Sony přichází s novými LCD displeji

Společnost Sony uvádí na trh tři inovované řady LCD monitorů pro domácí a kancelářské použití. Zákazníkům se tak otevírá větší možnost výběru než doposud. HX série, doporučovaná pro domácnosti spolu s S a X sérií pro korporátní použití nabízí množství variant tak, aby maximálně vyhovovala potřebám zákazníků.
Sony přichází s novými LCD displeji

Série HX

Série HX odpovídá rozmanitým potřebám uživatelů. Lze si vybrat mezi 17” a 19” modelem s nativním rozlišením SXGA (1280x1024) poskytujícím dostatečně potřebnou plochu na práci či zábavu. Technologie     X-black zaručuje skutečnou živost obrazu. O věrné zobrazení barev se postará zvýšený kontrast a jas. Černá je zde skutečně černá. Inteligentní systém Sony Eco Mode automaticky nastavuje jas v závislosti na okolním osvětlení. Displej je tak vždy v optimálním nastavení.

Kromě vynikajícího obrazu a inteligentního systému automatického nastavení jasu nabízí HX série LCD od Sony také velmi všestranný displej. Disponuje velmi širokým zorným úhlem až 170o, a to jak vertikálně, tak i horizontálně. To znamená, že se obraz žádným způsobem nemění ani v případě, že uživatel mění svůj zorný úhel. Rychlá doba odezvy, až 8 ms 1, je ideální pro přehrávání videa a her. Obraz je velmi plynulý a jemný. Množství vstupů, především DVI-D, dovoluje uživatelům připojení více PC.

HX série LCD monitorů Sony je také vybavena velmi kvalitními reproduktory se systémem SRS WOWTM pro dokonalý 3D zvukový efekt.

S série

Aktualizovaná S série LCD monitorů Sony je zaměřena především na korporátní sféru. Nabízí vysoký kontrast, jas a SXGA nativní rozlišení (1280x1024) ve velikostech 17” a 19”. Monitor disponuje velice tenkým rámečkem. Vynikající design je doplněn také výbornými obrazovými parametry. LCD nabízí široké zorné úhly, rychlou dobu odezvy. To ale není zdaleka všechno.

V rámci S série nabízí Sony několik variant LCD displejů. Uživatel může zvolit mezi základním modelem vybaveným pouze analogovým vstupem nebo modelem vybaveným oběma vstupy – jak analogovým, tak i digitálním (DVI-D). Jako standard nabízí monitor funkci Eco Mode, což umožňuje uživatelům nastavit si individuálně ideální zobrazovací podmínky. Funkce Eco Mode také díky šetrnějšímu používání displeje prodlužuje životnost produktu a šetří spotřebu elektrické energie 2.

Korporátní uživatelé také mohou využít nově zaváděný standard DDC-Ci, Plug & Play standard, který zjednodušuje vzdálenou správu a nastavování monitorů. S DDC-Ci mohou administrátoři ověřovat klíčová fakta o monitorech jako např. produktová jména, sériová čísla a nastavení přes firemní síť.            Z uživatelského pohledu DDC-Ci usnadňuje obsluhu díky uživatelsky přívětivému softwaru umožňujícím nastavování jasu, kontrastu a barevného podání přímo z uživatelského PC.

Věrné zobrazení barev je samozřejmě v korporátním užití nezbytné. LCD S série jsou plně vybaveny k tomu, aby zaručily optimální zobrazení barev. Navíc S série nabízí také vylepšenou kontrolu gamma pro přesné barvy na různých platformách. Jednoduše řečeno, znamená to, že barvy zůstávají stejné i když přicházejí z různých zdrojů – PC, Mac nebo digitální fotoaparát. Tam, kde je požadován zvuk, nabízí S série opět jednodušší užití. LCD je vybaven zvukovým stereo jackem pro sluchátka, tudíž není potřeba “ohledávat” PC a shánět správný konektor.

X série

Pro korporátní uživatele je na výběr i model ze série X, který se opět nabízí v 17” a 19” rozměrech s SXGA rozlišením. Monitor opět vyniká v parametrech rychlá doba odezvy, vynikající kontrast i jas.

Oproti S sérii má série X svou vlastní identitu charakterizovanou především možností připojení klávesnice, obrazu či myši (KVM). Toto umožňuje uživatelům kontrolovat dvě PC jednou klávesnicí, LCD monitorem X série a jednou myší bez nutnosti mít připojeno a na stole položeno více periferií, což bývá v případě obsluhy dvou počítačů najednou nezbytností. Důraz na pořádek a efektivitu pracovní plochy okolo LCD X série je ještě prohlouben přítomností audio reproduktorů a sluchátkového výstupu. Tam, kde je vyžadován zvuk, poskytuje X série kvalitní alternativu bez nutnosti obsazení další pracovní plochy reproduktory.

Navíc, uživatel má k dispozici opět velmi užitečnou funkci Eco Mode, zajišťující dokonalý komfort při používání monitoru a zvyšující životnost samotného produktu spolu s úsporou elektrické energie3. X série také podporuje nastavení gamma, čímž zaručuje stejné barvy při zobrazování z kamery, fotoaparátu či PC.

LCD monitory X série mají analogový i digitální vstup, což v praxi přináší jednodušší použití, univerzálnost a digitální kvalitu bez nutnosti analogového převodu. K tomu, aby uživatelé dostali opravdu vše, co od monitoru vyžadují, je LCD monitor X série vybaven výškově nastavitelným stojanem.

“Nové modely série S, X a HX reprezentují špičkovou kvalitu Sony,” říká Hans Mastenbroek, šéf marketingu Sony displejů. “Jsou technologicky na výši, vystavěny na nejvyšších standardech a navrženy tak, aby vypadaly tak přitažlivě, jako obraz, který nabízí. Sony si za dobu, po kterou se zabývá výrobou LCD displejů, vybudovalo renomé kvalitní značky s nejlepšími technologiemi, jež se implementují do všech nových produktů.” Pro podrobnější informace o Sony Europe, navštivte, prosím, www.sony-europe.com a www.sony-europe.com/presscenter.

Váš názor Další článek: Provozovatelé Wi-Fi sítí v ohrožení?

Témata článku: Sony, Kvalitní klávesnice, Stejná kvalita, Stejné parametry, Ideální případ, PC monitory, Obrazový vstup, Různá alternativa, Jemné rozlišení, Černá barva, Nejlepší sluchátka, Vybavený model, Nativní rozlišení, Klávesnice k pc, Široký úhel, Digitální vstup, Monitory k pc, Kvalitní kamera, Rychlá doba, PC klávesnice


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 69

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 52

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor