Slavnostní vyhlášení cen o nejvýznamnější inovaci regionu EMEA

Slavnostní vyhlášení cen o nejvýznamnější inovaci regionu EMEA

FRANKFURT, 16. července 2007- Společnost IDC oznámila, že vyhlásí letošního vítěze soutěže o nejlepší inovaci v oblasti informačních technologií a telekomunikací na 17. ročníku Evropského ICT fóra konaném ve dnech 10. a 11. září v Berlíně. Soutěž se koná již třetím rokem a účastní se jí organizace z celého regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. Cílem je ocenit ty, kdo díky využití informačních a komunikačních technologií inovovali své produkty a procesy a podstatně tak zlepšili svojí konkurenceschopnost a celkové obchodní výsledky.

V průběhu několika příštích týdnů vyberou členové odborné komise vedené Frankem Gensem, viceprezidentem pro výzkum společnosti IDC, užší okruh projektů, ve kterých byly informační technologie využity k inovacím - ať už jako prostředek k uvedení nové myšlenky na trh v podobě zcela nového nebo zdokonaleného produktu či služby, nebo k zefektivnění vnitřního fungování organizace. Odborná komise posoudí a bodově ohodnotí všechny projekty. Nominované projekty musí být zdárně dokončené a jejich výsledky musí být měřitelné a doložené z hlediska zvýšení hodnoty, větší efektivnosti či snížení nákladů.

“Šanci na vítězství mají projekty, které budou podle odborné poroty nejlépe splňovat hlavní kritéria soutěže. Těmi jsou zejména prokazatelně inovační využití ICT, transformace důležitých částí organizace, poskytování významně vyšší hodnoty produktů a služeb a zvýšení efektivity organizace s měřitelnou, vysokou návratností investic,” řekl F. Gens. “Těšíme se na návrhy zajímavých projektů z celé Evropy, které budou nejlépe odrážet současný trend využívání IT pro inovace v organizacích soukromého i státního sektoru.“

Loni mezi oceněné patřila portugalská firma Grupo Mota-Engil, kde inovační využití bezdrátové technologie snížilo náklady a zefektivnilo provoz v oblasti stavebnictví, strojírenství a dopravy. Ocenění získal rovněž holandský výrobce kloubních náhrad BIOMET Europe za investice do RFID technologie. Trojici uzavírá londýnský městský úřad Westminster City Council za projekt “Bezdrátové město”.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci gala večeře, která se bude konat 10. září v Axel Springer Passage jako součást programu Evropského ICT fóra 2007.

Váš názor Další článek: Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: Vysoký člen, Celá Evropa, Městský okruh, Organizace, Využití, Frankfurt, Celkové vítězství, Moto, Gala, Motto, Městská doprava, RFID, Moto 360, Frank


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF