Služba SMS InfoKanál pomáhá při kalamitách a dalších krizových událostech

Služba SMS InfoKanál pomáhá při kalamitách a dalších krizových událostech

Služba SMS InfoKanál umožňuje přímou komunikaci měst a obcí s občany pomocí SMS zpráv. Přínos služby SMS InfoKanál pro obě strany této komunikace se zřetelně projevuje ve dnech, kdy povětrnostní podmínky ztěžují život v obcích a městech.

„Služba SMS InfoKanál představuje efektivní doplněk krizové komunikace. Představitelé obcí ji hodně využívají právě v situacích, kdy příval sněhu a silný vítr napáchají škody nebo jinak komplikují život v obcích a městech. Například v případě výpadku elektrického proudu lze odesílat SMS i z mobilního telefonu a rychle varovat obyvatele a starosty okolních obcí před hrozícím nebezpečím, říká Jana Mertová, výkonná ředitelka společnosti INFOKANÁL, s. r. o.

Rychlá a efektivní komunikace v rámci služby SMS InfoKanál probíhá prostřednictvím SMS zpráv přímo na mobilní telefony místních občanů.

Vedoucí krizového řízení města Chrudim Bc. Marek Kozák popisuje vlastní zkušenosti se službou: „Jednoduchým způsobem mohu díky službě SMS InfoKanál zaslat varovnou informaci starostům okolních obcí o hrozícím nebezpečí. Zpráva se dostane i na místa, kam informaci jiným způsobem není možné předat,“ uvádí Bc. Marek Kozák.

Další výhodou služby SMS InfoKanál je skutečnost, že umožňuje varovat před možným nebezpečím také obyvatele, kteří nepobývají v daný okamžik v místě bydliště a nevědí, co se v blízkosti jejich obydlí děje.

Témata článku: SMS, Marko

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje