Směrovač Cisco 10720

23. října 2001
Doporučené ceny nových iPaqů
Cisco rozšiřuje možnosti a výkon ip na trh metropolitních sítí s novým internetovým směrovačem Cisco 10720.
Směrovač Cisco 10720

Optimalizuje optickou infrastrukturu s dynamickým paketovým přenosem umožňujícím jednoduché, rozšiřitelné a spolehlivé poskytování IP/Ethernetových služeb

 

Společnost Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO), nejúspěšnější světová firma v oboru počítačových sítí pro internet, ohlásila další rozšíření svého produktového portfolia pro metropolitní trh o nový internetový směrovač Cisco 10720. V propojení s internetovými směrovači řady Cisco 12000 a pružnou paketovou technologií Cisco Dynamic Packet Transport (DPT) umožňuje Cisco 10720 poskytovatelům služeb ekonomicky rozšířit svoje IP sítě              na metropolitní a dodávat ziskové služby, při optimalizaci stávajících investic do infrastruktury    a snížení provozní složitosti. Cisco 10720 umožňuje poskytovatelům služeb okamžitě poskytovat vysokorychlostní přístup k internetu, služby transparentních LAN a ziskové IP služby,  jako jsou virtuální privátní sítě (VPN), hlasové služby přes IP (VoIP) a sítě pracující s identifikací obsahu.

Internetový směrovač Cisco 10720 je nejnovějším přírůstkem  do internetového směrovacího portfolia Cisco nové generace a první metropolitní IP přístupový směrovač internetové třídy. Směrovač Cisco 10720 rozšiřuje dosah poskytovatelů služeb po celé metropoli IP optimalizací přenosu optickými kabely pružnou paketovou technologií Cisco DPT a integruje plné IP směrování a služby s poskytováním inteligentního vysokorychlostního ethernetového účastnického rozhraní pro budování jednoduchých, rozšiřitelných a spolehlivých metropolitních sítí s IP přístupem. V současnosti má Cisco více než 13 000 DPT (Dynamic Packet Transport) portů a přes 170 zákazníků v celém světě.

 

Jako provozovatel největší internetové páteřní sítě v Evropě spolupracovala firma Ebone se společností Cisco na definování požadavků na nový systém a prováděla také betatestování jeho prvních verzí. Na základě toho je společnost Ebone přesvědčena, že se směrovač Cisco 10720 stane důležitým stavebním blokem ve stále rostoucí globální IP infrastruktuře.

 

„Je vzrušující pozorovat, jak společnost Cisco neustále inovuje rozšiřováním dosahu poskytovatelů služeb do celé metropole a umožňuje poskytovatelům, jako je Ebone, dodávat bohaté IP služby    po celém městě. Vidíme metropolitní trh jako další hranici, pro nás důležitou oblast v uspokojování rychle rostoucích požadavků našich zákazníků na jednoduché, spolehlivé            a ekonomické poskytování rozšiřitelných internetových služeb,“ řekl Frode Greisen, viceprezident a chief Internet officer společnosti Ebone. „Metropolitní IP řešení společnosti Cisco nám umožňuje rychle rozšířit dosah i rozsah našich služeb dodávaných v okamžiku, kdy jsou zapotřebí. Schopnost nabízet internetové služby na bázi ethernetu nám umožňuje zajistit přechod od LAN-to-LAN a frame relay k vysokorychlostním službám.“

 

Swedish University Network (SUNET) je na základě dlouholetých zkušeností společnosti Cisco v poskytování špičkových směrovacích řešení pro akademické sítě v celém světě připravena poskytnout sofistikované řešení, které umožní univerzitám umístěným po celé zemi efektivněji spolupracovat s využitím internetových směrovačů Cisco 10720 k propojení všech univerzitních budov v celé zemi.

 

„Nový internetový směrovač Cisco 10720  je jediným dnes dostupným cenově přijatelným přístupovým směrovačem, který může propojit k naší páteřní lince přes OC-48/STM-16 DPT dílčí sítě v jednotlivých campusech, což nám umožní poskytovat vícegigabitovou přístupovou kapacitu všem univerzitám ve Švédsku,“ řekl Hans Wallberg, manažer sítě SUNET. „Našim cílem bylo vybudovat síť, která je velmi spolehlivá a pružná, integruje plně IP směrovací technologie a poskytuje inteligentní ethernetová účastnická rozhraní. Pouze společnost Cisco nám může pomoci udělat to efektivně a jednoduše a - což je důležité - také ekonomicky.“

 

Oborové primáty směrovače Cisco 10720

 

Je to první metropolitní IP přístupový směrovač internetové třídy. Směrovač Cisco 10720 je postaven na adaptabilní síťové technologii, která umožňuje poskytování mnoha souběžných IP služeb při dané rychlosti přenosu s možnostmi přidávat nové služby prostřednictvím standardního softwarového upgradu.

 

Je to první metropolitní IP přístupový směrovač schopný poskytovat spolehlivý rozšiřitelný IP- identifikující optický přenos s okamžitě zdvojenou síťovou šířkou pásma oproti tradičním SONET/SDH metropolitním technologiím. Směrovač Cisco 10720 udržuje samoopravný mechanismus služeb SONET/SDH pro automatické opravy přerušení optického vlákna.

 

Směrovač Cisco 10720 je jediným kompletním metropolitním přístupovým směrovačem pro optimalizaci okruhů optických kabelů s DPT, integraci plného IP směrování a služeb                   a poskytování inteligentního vysokorychlostního ethernetového účastnického rozhraní, který nevyžaduje konfiguraci sítě a zařízení, přinášející obvykle další zbytečné náklady, složitost         a potenciální zahlcení.

 

Na rozdíl od řešení na bázi Ethernetu vrstvy 2, která rozšiřují paradigma LAN do metropolitních sítí, metropolitní IP přístupová řešení Cisco  využívají DPT k rozšíření možností IP přenosů z WAN do metropolitní sítě k rychlým a ekonomickým dodávkám IP a internetových služeb.

 

Směrovač Cisco 10720 je kompaktní 3,5“ (dvě jednotky ve stojanu) systém s rozhraním OC-48 / STM-16 a 24-portovým Ethernetem 10/100. Směrovač 10720 je vybaven redundantními napájecími zdroji a střídavým i stejnosměrným napájením.

 

 

O internetovém směrování nové generace

 

Nová generace internetových směrovačů Cisco, celé řady Cisco 7400, 7300, 7600, 10000, 10700 a 12000, jsou rodinou IP platforem pro přenosy mnoha milionů paketů za vteřinu pro vytváření internetových sítí umožňujících poskytování moderních služeb. Tyto produkty poskytují nejvyšší výkon, dostupnost, provozní účinnost a nejvyšší úroveň služeb pro zvýšení ziskovosti  a snížení provozních nákladů poskytovatelů služeb v širokém spektru aplikací včetně širokopásmových agregací, spravovaných CPE, agregací pronajatých linek, metropolitních IP sítí, internetových datových center, okrajových sítí a páteřních linek.

 

 

O společnosti Cisco Systems

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ:CSCO) je společnost s celosvětově vedoucím postavením v oblasti síťových
internetových technologií. Další informace naleznete na adrese http://www.cisco.com.

Cisco, Cisco IOS, Cisco Systems a logo společnosti Cisco Systems jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. Veškeré další ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Váš názor Další článek: Doporučené ceny nových iPaqů

Témata článku: Internet, Sonet, Celá síť, Cisco, Ochranné pásmo, Transport


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu