Software, který vás zbaví starostí se zálohováním a obnovou emailů

8. října 2008
Zoner Photo Studio 11 v prodeji

Acronis spustil 3. 10. 2008 Acronis Recovery for Microsoft Exchange, softwarové řešení pro zálohování a obnovu navržené speciálně tak, aby poskytlo rychlost, bylo cenově dostupné a nabídlo velký rozsah možností při zabezpečení prostředí Microsoft Exchange.

Acronis Recovery for Microsoft Exchange rozšiřuje ověřené řešení zálohování a zabezpečení obnovy po havárii na servery Microsoft Exchange běžící na podnikových operačních systémech. Dostupná je také verze pro Microsoft Small Business Server.

Toto řešení poskytuje IT manažerům schopnost udržet v činnosti zdroj životní síly jakéhokoliv podnikání - email. Vytvořen tak, aby automaticky našel nejvhodnější možnou strategii obnovy po havárii, tento program umí dle požadavků uživatele obnovit jednotlivé emaily, soubory, složky a poštovní schránky nebo dokonce celou databázi Microsoft Exchange. Unikátní možností Acronis Recovery for Microsoft Exchange je schopnost granulární obnovy nejen z cihlové zálohy (brick level), ale i z plné zálohy na úrovni databáze. Protože vytvoření záloh na úrovni databáze je mnohem rychlejší než vytvoření cihlové zálohy, nabízí Acronis Recovery for Microsoft Exchange rychlý proces zálohování společně s flexibilní obnovou.

Jak řekla Laura DuBois, ředitelka výzkumu pro zálohovací software v IDC, "Pozorujeme rostoucí zájem nejen o obnovení uživatelských dat, ale i o obnovu nastavení serveru na úrovni systému, stavu systému a aplikací.""Acronis umožňuje obnovit obojí. Acronis Recovery for Microsoft Exchange nabízí nejen granulární obnovu jednotlivých zpráv, ale také obnovu samotných služeb serveru Exchange v závislosti na prioritě.

Pro některá prostředí je téměř okamžitá obnova služeb zpráv pro kontinuální činnosti zásadní, zatímco obnovení starších zpráv může proběhnout v okamžiku údržby databáze."

Průvodce strategií zálohování dostupný v programu nabízí instrukce krok za krokem, čímž uživateli pomáhá určit přednost úloh při obnovení emailů a zajišťuje, že proces obnovy proběhne napoprvé správně.

"Když se zhroutí emaily, je to pro správce IT nejhorší noční můra," říká Zdeněk Bínek, ředitel společnosti Zebra systems, s.r.o., která zastupuje Acronis, Inc. v České republice a na Slovensku, "rychlost je sice důležitá, ale není jedinou věcí, která by se měla zvážit. Pro řešení problému je rozhodující určit a zavést správnou strategii. Naše řešení nabízí IT administrátorům snadno použitelné služby, které poskytují pomoc s výběrem nejlepšího přístupu a zbavují starostí z obnovy po ztrátě dat. Protože nabízí jednoduché rady krok za krokem, je perfektní pro malé a střední firmy, které si nemohou dovolit v týmu databázové správce."

Flexibilita=Rychlá obnova

Ne všechny poruchy mají stejnou příčinu. To znamená, že i řešení těchto poruch se mohou lišit. Acronis Recovery for Microsoft Exchange umožňuje správcům IT:

 • pomocí granulární obnovy (brick-level) obnovit určité emailové zprávy nebo schránky elektronické pošty
 • obnovit k bodu selhání, což znamená, že množství ztracených emailů a dalších složek databáze Exchange se minimalizuje
 • obnovit k určitému bodu v čase, k poslednímu známému funkčnímu stavu

Obnova je rychlejší a soubory zálohy jsou menší a to díky schopnosti Acronisu zálohovat a obnovovat jednotlivé emaily, soubory, složky a schránky elektronické pošty a ne celou aplikaci Exchange. V případě selhání hardwaru, mohou uživatelé tohoto softwaru společně se zálohovacím softwarem Acronis True Image Echo a s doplňkem Universal Restore provádět obnovu na "holé železo" na zcela odlišný hardware a mít server Exchange v provozu velice rychle.

Obsažené funkce:

 • Asistent strategie zálohování – Vytvoří plán obnovy po havárii pro jakékoliv prostředí a poskytuje instrukce pro obnovení krok za krokem. Při postupu dle instrukcí průvodců může jakýkoliv IT personál rychle obnovit systém, ať se jedná o zkušené správce databází nebo ne.
 • Acronis Active restore: Tato technologie umožňuje dosažení plné funkcionality serveru Microsoft Exchange během několika sekund, zatímco probíhá obnova databáze.
 • Téměř kontinuální zabezpečení dat (CDP): Aby bylo možné celkově obnovit ztracená data databáze Microsoft Exchange Server s minimální ztrátou dat, zálohují se transakce kontinuálně.
 • Automatická obnova dial-tone: Program může nejdříve obnovit služby emailu uživatelům (poskytnou základ - "zapojit linku") a pak, jakmile jsou dostupné, obnovit uživatelská data.
 • Obnovit emaily ze zálohy na úrovni databáze – Uživatelé mohou obnovit vybrané emailové zprávy ze zálohy na úrovni databáze.
 • Hot Backup: Zálohování v době, kdy je Microsoft Exchange online a poskytuje služby uživatelům při zajištění dostupnosti 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
 • Podpora Windows 2008: Acronis Recovery for Microsoft Exchangeje jedním z prvních řešení na trhu, které podporuje Microsoft Exchange 2007 na serveru Windows 2008.
 • Centralizovaná správa: Poskytuje možnost kontrolovat celou infrastrukturu z jednoho bodu, což usnadňuje správu a sledování záloh a obnovení.
 • Intuitivní GUI s asistencí průvodce a rozhraní příkazové řádky: Provede uživatele procesem plánování a redukuje možnost chyb, nabízí také úplné rozhraní příkazové řádky pro skriptování
 • Vysoký výkon a rychlost: Díky schopnosti obnovovat data (schránky elektronické pošty, veřejné složky nebo jednotlivé emaily) ze záloh na úrovni databáze, na rozdíl od časově náročných cihlových záloh
 • Obnova na holé železo: Obnoví ze zaváděcího CD nebo pomocí PXE celý produkční server (operační systém a všechny databáze, konfigurační soubory a data) na nekonfigurovaný systém.

Dostupnost a cena

Acronis Recovery for Microsoft Exchange je nyní dostupný v anglickém jazyce u distributorů společnosti Acronis (SWS, AT Computers, Agemsoft). Doporučená koncová cena je stanovenana 20.763,- Kč za server. Acronis Recovery for Microsoft Exchange Small Business Server stojí 8.073,- Kč. České verze produktů budou uvolněny v průběhu listopadu.

Váš názor Další článek: Zoner Photo Studio 11 v prodeji

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,