Software escrow služby Aiteq Ltd. ve finále soutěže IT produkt roku 2009

Software escrow služby Aiteq Ltd. ve finále soutěže IT produkt roku 2009

Redakce časopisu Computerworld vyhlásila 23. října výsledky třetího kola soutěže „IT Produkt roku 2009“. Mezi finalisty nechybí řešení úschovy zdrojových kódů DEPONEST společnosti Aiteq Ltd. Cílem soutěže je vyzdvihnout produkty a služby disponující vlastnostmi, které je významným způsobem odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Do finále tak mohou postoupit jak celkově inovativní produkty nebo služby, tak i produkty se zajímavým funkčním zdokonalením, výrazně zjednodušeným ovládáním nebo třeba s výjimečně příznivou cenou.

Naše řešení úschovy zdrojových kódů postoupilo zejména díky preciznímu zpracování celého software escrow procesu a to jak po legislativní tak technologické stránce. Ředitel společnosti Aiteq Ltd., Tomáš Klíma zhodnotil úspěch následujícími slovy: „Postup do finále soutěže je pro nás důkazem, že služba DEPONEST je připravena na vysoké úrovni a reflektuje aktuální potřebu software escrow na českém trhu. Dík a získané ocenění patří všem, kteří se podíleli na návrhu procesu software escrow, při kterém byl kladen důraz na bezpečnostní aspekty úschovy.“

Aiteq Ltd. poskytuje software escrow služby od června letošního roku. Uživatelům licencovaného software dává možnost zajistit investici do informačních technologií proti rizikům, která pramení ze závislosti jejich systému na softwarovém dodavateli. Pro softwarového dodavatele nejsou přítěží, ale naopak přinášejí zajímavou konkurenční výhodu. V neposlední řadě advokátní kanceláře poskytující úschovu zdrojových kódů formou fyzického uložení média v bankovním trezoru, mohou prostřednictvím DEPONEST rozšířit svoji nabídku pro oblast IT.

Časopis Computerword18/2009 s popisem služby DEPONEST vychází 23.10.2009. O výsledcích finále soutěže IT produkt roku rozhodne odborná komise v průběhu listopadu a vítěz bude vyhlášen 26.11.

Více informací včetně podrobného popisu technologie a ceníku služeb naleznete na www.deponest.com.

UPC: megabitový internet za 197 Kč měsíčně

Témata článku: Trezory, Zajímavá služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší