Software, který vás zbaví starostí se zálohováním a obnovou emailů

8. října 2008
Zoner Photo Studio 11 v prodeji
Software, který vás zbaví starostí se zálohováním a obnovou emailů

Acronis spustil 3. 10. 2008 Acronis Recovery for Microsoft Exchange, softwarové řešení pro zálohování a obnovu navržené speciálně tak, aby poskytlo rychlost, bylo cenově dostupné a nabídlo velký rozsah možností při zabezpečení prostředí Microsoft Exchange.

Acronis Recovery for Microsoft Exchange rozšiřuje ověřené řešení zálohování a zabezpečení obnovy po havárii na servery Microsoft Exchange běžící na podnikových operačních systémech. Dostupná je také verze pro Microsoft Small Business Server.

Toto řešení poskytuje IT manažerům schopnost udržet v činnosti zdroj životní síly jakéhokoliv podnikání - email. Vytvořen tak, aby automaticky našel nejvhodnější možnou strategii obnovy po havárii, tento program umí dle požadavků uživatele obnovit jednotlivé emaily, soubory, složky a poštovní schránky nebo dokonce celou databázi Microsoft Exchange. Unikátní možností Acronis Recovery for Microsoft Exchange je schopnost granulární obnovy nejen z cihlové zálohy (brick level), ale i z plné zálohy na úrovni databáze. Protože vytvoření záloh na úrovni databáze je mnohem rychlejší než vytvoření cihlové zálohy, nabízí Acronis Recovery for Microsoft Exchange rychlý proces zálohování společně s flexibilní obnovou.

Jak řekla Laura DuBois, ředitelka výzkumu pro zálohovací software v IDC, "Pozorujeme rostoucí zájem nejen o obnovení uživatelských dat, ale i o obnovu nastavení serveru na úrovni systému, stavu systému a aplikací.""Acronis umožňuje obnovit obojí. Acronis Recovery for Microsoft Exchange nabízí nejen granulární obnovu jednotlivých zpráv, ale také obnovu samotných služeb serveru Exchange v závislosti na prioritě.

Pro některá prostředí je téměř okamžitá obnova služeb zpráv pro kontinuální činnosti zásadní, zatímco obnovení starších zpráv může proběhnout v okamžiku údržby databáze."

Průvodce strategií zálohování dostupný v programu nabízí instrukce krok za krokem, čímž uživateli pomáhá určit přednost úloh při obnovení emailů a zajišťuje, že proces obnovy proběhne napoprvé správně.

"Když se zhroutí emaily, je to pro správce IT nejhorší noční můra," říká Zdeněk Bínek, ředitel společnosti Zebra systems, s.r.o., která zastupuje Acronis, Inc. v České republice a na Slovensku, "rychlost je sice důležitá, ale není jedinou věcí, která by se měla zvážit. Pro řešení problému je rozhodující určit a zavést správnou strategii. Naše řešení nabízí IT administrátorům snadno použitelné služby, které poskytují pomoc s výběrem nejlepšího přístupu a zbavují starostí z obnovy po ztrátě dat. Protože nabízí jednoduché rady krok za krokem, je perfektní pro malé a střední firmy, které si nemohou dovolit v týmu databázové správce."

Flexibilita=Rychlá obnova

Ne všechny poruchy mají stejnou příčinu. To znamená, že i řešení těchto poruch se mohou lišit. Acronis Recovery for Microsoft Exchange umožňuje správcům IT:

 • pomocí granulární obnovy (brick-level) obnovit určité emailové zprávy nebo schránky elektronické pošty
 • obnovit k bodu selhání, což znamená, že množství ztracených emailů a dalších složek databáze Exchange se minimalizuje
 • obnovit k určitému bodu v čase, k poslednímu známému funkčnímu stavu

Obnova je rychlejší a soubory zálohy jsou menší a to díky schopnosti Acronisu zálohovat a obnovovat jednotlivé emaily, soubory, složky a schránky elektronické pošty a ne celou aplikaci Exchange. V případě selhání hardwaru, mohou uživatelé tohoto softwaru společně se zálohovacím softwarem Acronis True Image Echo a s doplňkem Universal Restore provádět obnovu na "holé železo" na zcela odlišný hardware a mít server Exchange v provozu velice rychle.

Obsažené funkce:

 • Asistent strategie zálohování – Vytvoří plán obnovy po havárii pro jakékoliv prostředí a poskytuje instrukce pro obnovení krok za krokem. Při postupu dle instrukcí průvodců může jakýkoliv IT personál rychle obnovit systém, ať se jedná o zkušené správce databází nebo ne.
 • Acronis Active restore: Tato technologie umožňuje dosažení plné funkcionality serveru Microsoft Exchange během několika sekund, zatímco probíhá obnova databáze.
 • Téměř kontinuální zabezpečení dat (CDP): Aby bylo možné celkově obnovit ztracená data databáze Microsoft Exchange Server s minimální ztrátou dat, zálohují se transakce kontinuálně.
 • Automatická obnova dial-tone: Program může nejdříve obnovit služby emailu uživatelům (poskytnou základ - "zapojit linku") a pak, jakmile jsou dostupné, obnovit uživatelská data.
 • Obnovit emaily ze zálohy na úrovni databáze – Uživatelé mohou obnovit vybrané emailové zprávy ze zálohy na úrovni databáze.
 • Hot Backup: Zálohování v době, kdy je Microsoft Exchange online a poskytuje služby uživatelům při zajištění dostupnosti 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
 • Podpora Windows 2008: Acronis Recovery for Microsoft Exchangeje jedním z prvních řešení na trhu, které podporuje Microsoft Exchange 2007 na serveru Windows 2008.
 • Centralizovaná správa: Poskytuje možnost kontrolovat celou infrastrukturu z jednoho bodu, což usnadňuje správu a sledování záloh a obnovení.
 • Intuitivní GUI s asistencí průvodce a rozhraní příkazové řádky: Provede uživatele procesem plánování a redukuje možnost chyb, nabízí také úplné rozhraní příkazové řádky pro skriptování
 • Vysoký výkon a rychlost: Díky schopnosti obnovovat data (schránky elektronické pošty, veřejné složky nebo jednotlivé emaily) ze záloh na úrovni databáze, na rozdíl od časově náročných cihlových záloh
 • Obnova na holé železo: Obnoví ze zaváděcího CD nebo pomocí PXE celý produkční server (operační systém a všechny databáze, konfigurační soubory a data) na nekonfigurovaný systém.

Dostupnost a cena

Acronis Recovery for Microsoft Exchange je nyní dostupný v anglickém jazyce u distributorů společnosti Acronis (SWS, AT Computers, Agemsoft). Doporučená koncová cena je stanovenana 20.763,- Kč za server. Acronis Recovery for Microsoft Exchange Small Business Server stojí 8.073,- Kč. České verze produktů budou uvolněny v průběhu listopadu.

Váš názor | Zoner Photo Studio 11 v prodeji

Témata článku: Dostupný soubor, Plná možnost, Celé řešení, Acronis True Image, Porucha, Laura, Nejhorší stav, Dostupná zpráva, Záloha, Recovery, Celý proces, Email, Jednotlivé řešení, Jednotlivý uživatel, Zebra, Rychlá záloha, Acronis, Úroveň, Brick, Uživatelská složka, Jednotlivý soubor, Krok, Exchange, Rychlý krok

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší