Skype a Intel společně připravují nové způsoby komunikace přes Internet

SAN JOSE, USA, 8. února 2006 — Globální internetová komunikační firma Skype® a společnost Intel spolupracují na plném začlenění internetové komunikace mezi běžné způsoby využití osobních počítačů. Firmy spolupracují při optimalizaci služby Skype pro PC s dvoujádrovými procesory Intel a připravují další vylepšení hlasové a obrazové komunikace přes Internet, která domácím i podnikovým uživatelům zajistí nejlepší možné způsoby komunikace.
Skype a Intel společně připravují nové způsoby komunikace přes Internet

Prvním výsledkem společných vývojových aktivit je funkce bezplatného konferenčního hovoru až pro deset účastníků aplikace Skype 2.0 — prvního průmyslového řešení pro přímou komunikaci na Internetu. Nová funkce je dostupná všem domácím a podnikovým uživatelům s notebooky s mobilní technologií Intel Centrino® Duo a stolními počítači s procesory Intel® Pentium® D, Pentium Extreme Edition nebo nedávno uvedenou technologií Intel® Viiv™.

Obě společnosti počítají s dalším rozšiřováním funkcí a optimalizací, které umožní plné využití systémů s dvoujádrovými procesory Intel přinášejících vyšší propustnost a souběžné zpracování několika úloh dvoujádrové architektury Intel. V průběhu tohoto roku společnost Skype uvede aplikaci pro realizaci video-hovorů, která bude optimalizována pro dvoujádrovou technologii Intel a zpřístupní nové možnosti a bezplatné, vysoce kvalitní video-hovory milionům uživatelů Internetu. Kromě přenosných a stolních počítačů mají Intel a Skype podobné vize i v oblasti zajištění bezproblémového fungování systému Skype napříč širokou škálou výpočetních platforem Intel a síťových prostředí, včetně kapesních počítačů a bezdrátových sítí WiFi a WiMAX.

„Komunikaci přes Internet chceme maximálně zjednodušit a zpřístupnit,” uvádí Henry Gomez, generální ředitel společnosti Skype North America. „Partnerství se společností Intel nám umožňuje zajistit, aby Skype fungoval lépe než ostatní aplikace pro internetovou komunikaci, a aby se jeho používání ve firemním i domácím prostředí dále rozšiřovalo.“

„Intel vnímá PC především jako nástroj spolupráce uživatelů ve firmách i domácnostech,“ říká Robert B. Crooke, vicepresident a generální ředitel Business Client Group společnosti Intel. „Skype tyto možnosti rozšiřuje. Současné dvoujádrové procesory společnosti Intel umožňují sestavení Skype konferenčního hovoru až pro deset účastníků s vysokou kvalitou na stolních i přenosných počítačích. V naší spolupráci budeme pokračovat i nadále a vzájemně přizpůsobíme naše budoucí PC platformy a rostoucí nabídku funkčně bohatých aplikací Skype.“

O společnosti Skype

Skype je světově nejrychleji rostoucí služba pro internetovou komunikaci, která lidem po celém světě umožňuje neomezené a bezplatné hlasové hovory.
Skype je dostupný ve 27 jazycích a používá se téměř ve všech zemích světa. Příjmy společnosti Skype spočívají v nabídce nadstandardních placených služeb, jako je volání a přijímání hovorů z pevných linek a mobilních telefonů, služby hlasové schránky nebo přesměrování hovorů. Společnost Skype spolupracuje s rostoucí sítí dodavatelů hardware a software. Skype je součástí společnosti eBay (NASDAQ: EBAY). Další informace jsou dostupné na skype.com.
Skype nenahrazuje běžné telekomunikační služby a nelze jej použít k volání záchranných služeb.

O společnosti Intel

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a život lidí.

Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Váš názor | Microsoft varuje před novými bezpečnostními chybami

Témata článku: Skype, Dostupné funkce, Nadstandardní kvalita

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší