Skype zprostředkuje virtuální účast filmových osobností v Cannes

Filmové hvězdy, režiséři a další významné osobnosti z oblasti filmu, které se rozhodnou, že letos na jih Francie nepoletí, se přesto mohou dostat do popředí každoročního filmového festivalu v Cannes díky inovativnímu partnerství uzavřenému mezi American Pavilion (Americkým pavilónem) na festivalu a Skype, celosvětově přední společností v oblasti komunikace přes Internet.

Uznávaný filmař Vince Pace, výkonný producent letos představeného filmu Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour, a další osobnosti budou propojeni prostřednictvím video hovorů Skype v diskusích, jež bude hostovat American Pavilion, komunikační a hostitelské centrum pro Američany, kteří mezinárodní festival navštíví.

Integrace video hovorů Skype je svého druhu první využití technologie pro video volání na festivalu v Cannes, který je zásadní událostí ve filmovém průmyslu a každý květen na francouzskou Riviéru přiláká přibližně 30.000 lidí z filmové branže a médií.

„Video hovory přes Skype zaručují, že posluchači našich diskusí budou mít možnost poznat zasvěcené pohledy co nejširší řady osobností díky tomu, že můžeme přizvat filmové profesionály bez ohledu na to, kde se budou nacházet,“ řekla Julie Sisková, zakladatelka a ředitelka American Pavilion. „Filmová komunita je stále více rozprostřená po celém světě a Skype pomáhá zajistit, že se festivalu bude moci zúčastnit co nejvíce z jejích členů.“

American Pavilion využije video hovory Skype v řadě diskusí „In Conversation“ („Jsme ve spojení“) a „Industry In Focus“ („Zaměřeno na filmovou branži“), v nichž budou respektovaní filmaři a zasvěcení účastníci předkládat publiku své názory a postřehy v moderovaných panelových diskusích. Diskuse budou během 12 denního festivalu probíhat téměř každý den.

„Od lidí, kteří se ve světě zábavy pohybují, neustále slyšíme, že na Skype spoléhají jednak při uskutečňování zákulisních jednání a stejně tak i pro zpřístupnění svých děl svému publiku,“ řekl Don Albert, generální ředitel společnosti Skype North America. „Skutečnost, že díky našim vztahům s American Pavilion jsme součástí letošního filmového festivalu v Cannes, dokládá výhody, jež Skype může nabídnout mezinárodnímu filmovému průmyslu.“

„Video hovory přes Skype přinášejí výhody i pro každodenní spotřebitele,“ pokračuje Don Albert. „Díky tomu, že lidé mohou slyšet a současně vidět toho, s kým mluví, vytvářejí video hovory hlubší a smysluplnější komunikaci, než jakou nabízejí tradiční telefonní hovory – ať se již jedná o babičku, která tak může vidět první úsměv svého vnoučka, nebo o obchodního kolegu, jenž se může zúčastnit důležité prezentace z druhého konce světa. A vzhledem k tomu, že video hovory Skype jsou naprosto zdarma a jejich využívání je nanejvýš snadné, jejich přínosy jsou dostupné prakticky pro každého.“

Účastníky diskusí „In Conversation“ a „Industry In Focus“, kteří se budou připojovat přes Skype, bude možné naživo vidět na obrazovkách a slyšet přes reproduktory, které budou součástí diskusních panelů. Oni budou moci vidět a slyšet dění v Pavilónu – a mluvit s publikem a dalšími účastníky – prostřednictvím počítačů vybavených webovými kamerami, mikrofony, reproduktory a softwarem Skype v místech, odkud se budou připojovat.

Kromě zajišťování účasti osobností v panelových diskusích společnost Skype navíc vybaví kavárnu v American Pavilion s bezdrátovým přístupem na Internet zařízením Skype, aby si každý návštěvník kavárny mohl zdarma zavolat kamkoli na světě – a to formou hlasových nebo video hovorů.

American Pavilion oslavuje 20. výročí své činnosti na filmovém festivalu v Cannes, který je obecně uznáván jako nejdůležitější filmová událost na světě. Festival se poprvé konal v roce 1939, proslavil se rudým kobercem vítajícím množství filmových hvězd na premiérách a cenou Zlatá palma, kterou získá jeden ze soutěžních snímků. Filmový festival Cannes 2008 se koná od 14. do 25. května ve Festivalovém a kongresovém paláci ve francouzském Cannes.

Další článek: Natočte vlastní videotest! Uvidí ho všichni na Živě.cz

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,