Sony Cyber-shot V3

7.2 miliónů bodů, 4x optický zoom a manuální režim ohlašují profesionálního hráče v třídě Cyber-Shot
Sony Cyber-shot V3

Se Cyber-shot V3 Sony mění nabídku digitálních fotoaparátů. Tento kompakt s rozlišením 7.2 miliónů bodů je vybaven Carl Zeiss Vario-Sonnar objektivem se 4x optickým zoomem, duálním slotem pro paměťové karty Memory Stick a Compact Flash***, záznamem ve formátu RAW, manuálním expozičním režimem a velkoplošným 2.5 palcovým LCD.

 

Velký výsledek

Charakteristiky nového modelu jsou opravdu „velké“, ale nemluvíme o rozměrech. Tradičně ‘kompaktně’ koncipovaný Sony Cyber-shot V3 je kompaktní Cyber-shot fotoaparát s rozlišením 7,2 miliónů efektivních bodů a výkonným 4X Vario-Sonnar zoom objektivem od známé společnosti Carl Zeiss. Široká nabídka expozičních režimů obsahuje plnou manuální kontrolu nebo výběr z automatických a scénických režimů.  Velkoplošný 2,5 palcový LCD je konstruován tak, aby vám nabídl plnobarevný a čistý obraz kdekoli fotografujete, prohlížíte si snímky či nastavujete fotoaparát. Další velkou výhodou je podpora formátů fotografií. Můžete si vybrat uložení svých fotografií ve vysokém rozlišení v profesionálním RAW nebo TIFF datovém formátu pro zachování nekomprimované kvality určené pro grafické aplikace, které potřebují nejjemnější detaily. Takže pouze černé hliníkové tělo není opravdu velké.

 

Špičkových sedm

Jak můžete těžit z rozlišení 7,2 miliónů efektivních bodů nabízených fotoaparátem Sony Cyber-shot V3?  Zaprvé, celková obrazová kvalita snímků je vyšší díky většímu počtu bodů. Tudíž je zde menší riziko, že šum, vznikající špatnou interpretací světelných hodnot, viditelně poškodí snímek. Vaše snímky budou čistší, speciálně při nastavení vyšší citlivosti ISO, při fotografování rychle se pohybujících objektů a při zhoršených světelných podmínkách s použitím unikátní funkce Sony Night Framing. Vysoké rozlišení je zároveň výhodou při práci s výřezem na PC či při velkoplošném tisku fotografií a při užití funkce digital Smart Zoom.

 

Profesionální výkon

Sony DSC-V3 je opravdovým králem mezi kompaktními fotoaparáty díky výkonu Sony Real Imaging Processoru. Tento inovativní čip navržený společností Sony zaručuje, že Cyber-shot V3 dokáže zaznamenat až 300 snímků* na jedno nabití akumulátoru. Umožňuje fotoaparátu fotografovat rychleji, zpracovávat fotografie rychleji a reagovat v kratším čase. Zároveň produkuje excelentní obrazovou kvalitu s bohatší barevnou reprodukcí a zlepšeným odstupem šumu od signálu. Navíc Cyber-shot V3 může zaznamenávat velmi rychlou sekvenci snímků s rychlostí 2,5 snímku za sekundu a umožňuje záznam video sekvence ve formátu MPEG s kvalitou dostatečnou pro celoobrazovkové přehrávání na televizoru.

 

Navrženo pro fotografování

Nadšení fotografové si zamilují design Cyber-shotu V3. Robustní a solidní, tradiční ergonomie ponechává dostatek prostoru pro velký 2,5 palcový LCD displej stejně tak jako mnoho ovládacích prvků umožňující zaznamenání perfektních fotografií kdykoli budete chtít. Několik automatických režimů umožňuje jednoduchost point-and-shoot fotografování pokud využijete jeden ze sedmi Scénických režimů pro skoro všechny fotografické situace. Pro více zkušené fotografy fotoaparát nabízí i plně manuální režim jako tradiční zrcadlovky a holografický AF pro fotografování za zhoršených světelných podmínek či unikátní Sony NightFraming/NightShot infračervený systém pro fotografování v absolutní tmě. Dále můžete ručně zvolit zaostřovací bod nebo libovolné místo ve snímku s funkcí Flexible Spot AF. Fotoaparát nabízí i plnou konektivitu, kterou použijete při každodenním užívání včetně vysokorychlostního USB 2.0 a podpory standardu  PictBridge** pro přímý tisk vašich fotografií na libovolné kompatibilní tiskárně bez použití PC.

V neposlední řadě duální slot nabízí velmi důležitý prostor pro paměťové karty Memory Stick™, Memory Stick Pro™ a Compact Flash***.

 

Cyber-shot V3 bude na našem trhu k dispozici od listopadu 2004.  Předpokládaná maloobchodní cena je 24 990 CZK (vč. DPH).

 

 

Cyber-shot V3 specifikace:

·         7,2 miliónů efektivních bodů

·         Carl Zeiss® Vario-Sonnar® objektiv

·         4x Optický zoom, až 19x Smart Zoom, 8x Precision Digital Zoom

·         Rychle reaguje (zpoždění spouště 0,35 s., zpoždění spouště s namáčknutím 0,009s.)

·         Priorita clony/Priorita času a plně manuální expoziční režim

·         Vysoká výdrž akmulátoru Stamina (cca 300 snímků*)

·         Real Imaging Processor

·         NightShot and NightFraming

·         Holografický AF

·         Záznam ve formátu RAW

·         Velkoplošný 2,5" LCD

·         Dualní Slot pro Memory Stick™ nebo Memory Stick PRO™ a Compact Flash***

·         Flexible Spot AF

·         Vysokorychlostní sekvenční režim (x8) 2,5sn./s.

·         MPEG VX Fine video režim se zvukem

·         AF přisvícení

·         Histogram

·         Podpora předsádkových čoček (doplňkové příslušenství)

·         Kvalitní hliníkové tělo

·         USB 2.0 vysokorychlostní přenos

·         7 scénických režimů

·         PictBridge** kompatibilní

 

    * Počet snímků měřen dle CIPA standardu (CIPA: Camera & Imaging Products Association)

  ** PictBridge je obchodní známka

*** Compact Flash (Type I), Compact Flash jsou obchodní známky SanDisk Corporation

 

Poznámka: specifikace může obsahovat chyby a být změněna bez upozornění.

 

 

Máte-li zájem o další informace, kontaktujte, prosím:

Vladimír Kostlán, Trade Marketing Manager Digital Imaging, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 152, vladimir.kostlan@eu.sony.com

Slávka Vancáková, Ad&PR Specialist, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 104, slavka.vancakova@eu.sony.com

 

www.sony.cz
Poznámky pro redaktory

 

V následujících odstavcích můžete najít detaily ohledně produktů a služeb zmíněných v tiskové zprávě:

 

O Cyber-shotu V3

Cyber-shot V3 je jedním z prvních digitálních fotoaparátů nabízející rozlišení 7,2 miliónl efektivních bodů díky vylepšenému Super HAD CCD.  Stejně tak jako dramatické zvýšení obrazové kvality přináší i výhodu snížení hladiny šumu v digitálních fotografiích, zvýšení citlivosti (ISO) pro umožnění záznamu rychlých scén nebo fotografování za špatných světelných podmínek (zvláštně výhodné v kombinaci s funkcí Sony Night Framing/Night Shot) a zároveň umožňuje výrazně větší plochu tisku. Toto vysoké rozlišení je výhodou při ořezu na PC nebo tisku fotografií na velký formát. Zároveň z něj může těžit funkce digitálního Smart Zoomu.

Spojení vysokého rozlišení s vysokou kvalitou objektivu Carl Zeiss Vario-Sonnar se 4x optickým přiblížením a vysokou světelností umožňuje ostrý a čistý záznam fotografií díky světoznámé kvalitě práce inženýrů a více jak stoleté tradici společnosti Carl Zeiss.

2,5 palcový LCD displej je více jak adekvátním nástrojem pro prohlížení a záznam fotografií. Vylepšený systém menu obsahuje i zvětšené animované ikony, které se objevují při aktivaci Makro režimu, interního blesku či samospouště.

Pro ulehčení fotografování a automatické řešení široké škály situací je fotoaparát vybaven sedmi scénickými režimy. Cyber-shot V3 obsahuje celou řadu přednastavení pro prostředí a situace jako ty, co vyžadují určitou rychlost závěrky, balanci bílé barvy a další specifická nastavení fotoaparátu. Stejně tak automatická expozice, priorita clony, priorita času, programový automatický režim a několik režimů automatické zaostřování je k dispozici včetně technologie Flexible Spot AF, u které může uživatel manuálně zvolit bod zaostření kdekoli ve scéně. Navíc je fotoaparát dále vybaven manuálním expozičním režimem pro plnou manuální kreativní kontrolu nad fotografickým procesem.

Technologie Sony také umožňuje Cyber-shotu V3 fotografovat v absolutní tmě. NightFraming využívá infračervené světlo pro fotografování a laserem řízený Holografický AF systém zaostří při minimálním osvětlení i v absolutní tmě.

Pro ukládání fotografií Cyber-shot V3 podporuje paměťové karty Sony Memory Stick™ a Memory Stick PRO™, stejně jako populární Compact Flash*** karty v duálním slotu. Dále je vybaven vysokorychlostním USB 2.0 portem a PictBridge** rozhraním. To umožňuje Cyber-shotu V3 přímé propojení přímo s kompatibilní tiskárnou bez použití PC.

Jednou z nich je nedávno představená kompaktní tiskárna Sony DPP-FP30, která tiskne překvapivě plnobarevné fotografie díky vylepšené technologii sublimačního tisku. Jednoduché propojení Cyber-shotu L1 s touto tiskárnou nabízí skvělý tisk s kvalitou digitálnímu minilabu během několika minut.

 

O Real Imaging Processoru a STAMINA

Sony Real Imaging Processor je speciálně vyvinutý čip, který přináší celou řadu vylepšení funkčnosti a kvality fotografií Cyber-shotu V3. Například lepší reprodukci barev, zlepšený odstup šumu od signálu, rychlejší start stejně jako rychlejší reakci spouště (zkrácení zpoždění spouště a prodlevy při snímání). Sony procesor v srdci Cyber-shotu V3 také umožňuje zaznamenat sekvenci osmi snímků v plně kvalitě s vysokou rychlostí 2,5 snímku za sekundu či sekvence 15 snímků při jednom snímku za sekundu.

Energetická úspornost Real Imaging Processoru řídí akumulátor STAMINA, umožňující NP-FR1 InfoLITHIUM akumulátoru pořídit až 300* snímků při běžných fotografických podmínkách. Další výhodou Real Imaging Processoru je záznam video sekvence s vysokým rozlišením ve formátu MPEG Movie VX Fine (480 x 460, 30 snímků za sekundu) na paměťovou kartu Memory Stick PRO™.

 

O příslušenství

Dodávané příslušenství obsahuje NP-FR1 InfoLITHIUM akumulátor a síťový adaptér, všechny potřebné ovladače, USB a AV kabel, Sony Picture Package software, konvertor pro formát RAW a  řemínek na zápěstí navržený pro Cyber-shot V3.

Nově představeny jsou širokoúhlá a tele předsádková čočka pro Cyber-shot V3 včetně VCL-DEH07VA a VCL-DEH17VA, obě jsou dodávány včetně adaptérů bez potřeby dalšího příslušenství. Dále VAD-VHA redukční kroužek umožňuje použití optických filtrů a předsádek.  Speciální krytka LSF-VHA chrání objektiv před nežádoucími odlesky světla. Přídavný externí blesk (HVL-F32X) a kabelové dálkové ovládání (RM-DR1) doplňují nabídku příslušenství pro Cyber-shot V3.

Váš názor Další článek: Odkazy ve SPAMu sloužící k odhlášení mohou být nebezpečné

Témata článku: Sony, Carl Zeiss, Zeiss, Real, Stamina, Carla, CS, Režim, Memory Stick, Balance, Vysoká kvalita, List, Symbol, Fine, Vysoké rozlišení, Memory, Vario, Compact, Kompaktní digitální fotoaparáty


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky