Směrovače a řešení VPN společnosti 3Com zjednodušují připojování malých kanceláří

3Com posiluje svou vedoucí pozici na trhu malých a středně velkých firem, rozšiřuje nabídku pro vzdálené pobočky podniků o cenově výhodná a snadno použitelná řešení
Směrovače a řešení VPN společnosti 3Com zjednodušují připojování malých kanceláří

MARLBOROUGH, Massachusetts, 20. listopadu 2003 — V návaznosti na nedávné uvedení nových směrovačů pro podnikové zákazníky uvedla společnost 3Com Corporation (Nasdaq: COMS) nyní i nový směrovač  pro vzdálené pobočky podniků 3Com Router 3000 a nová řešení zabezpečení a směrování pro malé firmy 3Com OfficeConnect VPN Firewall a OfficeConnect Secure Router. Tato pokročilá a přitom snadno použitelná řešení zjednodušují malým kancelářím – vzdáleným pobočkám podniků i samostatným malým firmám – bezpečné a cenově výhodné připojení k internetu a vzdáleným místům v síti.

 

Řada 3Com Router 3000 zahrnuje tři modely směrovačů s různými rozhraními pro rozlehlé sítě (WAN) a poskytuje následující výhody:

·         Řeší komplikace spojené s připojováním vzdálených kanceláří k firemním pobočkám a ústředím prostřednictvím různých rozhraní veřejných a soukromých sítí WAN.

·         Chrání data přenášená mezi vzdálenými kancelářemi.

·         Představuje snadno použitelné a spolehlivé řešení připojení k internetu a k místní síti v integrovaném, na standardech založeném systému.

·         Podpora pokročilejších služeb jako priorizace provozu (QoS), směrování IP a IPX, pokročilého filtrování a skupinového vysílání (multicastu) zaručuje nejefektivnější doručování dat, hlasu a obsahu.

·         Ideálně se hodí pro vertikální trhy, například pro bezpečné a cenově dostupné připojení malých škol, vzdálených zdravotnických zařízení, menších státních úřadů a vzdálených poboček bank v místech bez vlastního personálu pro správu informačních technologií.

 

Zařízení 3Com OfficeConnect VPN Firewall a OfficeConnect Secure Router jsou určena pro menší kanceláře, které používají širokopásmové připojení (kabel nebo DSL), případně mají zavedenou službu sítě WAN.  Tato místa obvykle nevyžadují tolik funkcí (například podporu multicastu nebo kvality služby), jako nabízí řada Router 3000, ale potřebují snadno použitelné, bezpečné zařízení, které jednoduše připojí a začnou používat. Důležitým požadavkem je pro ně také zajištění ochrany dat při obchodní komunikaci po linkách WAN se zákazníky, partnery, dodavateli a dalšími stranami.

 

Směrovače řady 3Com Router 3000 jsou zařízení s pevnou konfigurací. Jedná se o druhou řadu směrovačů společnosti 3Com, v září uvedená řada Router 5000 obsahuje směrovače střední kategorie, které nabízejí zdokonalené služby přístupu k sítím WAN a zabezpečeného přístupu k internetu.  Zařízení řady Router 3000 ve stolním provedení lze ve vzdálené kanceláři snadno nainstalovat, udržovat a spravovat.  Podobně jako směrovače řady Router 5000 jsou i směrovače Router 3000 dodávány s optimální velikostí operační paměti, funkcemi směrování a zabezpečení i potřebnými aplikacemi.  Tyto směrovače byly také začleněny do řešení společnosti 3Com pro malé kanceláře, která s využitím přepínačů, bran, bezdrátových zařízení, telefonie a bezpečnostních technologií vytvářejí úplnou a integrovanou síť komunikačních nástrojů a aplikací pro optimální provoz malých kanceláří.

 

OfficeConnect VPN Firewall poskytuje zabezpečení pro malé kanceláře, zabraňuje neoprávněným uživatelům v přístupu, blokuje útoky DoS a další síťové hrozby.  Jako zařízení navržené pro malé firmy se vzdálenými pracovišti a zaměstnanci používá VPN firewall jednoduché průvodce konfigurací a intuitivní rozhraní ve webovém prohlížeči, které umožňuje snadno nainstalovat bezpečné připojení přes internet.  OfficeConnect Secure Router umožňuje až 253 uživatelům ekonomicky sdílet bezpečný přístup k internetu prostřednictvím kabelového nebo DSL modemu.  Tento router je rovněž vybaven bezpečnostními funkcemi a lze ho snadno nainstalovat a používat.

 

Ceny a dostupnost

Směrovače řady 3Com Router 3000 jsou nyní k dispozici pro objednání.  Doporučená cena každého ze tří modelů 3Com Router 3016, 3Com Router 3013 a 3Com Router 3012 je 895 dolarů.  Všechny směrovače používají stejný směrovací software, ale liší se rozhraními WAN. 

 

OfficeConnect VPN Firewall je k dispozici nyní za doporučenou cenu 395 dolarů.  OfficeConnect Secure Router je k dispozici nyní za doporučenou cenu 155 dolarů. 

 

O společnosti 3Com Corporation

3Com je špičkový dodavatel inovativních, praktických a vysoce hodnotných produktů, služeb a řešení pro hlasové a datové sítě podniků všech velikostí a organizací ve veřejném sektoru. Další informace najdete na adrese www.3com.com.

 

Váš názor Další článek: Ochrana hudby používaná iTunes prolomena autorem DeCSS

Témata článku: VPN, Vzdálené místo


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky