Služba Symantec Web Security Monitoring poskytuje rozšířenou ochranu před všudypřítomnými hrozbami

Služba Symantec Web Security Monitoring poskytuje rozšířenou ochranu před všudypřítomnými hrozbami

Sledování 24x7 pomáhá chránit organizace a jejich prezenci na webu online před rostoucím počtem webových hrozeb

Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila novou službu Web Security Monitoring v rámci služeb správy zabezpečení. Služba Web Security Monitoring má zákazníkům pomoci chránit jejich koncové uživatele a prezenci na webu online před všudypřítomnými webovými hrozbami. Organizace chrání zajišťováním nepřetržitého sledování a analýzy technologií zabezpečení webu. Umožňuje rychlou reakci na hrozby namířené proti koncovým uživatelům, prezenci na webu a důvěrným datům, identifikuje nedostatky v kontrolních mechanismech zabezpečení, čímž přispívá k proaktivnímu zlepšování zabezpečení, a prokazuje soulad s interními zásadami a oborovými předpisy.

Ve zprávě 2009 Symantec Global Internet Security Threat Report (ISTR) XIV se uvádí, že z 12 885 zranitelných míst specifických pro webové servery, která byla identifikována v předchozím roce, se 63 % nějakým způsobem týkalo webových aplikací. Ve zprávě 2009 ISTR se také uvádí, že společnost Symantec identifikovala 15 197 různých nových řídicích serverů pro ovládání botů. 43 % z nich využívalo kanály IRC a 57 % HTTP, což ukazuje, že skrývají svoji komunikaci ve webovém provozu a je proto téměř nemožné je najít bez použití technik sledování webu, které jsou schopné odhalit nebezpečný provoz.

Rostoucímu počtu a důmyslnosti webových hrozeb se organizace brání použitím metody vícevrstvého zabezpečení, která využívá technologie zabezpečení webových serverů proxy, webových bran a webových aplikačních bran firewall. Zavedení těchto technologií zabezpečení webu nepochybně pomáhá posílit ochranu organizace. Kombinace sledování v reálném čase a upozornění vydávaných bezpečnostními analytiky navíc umožňuje týmům IT rychle se zaměřit na jinak obtížně zjistitelné ohrožené systémy a vyřešit nedostatky v jejich zabezpečení.

„Web se stal mezi hackery a počítačovými zloději novým preferovaným prostředkem šíření hrozeb. Jeho prostřednictvím distribuují škodlivý kód a provádějí krádeže identity, finanční podvody a podnikovou špionáž,“ řekl Chris Christiansen, program vice president, Security Products and Service, společnost IDC. „Když jsou do analýz zahrnována data o webových hrozbách, organizace získávají prostřednictvím komplexní korelace bezpečnostních událostí a informací o nebezpečných událostech na webu úplný přehled o bezpečnostních incidentech v reálném čase.“

Funkce sledování zabezpečení webu

V rámci služby Web Security Monitoring slučuje společnost Symantec data z protokolů zákazníků se spolehlivým zdrojem aktuálních informací o globálních hrozbách a provádí ostražité sledování, které pomáhá zaručit optimální ochranu. Služba také sleduje firemní bezpečnostní servery proxy a brány a vyhledává spojení z hostitelských počítačů ve firemních sítích k serverům, o kterých je známo nebo jsou podezřelé z toho, že obsahují nebezpečný kód. O této činnosti je poskytována každodenní souhrnná zpráva. Zákazník je okamžitě informován o jakémkoli porušení zásad a narušení zabezpečení. Díky této neustálé ostražitosti vzniká systém včasného varování a je možno snáze upevňovat zásady a ochranná opatření proti tomuto neustále přítomnému prostředku šíření webových hrozeb.

Služba Symantec Web Security Monitoring podporuje trvalý dynamický vztah mezi společností Symantec a jejími zákazníky tím, že zákazníkům nabízí špičkovou ochranu zabezpečení založenou na korelaci stávajících ochranných mechanismů sítě, činností hostitelských systémů a koncových bodů a informací o globálních hrozbách poskytovaných v reálném čase. Služba Web Security Monitoring nabízí:

  • Rozšíření funkcí sledování zabezpečení hlouběji do činností klientů v rámci přístupu na web a do prezence organizace na webu.
     
  • Poskytování včasných informací o potenciálně nebezpečných činnostech.
     
  • Poskytování pokročilé analýzy, která využívá rozsáhlou síť Symantec Global Intelligence Network.
     
  • Rozšířené sledování zabezpečení, v rámci kterého je sledováno zabezpečení v celé organizaci (od hranice firemních systémů po koncové body včetně všech způsobů šíření hrozeb).

„Počítačoví zloději začínají upouštět od masových útoků nevyžádané pošty a škodlivého kódu na sítě a zaměřují se více na skryté technologie. Web se proto stává novou frontovou linií v jejich úsilí o narušování prostředků s výslovným cílem ukrást důvěrné informace,“ řekl Grant Geyer, vice president, Global Managed Security Services, společnost Symantec. „Nová služba Symantec Web Security Monitoring dává zákazníkům záruku, že jejich koncové body a servery jsou chráněné před vyvíjejícími se webovými hrozbami.“

Služba Symantec Web Security Monitoring doplňuje produkty a služby společnosti Symantec, například zařízení Symantec Web Gateway a službu Symantec Hosted Web Security, určené k ochraně zákazníků před rychle rostoucím počtem webových hrozeb. Spojení bezpečnostních bran, aktivního sledování a správy, informací o hrozbách poskytovaných v reálném čase a služeb zabezpečení webu založených na cloudu poskytuje komplexní portfolio pro ochranu před současnými webovými hrozbami.

Cena a dostupnost na trhu

Služba Symantec Web Security Monitoring je okamžitě dostupná ne celém světě. Cena odběru služby závisí na typu a očekávané propustnosti zařízení.

Další článek: Živě T-10: legendární AMD Duron pro spořivé

Témata článku: Nebezpečná událost, Proxy Server, Webová služba, Global, Ochranná funkce, Bezpečnostní služba, Bran, Vice, Monitoring, Rozšířená záruka, Nová informace, Symantec, Reálný čas, Globální web, Firemní zákazník, Brána, Presence, Šíření


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF