Slevomat v roce 2012 posílil, zvýšil obrat na 758 milionů korun

Slevomat v roce 2012 posílil, zvýšil obrat na 758 milionů korun

ObratSlevomatu v roce 2012 rostl o 73 % a slevový server tak potvrdil pozici lídra trhu. Oproti roku 2011 zvýšil v České republice obrat ze 438 milionů korun na 758 milionu korun a zákazníkům ušetřil více než jednu miliardu. Posílila i skupina Slevomat Group, která působí v šesti východoevropských státech. Obrat Slevomat Group činil 2,35 miliardy korun.

„Soustředili jsme se především na rozšiřování nabídky zboží. V roce 2011 byl obrat ve zboží 41 milionů korun, v loňském roce vzrostl prodej zboží více než pětinásobně na 227 milionů korun,“ konstatuje Tomáš Čupr, zakladatel portálu Slevomat. V segmentu zboží zákazníci projevují největší zájem o Módu & Luxus, kterou Slevomat představil v únoru loňského roku.

V roce 2012 na popularitě získalo i cestování, kde meziročně rostl obrat o 71 %. Nejvyhledávanější jsou víkendové pobyty v České republice. Populární jsou také poznávací pobyty po Evropě a zimní lyžařské dovolené. „Jsem přesvědčen, že Slevomat pomáhá českému turistickému ruchu. Díky nám hoteliér obsadí volné pokoje, pokryje provozní náklady a ještě vydělá,“ dodává Čupr.

„Z pohledu obratu jsou kategorie služeb, cestování a zboží vyrovnané. Rok 2012 ukázal, že Slevomat není závislý pouze na službách. Jeho budoucnost vidím především v nabídce zboží. Zákazníci již nenakupují služby bezhlavě, ale především u restaurací a kosmetických procedur si více vybírají. V loňském roce jsme proto přizpůsobili nabídku tak, aby vyhovovala poptávce – nové salóny, nové procedury, zážitkové restaurace. To ovšem neznamená, že by zájem o služby upadal,“ doplňuje Čupr.

V druhé polovině loňského roku došlo ke zpřísnění podmínek pro spolupráci se Slevomatem. Zájemci o uveřejnění slevy jsou důkladněji kontrolováni. Slevomat již neopakuje spolupráci s těmi partnery, u kterých dosahovala zákaznická spokojenost nižšího hodnocení, než čtyř hvězdiček z možných pěti. Díky zavedení tohoto kroku vzrostla spokojenost zákazníků na průměrné hodnocení 4,3 hvězdičky.

V roce 2012 došlo k několika významným posunům v nákupním chování zákazníků. „Češi začínají více využívat online platby. Ještě v roce 2011 bylo zaplaceno platební kartou pouze 37,5 % všech transakcí, o rok později bylo tímto způsobem uhrazeno 45,5 % voucherů,“ vysvětluje Peter Irikovský, výkonný ředitel portálu Slevomat.

Navýšila se také průměrná hodnota objednávky, a to z 616 korun na 720 korun. „Zvyšování průměrné objednávky vyvrací mýtus, že slevové servery nabízí pouze levné služby. Zákazník Slevomatu hledá zážitkové akce, kvalitní zboží a cestování,“ tvrdí Irikovský.

Co přinese rok 2013? Slevomat mezi TOP 5 e-shopy

Rok 2013 bude opět ve znamení zboží. Již loni Slevomat vybudoval vlastní sklad, který slouží jako logistické centrum pro rozesílání zakoupeného zboží. „Naším cílem je letos prodat zboží a značkovou módu v hodnotě přesahující jednu miliardu korun. Slevomat se v objemu obratu dostaneme mezi TOP 5 e-shopů na českém internetu,“ odhaluje plány Irikovský.

Slevomat se letos zapojí do vývoje nových platebních technologií. Již navázal spolupráci se společností MasterCard, která 28. ledna 2013 představila nové řešení mobilních plateb MasterCard Mobile. Historicky první platba prostřednictvím mobilního telefonu proběhla právě na Slevomatu.

Slevomat se v roce 2013 nebude věnovat jenom mobilním platbám. „Soustředíme se také na implementaci nových technologií. Revoluce brzy nastane v propojení online a offline obchodních aktivit. V letošním roce budeme implementovat novou online platformu pro obchodní partnery, kteří budou moci zveřejňovat a řídit své slevové akce na Slevomatu,“ vysvětluje Tomáš Čupr. Slevomat také využije geolokačních služeb. Mobilní aplikace nabídne interaktivní mapu, kde zákazník okamžitě uvidí všechny dostupné slevové akce ve svém okolí.

„Budoucnost internetové reklamy vidím v přesném cílení sdělení, a na tomto řešení v současné době pracujeme. Zákazník, který se podívá na stránky Slevomatu nebo dostane newsletter, vždy uvidí ty slevové akce, které se shodují s jeho prioritami a zájmy. Důkladně proto analyzujeme chování našich zákazníku ať již na Slevomatu, Facebooku, ale také i na jiných internetových stránkách,“ odhaluje Čupr.

Po vzoru roku 2012 bude Slevomat pokračovat v rozvoji segmentu zboží, který by měl být brzy doplněn o kategorií Home&Decor. Posilovat bude taktéž nabídka drogerie, o kterou je ze strany zákazníků enormní zájem.

Zajímavosti z roku 2012

Rok 2011

Rok 2012

Obrat Slevomat

438 milionu korun

758 milionu korun

Obrat Slevomat Group

1,5 miliardy korun

2,35 miliardy korun

Slevomat ušetřil zákazníkům

526 503 873 korun

1 089 931 595 korun

Průměrná hodnota objednávky

616 korun

720 korun

Unikátní návštěvníci

10 120 743

13 261 717

Počet návštěv

35 671 567

42 261 462

Počet registrovaných zákazníků

754 275

1 327 253

Průměrná spokojenost zákazníků – 4,3 hvězdiček z 5 možných

Prodejna Slevomat (otevřena 30. března 2012) – předvánoční týden odbaveno 2 776 zákazníků, rekord 19. 12. 2012 – 591 zákazníků

Největší módní kampaň – Boty Mel: prodáno 13 099 kusů, obrat 3 822 928 korun

Móda & Luxus – v prosinci 2012 realizováno 88 kampaní, v únoru 2012 15 kampaní

Další článek: Nový BlackBerry World spuštěn, nabídne aplikace, hudbu i filmy

Témata článku: Mastercard, Voucher, T-mobile mobilní telefony akce, Newsletter, Miliarda korun, Největší revoluce, Nová akce, Nová kampaň, Poznávací dovolená, Český e-shop, Levné zboží, Loňský rok, Mobilní telefon na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 44

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor