Sony Cyber-shot P150 s rozlišením 7,2 miliónů bodů

5. srpna 2004
DVD X Copy a Games X Copy končí
Sony Cyber-shot P150 s rozlišením 7,2 miliónů bodů definuje novou třídu kompaktních digitálních fotoaparátů
Sony Cyber-shot P150 s rozlišením 7,2 miliónů bodů

 

Sony překonalo stávající standard rozlišení kompaktních digitálních fotoaparátů uvedením prvního modelu s 7,2 milióny bodů, navíc vybaveného vynikající optikou Carl Zeiss Vario-Tessar a stylovým hliníkovým tělem.

 

 

Vzrušující fotografování

Jak může být něco tak kompaktního natolik výkonné? Drobný Cyber-shot P150 je natolik elegantní, že osloví i ty nejnáročnější zákazníky prahnoucí po módním doplňku. Zároveň však dokáže pořídit snímky s vysokým rozlišením 7,2 miliónů efektivních bodů a je vybaven výsuvným objektivem s 3x optickým zoomem od světoznámé společnosti Carl Zeiss. Se Cyber-shotem P150 můžete zcela zapomenout na problémy s vybitými bateriemi díky akumulátorům STAMINA, které umožňují zaznamenat až 320 kvalitních* snímků na jediné nabití. A to nejsou všechny výhody.

 

Lepší funkčnost

Silou v srdci fotoaparátu P150 je unikátní Sony Real Imaging Processor. Ten řídí všechny operace za scénou a vy si můžete být jisti, že barvy budou sytější, snímky budou čistší, a vy zaznamenáte celkově kvalitnější fotografie. Zároveň zajišťuje nejlepší využití kapacity akumulátorů a zvyšuje výkonnost o neuvěřitelných 90% ve srovnání s předchozími modely. Co víc, Sony Real Imaging Processor také citelně zrychluje funkce fotoaparátu a snižuje se tak riziko promeškání snímku.

 

Dokonalý design

Ačkoli skvěle padne do dlaně vaší ruky, Cyber-shot P150 přesto nabízí rozměrný 1,8 palcový displej a efektivně tak využívá prostor uvnitř hliníkového těla. Smysl pro detail byl vetknut do celého designu fotoaparátu, který se může pochlubit precizním dílenským zpracováním a velice kompaktní optikou. Sony nabízí speciální rozšíření připojitelnosti v podobě doplňkové napájené synchronizační kolébky, Cyber-shot Station. Ta umožňuje založením fotoaparátu do kolébky propojit fotoaparát s osobním počítačem, tiskárnou či audiovisuálním zařízením. Pomocí dálkového ovladače si budete moci prohlížet obrázky na televizoru v době, kdy se bude váš akumulátor zároveň dobíjet. Samozřejmě by to nebylo Sony, aby fotoaparát nebyl zároveň vybaven standardním rozhraním pro každodenní použití, včetně USB 2.0 s podporou protokolu PictBridge, umožňující přímý tisk fotografií bez použití počítače.

 

Fotografujte kdekoli

Zapomeňte na obavy z toho, zda světlo je ideální, stačí si vybrat ten správný z devíti scénických režimů a fotoaparát začne produkovat perfektní snímky za jakýchkoliv podmínek. P150 je schopen pracovat plně automaticky, ale zároveň nabízí možnost tvůrčího přístupu s manuálním expozičním režimem pro případ, že se pro něj rozhodnete. Cyber-shot P150 může také zaznamenávat video ve formátu MPEG, které lze zobrazit na celé ploše televize. Vskutku všestranný fotoaparát!

 

 

 

 

 

 

 

POZNÁMKY PRO MÉDIA

 

Níže můžete najít několik dalších detailů o produktech a službách zmíněných v tiskové zprávě:

 

 

O Cyber-shotu P150

Cyber-shot P150 je první kompaktní fotoaparát Sony zaznamenávající 7,2 miliónů efektivních bodů, díky novému vylepšenému Super HAD CCD snímači, uloženém v překvapivě drobném hliníkovém těle (108mm x 51.5mm x 26.6 mm). To není vše, Cyber-shot P150 je zároveň vybaven objektivem Carl Zeiss Vario-Tessar s 3x optickým zoomem. Tento unikátní zoomový objektiv, vybavený speciálním výsuvným mechanismem, zajišťující kompaktnost fotoaparátu a zároveň je konstruován pro dosažení oslnivé kvality díky použití špičkových čoček a více jak stoleté tradici designu optiky společnosti Carl Zeiss.

1.8 palcový LCD displej je ideální pro prohlížení a prezentaci fotografií. Přístroj je vybaven novými animovanými ikonami používanými při přepínání Makra, Blesku či Samospouště, které na tomto displeji opravdu vyniknou.

Pro zajištění jednoduchosti ovládání a bezproblémové automatické funkce v nejrůznějších podmínkách nabízí DSC-P150 devět scénických režimů jako například osvětlení svíčkou, ohňostroj či pláž. Ty mohou být použity i pro zajištění krátkého expozičního času či měkkého podání snímků. Fotoaparát je vybaven nejen automatickým expozičním režimem a programovými scénickými režimy, ale i plně manuálním nastavením  expozice.

DSC-P150 je vybaven slotem pro paměťové karty Sony Memory Stick / Memory Stick PRO a zároveň Hi-Speed USB 2.0 rozhraním včetně podpory protokolu PictBridge. Ten umožňuje fotoaparátu Cyber-shot P150 přímé propojení s tiskárnou bez použití osobního počítače.

Pro záznam krátkých video klipů Cyber-shot P150 disponuje režimem s vysokým rozlišením za použití formátu MPEG Movie VX Fine (480 x 460, 30 snímků za sekundu) kde je podmínkou užití  paměťové karty Memory Stick PRO. S paměťovými kartami Memory Stick lze použít formát MPEG Movie VX Standard.

Fotoaparát Cyber-shot P150 bude dostupný na evropském trhu v září 2004.

 

O Real Imaging Processoru a akumulátorech STAMINA

Real Imaging Processor navržený společností Sony odlišuje Cyber-shot P150 od ostatních fotoaparátů této kategorie. Tento speciálně vyvinutý čip přináší řadu výhod jako je lepší reprodukce barev a snížení hladiny šumu dramatický zvyšujících celkovou kvalitu záznamu. Zároveň zajišťuje rychlejší start fotoaparátu stejně jako rychlejší odezvu spouště (snížení prodlevy spouště a závěrky). Tento čip od Sony umožnil dosáhnout sekvenčního záznamu devíti snímků v plné kvalitě s vysokou frekvencí.

Spojení úspory energie zajišťované Real Imaging Processorem a dodávaného NP-FR1 InfoLITHIUM akumulátoru umožňuje záznam až 320* snímků za normálních fotografických podmínek. S využitím inovačních technologií, představených u předchozích modelů, procesor také zvyšuje výkon akumulátoru o až 90%.

 

O Cyber-shot Station a příslušenství

Tento velmi kompaktní fotoaparát zároveň těží z kompatibility se Cyber-shot station. Tato doplňková synchronizační kolébka, vybavená USB 2.0 rozhraním, připojením pro tiskárnu a televizor a bezdrátovým ovládáním, umožňuje zároveň dobíjení akumulátoru fotoaparátu. Stává se tak vynikajícím pomocníkem pro snadno ovladatelný Cyber-shot P150. Mezi další  příslušenství patří LCS-PHE, pouzdro s kapsičkou pro uložení paměťové karty Memory Stick a akumulátor. Je vyrobeno z pravé kůže a zajišťuje tak pohodlné a bezpečné uložení fotoaparátu na cestách.


 

 

 

 

Klíčová fakta:

Cyber-shot P150

·          7.2 efektivních miliónů bodů (Mpix)

·          Kompaktní a stylové hliníkové tělo (130cc)

·          Optika Carl Zeiss Vario-Tessar (3x optický zoom)

·          F2.8-5.2, 38-114mm (přepočet na 35mm)

·          Přibližný počet snímků zaznamenatelných s akumulátorem STAMINA: 320 snímků / 2 hod. 40 min.* (NP-FR1)

·          1.8” LCD (134,000 bodů)

·          Manuální expoziční režim

·          Real Imaging Processor (pro přesnější zpracování obrazu, rychlejší odezvu a vylepšení úspory energie)

·          Kompatibilní s předsádkovými čočkami s příslušným adaptérem

·          Scénické režimy (9 režimů)

·          Sekvenční režim: 5x (7 MPix/řežim Fine), 100x (VGA/režim Standard) (0,9 sn./s)

·          Histogram

·          USB přímý tisk (PictBridge**)

·          Kompatibilní s Memory Stick / Memory Stick PRO (32MB Memory Stick v dodávce)

 

 

·          Předpokládaná cena modelu Cyber-shot P150 je 16 990 Kč.

·          Na našem trhu bude k dispozici od září 2004.

 

* Počet snímků změřený za použití CIPA standardu (CIPA: Camera & Imaging Products Association)

** PictBridge je ochranná známka

 

Poznámka: Specifikace může být upravena

 

 

Máte-li zájem o další informace, kontaktujte, prosím:

Vladimír Kostlán, Trade Marketing Manager Digital Imaging, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 152, vladimir.kostlan@eu.sony.com

Slávka Vancáková, Ad&PR Specialist, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 104, slavka.vancakova@eu.sony.com

 

 

O společnosti Sony

Společnost Sony vyrábí produkty audia, videa, komunikačních a informačních technologií jak pro spotřebitelské, tak profesionální globální trhy. Díky podnikatelským aktivitám v oboru hudby, práce s obrazy, her a online činnostech má společnost Sony jedinečné postavení, aby se stala vedoucí světovou společností na poli širokopásmové osobní zábavy pro 21. století. Společnost Sony zaznamenala v Evropě ve finančním roce, který skončil 31. března 2004, konsolidovaný roční obrat 13,47 miliardy (1765 miliard jenů) podle průměrného tržního směnného kurzu v témže období 131 jenů = 1 EUR. Sony Europe, jehož ředitelství se nachází v Sony Center na náměstí Potsdamer Platz v Berlíně, zaregistrovala konsolidovaný obrat v Evropě v oboru elektroniky 8,71 miliardy ve finančním roce, který skončil 31. března 2004.

 

 Máte-li zájem o další informace o společnosti Sony Europe, navštivte, prosím http://www.sony-europe.com a http://www.sony-europe.com/presscenter 

Váš názor Další článek: DVD X Copy a Games X Copy končí

Témata článku: Sony, Carla, Televizory Sony, Palcový displej, Memory Stick, Real, CS, Carl Zeiss, Vario, Fine, Text, Trans, Zeiss, Family, Symbol, Memory, Stamina


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky