SMART Comp. a.s. připravuje síť NETBOX na sítě o rychlosti až 1 Gb/s

SMART Comp. a.s. připravuje síť NETBOX na sítě o rychlosti až 1 Gb/s

Hlavní prioritou společnosti SMART Comp a.s. je permanentní inovace triple-play služeb tak, aby naše nabídka skýtala zákazníkům vždy kvalitní a zajímavé spektrum služeb s nadstandardními vlastnostmi.balíčků služeb internet o symetrické rychlosti 100/100 Mb/s, NETBOX digitální televize se průběžně rozšiřuje o televizní kanály nejrůznějších žánrů, důraz je pak kladen především na kvalitu vysílání, a hlavní nabídku triple-play služeb uzavírá NETBOX telefon, kterého do budoucna čeká obohacení o další funkce, jakými jsou např. videohovory, konferenční hovory a další.

Rychlost 1 Gb/s, kterou v
současné době testujeme, uvažujeme nabízet na podzim tohoto roku na FTTH sítích. Optické vlákno do domu se považuje za médium budoucnosti. Předností je především vysoká spolehlivost služeb, odolnost proti rušení, flexibilita, minimální ekologická zátěž a připravenost sítě na služby, které budou vstupovat na scénu následující desetiletí. Již nyní, krátce po nastoupení digitálního vysílání, se mluví o nových televizních standardech. Zmiňme např. 4K s rozlišením obrazu 4096×2160, jež vyžaduje šířku pásma až 80 Mb/s či Ultra HD s parametry 7680×4320 (300 Mb/s). Až 20násobnou náročnost na data má také 3D televize. Její vysílání v HD rozlišení má potřebu zhruba 250 Mb/s na jeden televizní kanál.

Od 1.7.2009 nabízíme v rámciRychlost do výše 1 Gb/s umožní spustit služby blízké budoucnosti - tak se mluví o teleworkingu, virtualní ploch atd. Mezi další budoucí trendy se také řadí telemedicína (návštěva u doktora online), distance learning - virtuální přednášky a další. Pro stoprocentní využití těchto služeb je mnohonásobně větší propustnost sítě klíčová a stěžejní.

Další článek: Jak může vypadat nová tvář pořadu Zprávy Živě

Témata článku: Blízký parametr, Televize 4k, Hlavní přednost, Nadstandardní kvalita, Nejrůznější kanály, Televize doma, Optické spektrum, Distance, Vysoká náročnost, Klíčový parametr

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší