SMP od Allotu pro řízení uživatelů

3. února 2007
Na téma: Fotoalba
SMP (Subscriber Management Platform) je nový software od společnosti Allot Communications (www.allot.com). Jak napovídá název, jedná se o řešení umožňující operátorům a poskytovatelům internetu inteligentně řídit a monitorovat provoz jednotlivých uživatelů (subscriber).
SMP od Allotu pro řízení uživatelů

Poskytovatelům služeb se tak dostává do ruky unikátní nástroj. V prvé řadě jim umožní analýzu provozu jednotlivých uživatelů a to jak okamžitou, tak dlouhodobou. Realtime monitoring umožní helpdesku odhalení okamžitých problémů, longterm monitoring pak umožní marketingu analýzu skutečného provozu i trendů. Lze tak zjistit zda, jak vypadá „průměrný uživatel“,  odhalit vzorce jeho chování, jaké jsou nejpoužívanější aplikace, zda jsou jednotlivé služby skutečně využívány atd.  Zároveň lze SMP využít jako nástroj pro implementaci nových služeb. Díky SMP lze zajistit nejen základní garanci služby, to je garanci minima a maxima (na příklad 256 na 768 Kbps), ale i mnohem jemnější profil služby. Lze blokovat nechtěné služby, garantovat konkrétní počet VoIP hovorů, omezit P2P v pracovní době atd. Zavedení nové služby je z technického pohledu bez nadsázky otázkou pouze několika minut. V neposlední řadě SMP nabízí maximální flexibilitu pro účtování služeb, mimo jiné podle přenesených dat (quota management a FUP).

SMP umožňuje integraci dalších řešení od Allot Communications – NetEnforceru a centrálního managementu NetXploreru s ostatními službami poskytovatele – s DHCP, RADIUS serverem, s OSS systémem respektive s databázi zákazníků a samozřejmě i s billingem. Uživatel sítě je tak vždy rozpoznán svým jménem, bez ohledu na to jakou IP adresu v dané chvíli používá. Veškeré údaje jsou pak vždy vztaženy k identitě zákazníka. Jeden SMP server podporuje až 1 000 000 uživatelů. 

I když se jedná o novinku v portfoliu Allot Communications, existuje už řada nasazení, mimojiné Shanghai Telecom (China Telecom).

Váš názor Další článek: Na téma: Fotoalba

Témata článku: Software, DHCP, Radius, Maximus, Shanghai, China, Monitoring

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší