Solectron otevírá v Plzni servisní středisko

Solectron otevírá v Plzni servisní středisko

4. června, 2007. MILPITAS, Kalifornie. Společnost Solectron (NYSE:SLR), přední poskytovatel integrovaného systému služeb v dodavatelském řetězci elektronických výrobků, včetně vývoje, výroby a post-prodejního servisu, dnes oznámila otevření svého nového  závodu v Plzni. Středisko  bude zajišťovat  post-prodejní  hi-tech opravy a kompletní správu výrobků - od skladování až po dodávky koncovým uživatelům - pro přední společnosti v oblasti počítačové techniky a telekomunikací. Společnost hodlá ke konci roku 2007 v Plzni zaměstnat 250 lidí a ke konci roku 2010 až kolem 1 000 lidí.

Přední celosvětoví výrobci počítačové a telekomunikační  techniky, bezdrátových příručních přístrojů, paměťových systémů a další elektroniky, čelí rychle rostoucímu podílu nákladů na opravy na celkové ceně svých výrobků. Přitom ale musejí pečovat o maximální míru spokojenosti svých zákazníků ve snaze udržet spotřebitelskou věrnost značce.  Mnozí výrobci se proto obracejí na Solectron s požadavkem na zajištění technicky sofistikovaných oprav svých výrobků s cílem snižovat celkové náklady tak, aby si zároveň udrželi či zlepšili  podporu zákazníkům.

„Zákazníci mají dnes nesmírně vysoké nároky na spolehlivost a servis výrobků, což znamená, že opravy je nutno provádět kvalitně a rychle,” říká Craig London, výkonný viceprezident divize Solectron Global Services. „Solectronu se daří držet si vedoucí pozici v oboru oprav vysokých technologií, a rozšíření našeho podnikání do České republiky zvyšuje náš potenciál pro uspokojování rostoucích potřeb našich zákazníků na zabezpečení rychlých oprav svých výrobků v  Evropě. Ceníme si podpory, kterou nám poskytla agentura CzechInvest pří zřízení našich provozů v Plzni.”

Plzeňský závod společnosti Solectron doplňuje síť servisních středisek společnosti v západní a východní Evropě a vytváří tak ucelené řešení servisních potřeb technologických firem v tomto regionu.

„CzechInvest jednal se společností Solectron téměř tři roky, a dnešní přestřihnutí pásky  symbolizuje úspěch těchto příprav,“ uvedl Roman Čermák, výkonný  ředitel agentury CzechInvest.

“Plzeň si tak přilákala dalšího prestižního investora, a to v oblasti, která otevírá obrovský potenciál pro celý region. Podobné investice tvoří základ dalšího růstu české ekonomiky, a proto se CzechInvest bude věnovat této oblasti s ještě větší intenzitou.“ 

Váš názor | Nová architektura od Intelu s tříkanálovým paměťovým řadičem

Témata článku: Post, Podobná míra, Výrobek, Oprava, Počítačová oblast, Plzeň, London, Podobná investice, Vysoká míra, Celkové náklady

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší