SOFT-TRONIK a VERITAS Software rozšiřují spolupráci

Praha, 3. 3. 2005 – Společnost SOFT-TRONIK na dnešní tiskové konferenci představila strategii v oblasti distribuce produktů společnosti VERITAS Software. Rozšířené portfolio nabízených produktů je prvním z řady přínosů toho, že se společnost SOFT-TRONIK v lednu stala Master Resellerem společnosti VERITAS.
SOFT-TRONIK a VERITAS Software rozšiřují spolupráci

Společnost SOFT-TRONIK, a. s., člen evropského distribučního holdingu DNS, získala v lednu 2005 jako jediná společnost v České republice statut Master Reseller společnosti VERITAS Software. Díky této úzké spolupráci může společnost SOFT-TRONIK i na českém trhu nabídnout takové produkty a podporu, se kterou se mohou uživatelé produktů VERITAS Software setkávat v zemích západní Evropy. Hlavními přínosy této spolupráce přitom budou maximalizace návratnosti investic vynaložených na informační systémy, pomoc při zvyšování jejich výkonnosti a samozřejmě s tím spojené uvolnění příslušných řešení pro český trh v návaznosti na legislativu EU.

Na český trh se tak mimo jiné dostane kompletní rodina produktů VERITAS Net Backup, určená pro zálohování LAN/WAN využívajících 256bitové šifrování, rozšířenou podporu pro IBM DB2, MS SQL Server a MS Exchange, podporu heterogenních systémů Microsoft Windows a HP-UX a mnohé další funkce. V oblasti enterprise aplikací a utility computingu pak bude například uvedeno řešení VERITAS i3, kombinující v sobě nástroje Insight, Inform a Indepth, určené pro výkonovou optimalizaci systémů využívajících SAP, Oracle, PeopleSoft, Siebel, BEA Tuxedo či aplikace založené na prostředí J2EE.

Společnost SOFT-TRONIK se již patnáct let specializuje na distribuci hardwarových a softwarových produktů pro enterprise segment v oblasti bezpečnosti IT, data storage, síťové infrastruktury a oblasti utility computing. „Vytvoření tak strategického partnerství se společností VERITAS Software vnímáme jako velmi významný a pozitivní krok, který umožní naší společnosti přinést na český trh nová špičková řešení ať již v oblasti klastrových a replikačních řešení, tak v oblasti řešení pro správu rozsáhlých paměťových systémů a datových skladů,“ uvedl generální ředitel společnosti, Boris Nevrlý.

„Společnost SOFT-TRONIK jsme si vybrali jako Master Resellera pro Českou republiku proto, že věříme v její zkušený management a mimořádně schopný obchodní tým. Spolupráce se společností SOFT-TRONIK nám umožní poskytovat v České republice ještě lepší podporu a rozsáhlejší portfolio produktů,“ dodává Phil Hardy, Enterprise Channel Sales Manager společnosti VERITAS Software pro střední a jižní Evropu.

Společnost SOFT-TRONIK, a. s., byla založena v roce 1990. Jako value added distributor se společnost zaměřuje na oblasti serverových řešení a ukládání dat, infrastruktury pro poskytování služeb na Internetu, bezpečnosti IT, přístupové infrastruktury, networkingu a virtuální infrastruktury. SOFT-TRONIK má vlastní servisní a školicí středisko, nabízí partnerům finanční služby, technické služby, technickou podporu a rovněž seriály technologických školení. SOFT-TRONIK nabízí autorizovaná školení produktů Citrix (CALC), Allied Telesyn (ATC), VMware a školení LINUX.

Hlavními partnery jsou: Sun Microsystems, Check Point, RSA Security, VERITAS Software, Nokia, Crossbeam, Citrix, Allied Telesyn a VMware. SOFT-TRONIK, a. s., má kanceláře v Praze, Ostravě a Bratislavě. Společnost má 33 zaměstnanců a od června 2001 je součástí mezinárodního holdingu DNSint.com AG, který sídlí v Německu  a zahrnuje 10 národních společností v Evropě. Více informací o společnosti SOFT-TRONIK a její kompletní nabídce lze nalézt na www.soft-tronik.cz.

VERITAS Software, jedna z 10 největších softwarových společností na světě, je vedoucí dodavatel softwaru podporujícího utility computing. IT zdroje v modelu utility computing podporují obchodní potřeby a obchodní aplikace jsou dodávány s optimálním výkonem a dostupností nad sdílenou výpočetní infrastrukturou, čímž se minimalizují náklady na hardware a práci. VERITAS, s obratem za rok 2004 ve výši 2,04 mld. USD, dodává produkty a služby pro ochranu dat, správu úložného prostoru a serverů, vysokou dostupnost a správu výkonnosti aplikací, které používá 99 % společností z žebříčku Fortune 500. Další informace o společnosti VERITAS Software najdete na www.VERITAS.com.

Kontaktní osoba  : Zdeňka Tučková, tel: 724 142 389

Váš názor Další článek: Blokovat volání přes internet je v USA nežádoucí

Témata článku: Software, Inform, Veritas, Soft, Kompletní řešení, PeopleSoft, Boris


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky