Služba Paegas Internet Call neporušuje exkluzivitu SPT Telecom

19. listopadu 1998
Iomega představila 250 MB Zip mechaniku
Radiomobil je přesvědčen, že svou službou Paegas Internet Call neporušuje exkluzivitu SPT Telecom na zahraniční hovory a podla odvolání proti rozhodnutí ČTÚ.
Služba Paegas Internet Call neporušuje exkluzivitu SPT Telecom
RadioMobil podal dne 17. listopadu 1998 rozklad proti rozhodnutí vydanému v rámci správního řízení Ministerstva dopravy a spojů ČR – Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ve věci podezření, že poskytováním služby s obchodním názvem Paegas Internet Call ze strany společnosti RadioMobil dochází k porušování exkluzivity SPT Telecom a že se přímo propojil s jiným poskytovatelem mezinárodních hovorů.

„Poukazujeme na skutečnost, že ČTÚ zahájil řízení ve věci podezření na porušování exkluzivity SPT Telecom, toto řízení však neukončil z důvodu, že je třeba nejprve vypracovat posudek znalců, a proto řízení prodloužil až do dubna příštího roku. Současně však přijal rozhodnutí ve stejné věci, ve které nám nařídil zastavit nabízení a poskytování služby Paegas Internet Call,“ poznamenal generální ředitel společnosti RadioMobil Klaus Tebbe. Podle ČTÚ totiž RadioMobil na provoz služby Paegas Internet Call potřebuje oprávnění. Takový dokument však platný zákon o telekomunikacích nezná. „Jsme nuceni opakovat to, co jsme na svou obhajobu již uvedli a co nám ČTÚ dosud nevyvrátil: na provoz služby Paegas Internet Call nepotřebujeme žádné zvláštní pověření nebo povolení, protože ji nabízíme jako jednu ze služeb internetu, na který se vztahuje generální povolení na zprostředkování k telekomunikačním službám sítě internet,“ dodal Klaus Tebbe.

Podezření, že je RadioMobil přímo propojen s jiným poskytovatelem mezinárodních hovorů, je podle právníků společnosti také neodůvodněné. V ČR existuje pouze jeden poskytovatel mezinárodních hovorů, a tím je SPT Telecom. Firma Global One RadioMobilu pouze poskytla připojení k internetu. V rámci služby Paegas Internet Call dochází k přenosu dat kódovaných podle protokolu TCP/IP, které opouštějí server společnosti RadioMobil a dále se přenášejí sítí internet.

„V žádném případě nechceme naše zákazníky ochudit o službu, na kterou si už zvykli a kterou hojně využívají. Samozřejmě jsme před jejím zahájením pečlivě zvažovali, jestli není v rozporu s platnou legislativou, a trváme na tom, že není a že ji můžeme i nadále provozovat,“ dodal Klaus Tebbe. Příklad přístupu regulačních orgánů k podobným službám lze nalézt například v sousedním Německu, ale i v dalších státech EU nebo v Americe, kde služby tzv. internetové telefonie nepodléhají povolovacímu řízení regulačních orgánů (licenci), ale provozovatelé mají vůči regulátorovi pouze informační povinnost.

Global One je společný podnik vytvořený předními telekomunikačními společnostmi Deutsche Telekom, France Telecom a Sprint, nabízí z jednoho místa řešení potřeb internetové a datové komunikace podniků a institucí, telekomunikačních společností i jednotlivců po celém světě. Global One má více jak 3900 zaměstnanců a přes 1400 síťových uzlů ve více jak 65 zemích světa.Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM s názvem Paegas. Největším akcionářem společnosti jsou s 51 % České radiokomunikace a.s. a mezinárodní konsorcium C Mobil, které je vlastníkem 49 % akcií. C Mobil přitom tvoří: německý operátor T-Mobil, italský operátor TIM, dále PVT, Telekomunikační montáže Praha a Spořitelní kapitálová společnost.

Váš názor Další článek: Iomega představila 250 MB Zip mechaniku

Témata článku: Internet, Global, Internet věcí, Sprint, Call


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu