Sloučení GTS dokončeno

GTS Czech Net a.s., GTS INEC a.s. a DATTEL sjednoceny do GTS CZECH a.s.
Sloučení GTS  dokončeno
Praha 31. ledna 2001 - Společnost GTS (původně GTS CzechNet, GTS INEC a DATTEL), největší alternativní telekomunikační operátor poskytující široké portfolio hlasových, datových a internetových služeb v České republice, oznámila, že s platností od 31.1.2001 zápisem v obchodním rejstříku vedeným Městským soudem v Praze byl zakončen proces sloučení firem GTS Czech Net a.s., GTS INEC a.s. a DATTEL a.s. do společnosti GTS CZECH a.s., která je jejich právním nástupcem.

Veškerá práva a povinnosti ze smluv, jejichž účastníkem byly společnosti GTS Czech Net, GTS INEC a DATTEL přecházejí ze zákona dnem zápisu sloučení v obchodním rejstříku na společnost GTS Czech a.s.

Společnosti GTS Czech Net s.r.o., GTS INEC s.r.o. a DATTEL a.s. působily na českém trhu společně pod obchodní značkou GTS od února 2000. Vzhledem k rozdílným právním formám nebylo možné okamžité sloučení, před finálním sloučením do GTS Czech a.s. byly GTS Czech Net s.r.o a GTS INEC s.r.o. transformovány na akciové společnosti.

Historie sloučených firem:

GTS Czech Net s.r.o.

GTS Czech Net s.r.o. působila na českém trhu od roku 1994. Od roku 1995 provozovala technické středisko a řídící stanici(hub station). Společnost poskytovala telekomunikační služby:

  • mezinárodní telefonní a faxové služby pro uzavřené skupiny uživatelů
  • přístup k Internetu
  • datové služby British Telecom/Concert
  • služby VSAT
  • privátní pronajaté okruhy
  • virtuální neveřejné a bankovní sítě

GTS INEC s.r.o.

GTS INEC byl přední český poskytovatel internetových služeb s regionální působností disponující silnou národní konektivitou (český internetový uzel NIX) a mezinárodní konektivitou (přes EBONE 100% vlastněný GTS Group). Společnost GTS INEC s.r.o. vznikla sloučením firem NetForce, INEC a internetové divize firmy GTS Czech Net. GTS INEC poskytovala komplexní internetové služby koncovým uživatelům, firmám i ostatním Internet providerům.

Společnost DATTEL a.s.

Společnost DATTEL byla privátním telekomunikačním operátorem poskytujícím široké portfolio moderních telekomunikačních služeb. Společnost DATTEL vznikla v roce 1991. Založila ji skupina českých špičkových odborníků v oblasti optoelektroniky, výpočetní a televizní techniky. DATTEL je prvním privátním držitelem Pověření Ministerstva dopravy a spojů v ČR ke zřizování a provozování jednotné telekomunikační sítě na vymezeném území.

O společnosti GTS

GTS je největší alternativní telekomunikační operátor poskytující integrovanou, cenově zvýhodněnou nabídku hlasových, datových a internetových služeb.

Společnost GTS vznikla spojením tří telekomunikačních firem - Dattel, GTS Czech Net a GTS INEC v únoru 2000.

Dattel a.s. přinesla metropolitní optickou síť, licenci na poskytování veřejných telefonních služeb a propojovací smlouvu s dominantním operátorem.

Firma GTS Czech Net poskytla neveřejnou telekomunikační síť, licenci na poskytování hlasových služeb pro CUG a pan-evropskou síť.

GTS INEC byl předním českým ISP s regionální působností, díky kterému GTS nabízí bezkonkurenční národní (NIX) a mezinárodní konektivitu ( EBONE).

Hlavním cílem společnosti GTS je nabídnout zákazníkům jedinečnou kombinaci služeb a připravit se tak na vstup na liberalizovaný telekomunikační trh.

Váš názor Další článek: Trvá vám dlouho kopírování z Windows 2000 na NT server?

Témata článku: Internet, Česká služba, Národní trh, Veřejná doprava, Česká síť, Městská doprava, Propojovací síť, Městský okruh, Telekomunikační síť


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF