Apple iPod Touch, DLNA, iPhone 6 Plus, iPod Touch, Sony Bravia, Touch, Youtube Video, Audio ovladač dolby, Domácí kina, Optický audio kabel, Optický digitální audio kabel, Televizory Sony, Nenápadný design, Celý film, Síťová IP, Celá místnost, Nejnovější technologie, Nepřeberné množství, Zábava, Domácí síť, Celý dům, Celá řada, Celý internet

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí