Softwarová firma Danware přináší do Česka řešení NetOp

Praha, 14. září 2006 - Dánská společnost Danware, jejíž softwarová řešení postavená na technologii NetOp jsou prodávána v 80 zemích světa, se rozhodla výrazněji vstoupit na český trh.
Softwarová firma Danware přináší do Česka řešení NetOp

Produkty NetOp se zaměřují na řešení vzdálené správy počítačových systémů, vzdělávání formou vzdáleného přístupu při realizaci výuky a na bezpečnost počítačových systémů. Stávajícími zákazníky NetOp na českém trhu jsou například společnosti jako Hypoteční banka nebo Škoda Auto. Veškerý prodej, servis a podporu bude v České republice zajišťovat nově vzniklá společnost NetOp Technologies, která se tak začlení do skupiny mnoha firemních zastoupení mateřské společnosti Danware po celém světě. 

Potenciál volného trhu v Česku v oblasti prodeje produktů pro vzdálenou správu je přes 1,5 mil. EUR. Vyplývá to ze zjištění světové výzkumné agentury IDC v roce 2005. „Naším cílem je získat během krátké doby přibližně 20 % této hodnoty,“ říká Robert Musil, generální ředitel NetOp Technologies, která bude produkty společnosti Danware na českém trhu distribuovat.

V letošním roce chce NetOp Technologies vytvořit a dále stabilizovat silnou prodejní síť a soustředit se na poskytování kvalitního poradenství svých produktových řešení. „Velké možnosti navíc skrývá naplňovaní akviziční strategie mateřské společnosti, protože pak budeme schopni nabízet komplexnější řešení, další produktové řady a ještě více než doposud se soustředit na vývoj a podporu,“ dodává Robert Musil.

Společnost NetOp Technologies chce na českém trhu nabízet hlavně řešení pro vzdálenou správu, které je primárně určeno pro velké korporace, jenž potřebují zajistit větší efektivitu práce svých zaměstnanců, ale je vhodné i pro menší firmy, které se chtějí soustředit na dynamické rozvíjení svého podnikání. Mezi hlavní produkty určené pro vzdálenou správu patří NetOp Remote Control, který již řadu let úspěšně využívá například Hypoteční banka. „NetOp Remote Control nám ušetřil významné finanční prostředky a vzhledem k výbornému technickému řešení tohoto produktu jsme se rozhodli letos zakoupit další licence,“ říká Ivan Gavran, ředitel odboru IT a projektů Hypoteční banky.

Pro firmy zajišťující servisní služby ke svým softwarovým produktům je určen NetOp On Demand Remote Control, který pracovníkům call center a help desků výrazně usnadňuje práci při řešení zákazníkových problémů. Pomocí NetOp On Demand Remote Control se lze rychle připojit k počítači zákazníka bez nutnosti jakékoliv instalace a názorně mu ukázat použití určité funkce programu, se kterým si neví rady, nebo vyřešit jiný technický problém.

NetOp Technologies se chce také zaměřit na distribuci a implementaci produktu vzdáleného přístupu při realizaci výuky, který představuje NetOp School. Jedná se o softwarovou aplikaci pro výuku v počítačových učebnách, ať již skutečných nebo virtuálních, na internetu nebo jiných sítích. Vyučující může velmi jednoduše studenty kontrolovat, připravovat pro ně testy, vidět na svém monitoru on-line práci všech studentů, a tím efektivně řídit výuku. NetOp School je primárně určen pro školství a vzdělávací instituce.

V oblasti bezpečnosti počítačových systémů bude NetOp Technologies nabízet produkt NetOp Desktop Firewall, který je prvním centralizovaným personálním firewallem na trhu se speciální správou i pro podnikové notebooky. K dalším nástrojům k zajištění počítačové bezpečnosti patří NetOp Netfilter - pokud podnik potřebuje lépe zabezpečit přístup na internet z firemní sítě, NetOp Netfilter dokáže odlišit bezpečný obsah od nebezpečného s bezkonkurenční úspěšností.

O společnosti NetOp Technologies

Nově vzniklá společnost NetOp Technologies je se statutem NetOp Territory Responsible výhradním distributorem produktů dánské firmy Danware v České republice. Mezi nabízené produkty patří řešení pro vzdálenou správu (NetOp Remote Control a NetOp On Demand Remote Control), výukový software (NetOp School) a produkty pro zajištění počítačové bezpečnosti (NetOp Desktop Firewall a NetOp Netfilter). Produkty NetOp využívá v České republice například Hypoteční banka nebo Škoda Auto.

O společnosti Danware A/S

Danware založili v roce 1981 dva společníci - Peter Grøndahl a Jens Mikkelsen. Hlavní činností společnosti Danware je vývoj a prodej produktů založených na technologii NetOp – technologii umožňující okamžitý, bezpečný a souvislý přenos dat mezi dvěma nebo více počítači. Tři oblasti produktových řešení společnosti Danware jsou Vzdálená správa, Vzdělávání a Bezpečnost. Sídlo společnosti se nachází ve městě Birkerød, severně od Kodaně. Akcie společnosti Danware se obchodují na kodaňské burze a jsou součástí indexu SmallCap+. Většina příjmu společnosti Danware je generována mimo Dánsko, prostřednictvím partnerů v jednotlivých zemích. V roce 2005 byly produkty NetOp prodávány ve více než 80 zemích světa.

Váš názor Další článek: Máte problém s aktualizačními službami Microsoftu? Stahujte opravu!

Témata článku: Notebooky, Bezpečnost, Robert, Produkt, Mateřská firma, Velká škoda


Určitě si přečtěte

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 120

Kutil sestrojil unikátní počítač, který pracuje pouze na bázi vody

Kutil sestrojil unikátní počítač, který pracuje pouze na bázi vody

** Kutil vytvořil unikátní vodní počítač ** Jedná se o skvělou ukázku využití analogových technologií pro sestrojení digitálního počítače ** Součástí systému je i vodní „tranzistor“

Karel Javůrek | 10

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

** O kost zvanou fabella nás evoluce připravila už před miliony let ** V posledních desetiletích se však „ztracená kost“ znovu objevuje ** Anatomové nabádají ortopedy, aby brali fabellu v potaz

Jaroslav Petr | 31

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

** SpaceX provedla na Mysu Canaveral testy motorů SuperDraco. ** Ke konci testů došlo k mohutné explozi. ** Nehoda zpozdí první pilotovaný let lodě Crew Dragon.

Petr Kubala | 55Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch