Software Symantec Backup Exec 11d rozšiřuje nepřetržitou ochranu dat na systémy Exchange a odstraňuje každodenní zálohování

CUPERTINO, Kalifornie – 1. listopadu 2006 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC), přední poskytovatel softwaru pro ochranu dat v systémech Windows, dnes oznámila dostupnost svého softwaru Backup Exec 11d for Windows Servers. Software Backup Exec 11d, vyvinutý zejména pro malé a středně velké organizace, rozšiřuje nepřetržitou ochranu dat ze souborových serverů a pracovních stanic se systémem Microsoft Windows na systémy Microsoft Exchange, čímž odstraňuje nutnost každodenního zálohování systémů Exchange a časově náročné zálohování poštovních schránek.
Software Symantec Backup Exec 11d rozšiřuje nepřetržitou ochranu dat na systémy Exchange a odstraňuje každodenní zálohování

Nejvyšší standard na trhu v obnovení dat v systémech Windows nabízí navíc obnovení dat během několika sekund, šifrování a rozšířenou podporu platforem

 

Software Backup Exec 11d, dostupný od 6. listopadu  2006, obsahuje také novátorskou technologii granulárního obnovení, která umožňuje obnovit během několika sekund důležitá data aplikací Microsoft, jako jsou Exchange, SharePoint, Active Directory a další. Software Backup Exec 11d zajišťuje také rozšířené zabezpečení dat pomocí 128bitového a 256bitového šifrování AES a rozšiřuje podporu platforem o servery médií Backup Exec na serverech se 64bitovým systémem Windows.

 

"Současná ochrana dat v systémech Windows, to není pouze zálohování, ale především obnovení," řekl Jeremy Burton, group president, Enterprise Security & Data Management, společnost Symantec Corp. "Software Backup Exec 11d přináší nepřetržitou ochranu pro důležité aplikace Microsoft, jako jsou Exchange a SQL Server, a umožňuje rychlé obnovení dat.  Tím se podstatně snižují náklady a nároky na čas a prostředky v malých a středně velkých organizacích.  Software Backup Exec 11d představuje nejvyšší standard obnovení dat v systémech Windows bez ohledu na to, zda zákazníci zálohují na disk, pásku nebo obě média."

 

Nepřetržitá ochrana pro systémy Exchange

Software Symantec Backup Exec 11d rozšiřuje funkce nepřetržité ochrany ze souborových serverů a pracovních stanic se systémem Windows na systémy Microsoft Exchange a tím plní dva hlavní požadavky zákazníků. Zaprvé, odstraňuje nutnost provádět každodenní zálohování systémů Exchange a tím značně zjednodušuje správu a omezuje náklady podniku a oddělení IT. Zadruhé, organizacím pomáhá zajistit nepřetržitou dostupnost e-mailu. Nepřetržitá ochrana systémů Exchange umožňuje obnovení dat do stavu, ve kterém byly pouhou sekundu před jejich ztrátou.

 

Nová technologie granulárního obnovení, která je v současné době v patentovém řízení, umožňuje obnovení jednotlivých e-mailů, složek a poštovních schránek během několika sekund bez nutnosti odděleného zálohování poštovních schránek. To znamená, že správci IT již nemusejí v rámci ochrany systémů Exchange spouštět několik úloh zálohování, čímž se doba zálohování zkracuje nejméně na polovinu. Technologie granulárního obnovení spolupracuje s metodami nepřetržité i tradiční ochrany dat v systémech Exchange. Software Backup Exec 11d umožňuje také rychlé obnovení součástí jiných aplikací Microsoft, včetně aplikací SharePoint Portal Server, Active Directory a SQL 2005.

 

"Na e-mailových aplikacích, jako je Microsoft Exchange, jsou nyní závislé organizace všech velikostí. E-mail je jejich nejdůležitější aplikace.  Používají-li se tradiční metody ochrany dat, obnovení systému Exchange, obzvláště na úrovni poštovních schránek, je v případě ztráty nebo poškození dat velmi složité a časově náročné," řekla Lauren Whitehouse, analytička ve společnosti Enterprise Strategy Group. "Software Backup Exec 11d se svou funkcí nepřetržité ochrany dat zjednodušuje a umožňuje jemně členěné obnovení poštovních schránek a zpráv v systému Exchange a tím zajišťuje kontinuitu činnosti organizace a šetří čas správců IT."

 

Rozšířené zabezpečení dat

Organizace se stále více zaměřují na zabezpečení dat, která zálohují nebo přesouvají mimo pracoviště pro účely dlouhodobé ochrany nebo obnovení po zhroucení. Software Symantec Backup Exec 11d umožňuje 128bitové a 256bitové šifrování AES pro potřeby ochrany zálohovaných dat. Data je možno šifrovat na straně klienta a tím zaručit ochranu při přesouvání podnikovou sítí, nebo v okamžiku kopírování z diskové zálohy na páskové médium.

 

Software Backup Exec 11d rozšiřuje podporu platforem a doplněním podpory serverů médií Backup Exec v 64bitových systémech k dříve podporované ochraně klientů a serverů v 64bitových systémech zajišťuje úplnou ochranu 64bitových prostředí Windows. Software Backup Exec 11d také zavádí podporu protokolu NDMP, která umožňuje ochranu zařízení NetApp® Filer, a podporu Oracle RMAN/RAC, IBM DB2, MAC OSX (PowerPC), HP-UX, Solaris 10 a klientů SUSE 10.0.

 

Společnost American Portwell využívá software Backup Exec 11d k ochraně duševního vlastnictví a ke zvyšování produktivity

Společnost American Portwell je přední světový dodavatel specializovaných počítačových platforem. Sídlí ve Fremontu v Kalifornii a má pobočky na Tchaj-wanu, v Japonsku, Číně, Velké Británii a Indii. Společnost American Portwell používá software Symantec Backup Exec 11d ke zjednodušení procesů IT, k centralizaci zálohování a obnovení důležitých informací a k minimalizaci nákladů. 

 

“Software Backup Exec 11d nám umožňuje centralizované zálohování a obnovení a pomohl nám zkrátit čas potřebný k obnovení systémů Exchange o 96 %,” říká Mark Huang, manager IT ve společnosti American Portwell. “Společnost Portwell vyznává vysoký standard a technickou dokonalost a pro náš úspěch je nezbytné, abychom zajistili bezpečnost a dostupnost našich podnikových informací.  Společnost Symantec chrání naše důležitá data, takže se můžeme soustředit na inovaci a vytváření řešení pro trh."

 

Dostupnost na trhu

Software Symantec Backup Exec 11d bude možno podle plánu zakoupit od pondělí 6. listopadu 2006 prostřednictvím všech distribučních partnerů společnosti Symantec zapojených do programu Express nebo Rewards.

 

“Společnost Dell je partnerem společnosti Symantec, protože máme společnou vizi, jak zjednodušit provoz datového centra pomocí standardů. Společnost Dell během tohoto více než pětiletého partnerství dodává řešení Symantec a souběžné uvedení softwaru Backup Exec 11d svědčí o odhodlání vytvářet pro naše zákazníky těsně integrovaná řešení ochrany dat s vysokou užitnou hodnotou,” řekl  Judy Chavis, director, Dell business development and global alliances. Společnost Dell provádí rozsáhlé testy a schvalovací procedury softwaru Symantec Backup Exec 11d na serverech Dell PowerEdge a úložištích PowerVault.

 

"Každý chce pravidelně provádět granulární zálohování systémů Exchange, ale nástroje k tomu určené byly dosud časově náročné a obtížně se používaly," řekl Robert Simpson, chief technology officer a spolumajitel společnosti Systems Design Group, Inc., která má ředitelství v Lexingtonu ve státě Kentucky a je Symantec Platinum Partner. “Software Symantec Backup Exec 11d nám umožní efektivněji vykonávat takovéto zálohování systémů Exchange, protože nebude nutno provádět časově náročné zálohování jednotlivých poštovní schránek, ale přitom bude možné granulární obnovení. A stará se o všechny aspekty uchování dat, což je zvlášť důležité pro naše klienty, kteří potřebují dodržovat oborové předpisy."

 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Váš názor Další článek: Taková jsou Windows Vista IV: Nárůst výkonu nečekejme

Témata článku: Microsoft, Windows, Systém, Exchange, Server, Software 602, Sharepoint, Páska, Burton, Standard, Data, Ochrana, Windows Server, Klient, Aplikace, Simpson, Symantec, Microsoft Windows, Group, Poštovní schránka, Organizace, Enterprise, Partner, Kentucky


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně