SODATSW aktualizoval nástroje k ochraně dat a managementu stanic

SODATSW aktualizoval nástroje k ochraně dat a managementu stanic

Společnost SODATSW, přední dodavatel bezpečnostních řešení v oblasti firemního softwaru v České republice, uvádí na trh aktualizované verze svých hlavních produktů – Desktop Security System AreaGuard a Desktop Management System OptimAccess. Nové verze nástrojů k ochraně dat šifrováním a managementu stanic přinesou uživatelům podstatné zlepšení úrovně zabezpečení jejich informačních infrastruktur.

SODATSW vydává aktualizaci svých produktů pro věrné zákazníky vždy na konci kalendářního čtvrtletí. „V rámci služby maintenance tak mají uživatelé vždy nejnovější verzi software s posledními úpravami. Naším cílem je neustále zdokonalovat naše produkty tak, aby ještě více pomáhaly k uspokojení potřeby našich zákazníků. Proto se při vývoji a přípravě aktualizací hodně inspirujeme náměty uživatelů na drobná, ale i zásadní zlepšení,“ komentuje poslední vydání aktualizací Martin Ondráček, product director společnosti SODATSW. Důkazem je kupříkladu fakt, že právě vydávané aktualizace obsahují vylepšení uživatelských prostředí, které vyšlo z podnětů zákazníků při administrátorském školení.

„Samozřejmě kromě vylepšení připravujeme i zásadní rozšiřování funkcionalit – například zabezpečení dat jsme touto aktualizací rozšířili o šifrování dle typů souborů - bez ohledu na lokaci - a výrazně zdokonalili šifrování odchozí pošty. Cílem těchto úprav je maximální ochrana dat našich zákazníků. A to jak před vnějším útočníkem, tak vnitřním nepřítelem,“ dodává Ondráček.

Desktop Security System AreaGuard je pokročilým nástrojem, sloužícím k zabezpečení klíčových dat uložených v podnikové infrastruktuře. Systém AreaGuard zajišťuje plně transparentní šifrování veškerých důležitých informací bez ohledu na jejich fyzické umístění. Data jsou tak bez omezení dostupná svým uživatelům a přitom je vyloučeno jejich odcizení, ať už ze serveru, z klientské stanice, prostřednictvím firemního výměnného média, nebo odposlechnutím v průběhu přenosu. AreaGuard dokáže chránit klíčové informace rovněž v případě, kdy jiná řešení selhávají – při odcizení hardwaru.

Desktop Management System OptimAccess je systémem sloužícím k zajištění zabezpečení, dálkové správy a administrace klientských pracovních stanic v podnikovém prostředí. Umožňuje velmi precizně vymezit oprávnění a restrikce jednotlivým uživatelům a jejich skupinám, auditovat obsah počítače i práci s ním, vyhodnocovat efektivitu zaměstnanců stejně tak, jako například provádět dálkovou instalaci a servis jednotlivých PC. Díky němu je tak možné ušetřit čas a prostředky spojené s administrací rozsáhlých infrastruktur.

Témata článku: Software, Vnitřní hardware, Poslední hardware, Bezpečnostní servis, Firemní data, Jednotlivý produkt, Podniková verze, Firemní zákazník, Jednotlivé verze, Maintenance

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje