SkyNet jako jediná společnost se statutem PGP Certified Solution Partner pro ČR a SR

Společnost SkyNet podepsala počátkem března partnerskou smlouvu se společností PGP Corporation a získala tak partnerský statut Certified Solution Partner pro Českou a Slovenskou republiku. Jde o nejvyšší stupeň partnerství, kdy společnost může kromě běžných produktů PGP (jako např. novou řadu PGP Desktop, PGP Disk, PGP Mobile) prodávat také zcela nové řešení PGP Universal, bezpečnostní řešení PGP pro střední a velké společnosti. Společnost SkyNet je jedinou firmou na českém a slovenském trhu s tímto statutem.
SkyNet jako jediná společnost se statutem PGP Certified Solution Partner pro ČR a SR

Společnost SkyNet představuje na českém trhu úplnou novinku, produkt PGP Universal, který zjednoduší zabezpečení elektronické komunikace velkým podnikům a korporacím s cílem maximální integrace do stávajícího firemního prostředí a zjednodušení správy klíčů.

 

PGP Universal

Nový produkt PGP Universal 1.1 poskytuje uživatelům serverů Microsoft Exchange další možnosti při práci se zabezpečenými e-maily, podporuje standardy S/MIME a X.509, adresářové služby LDAP a podporuje Mac OS X.

 

PGP Universal rozšiřuje první – skutečně podnikovou – architekturu pro zabezpečení e-mailů pro velké skupiny uživatelů a usnadňuje její připojení k existující bezpečnostní infrastruktuře zpracovávající e-maily. PGP Universal Server zabezpečuje e-mailové zprávy a přílohy z pohledu uživatelů zcela transparentně.

 

PGP Universal zjednodušuje řešení zejména těchto aspektů:

 

  • automatizuje proces používání zabezpečených e-mailů (šifrování, digitální podpisy a správu klíče),
  • spojuje funkce a procesy do jedné architektury (zabezpečení e-mailů na koncové stanici a síti, infrastruktura PKI) a usnadňuje správu,
  • zkracuje dobu nutnou pro zavedení a rozšíření zabezpečeného zasílání e-mailů na kritické zaměstnance a externí partnery.

 

Produkt PGP Universal Server 1.1 obsahuje následující podstatné vlastnosti:

 

·         S/MIME a X.509 support PGP Universal Server 1.1 umí zpracovat zprávy S/MIME a certifikáty X.509, pracovat s klíči a zprávami vytvořenými pomocí OpenPGP. PGP Universal umožňuje propojit prostředí s řešeními PKI a chrání tak investice.

·         Microsoft Exchange MAPI support PGP Universal Satellite podporuje uživatele produktu Microsoft Outlook, kteří pro napojení na server Microsoft Exchange Server používají MAPI.

·         PGP Universal Satellite Mac OS X – PGP Universal Satellite podporuje kromě Windows také Mac OS X.

·         Synchronizace LDAP Directory PGP Universal Server 1.1 umí automaticky synchronizovat s nejrozšířenějšími adresářovými servery Active Directory a Exchange.

·         PGP Universal Web Messenger Inbox zobrazuje zabezpečenou poštovní schránku v prostředí webmailu.

·         Přílohy PGP Universal Web Messenger a HTML PGP Universal Web Messenger umí zobrazovat, posílat přílohy a zobrazovat obsah dokumentů HTML, včetně obrázků.

·         PGP Universal Web Messenger load balancing PGP Universal Web Messenger umí vyvažovat zátěže mezi servery zapojenými do clusteru a vybavenými serverem PGP Universal Server.

 

Dostupnost

Produkt PGP Universal Server 1.1 je k dispozici zákazníkům na celém světě a jeho cena je stanovena podle počtu e-mailových adres, které jsou chráněny.

 

Společnost PGP Corporation sídlí v americkém Palo Alto a podniká na trhu digitální informační bezpečnosti.

Další informace jsou k dispozici na: http://www.pgp.com/company/pr/pgpun1.1.html

 

PGP nástrojem pro ochranu elektronické komunikace již 13 let

V roce 1991 Phillip R. Zimmermann napsal PGP a dal jej k dispozici svým přátelům. V roce 1993 se objevila první tzv. mezinárodní verze 2.3. Klíčovou změnou bylo zařazení algoritmu IDEA jako symetrické šifry. Na vývoji se v té době již podíleli autoři z celého světa a Phil Zimmermann působil jako koordinátor prací. Následně se Zimmermann rozhodl poskytnout PGP pro komerční účely firmě ViaCrypt. Firma ViaCrypt byla v roce 1996 pohlcena nově založenou firmou PGP, Inc., na jejíž práci se podílel i Phil Zimmermann. PGP se postupně stalo velice populární a jeho rozšíření se běžně označuje za lavinovité. PGP se rychle stalo de facto standardem pro šifrování a digitální podpisy elektronické pošty na internetu. Počátkem roku 1998 byla společnost PGP, Inc. převzata společností Network Associates, která pokračovala ve vývoji produktu PGP. V roce 2002 došlo opět ke změně vlastníka produktů PGP. K 30. 3. 2002 společnost Network Associates ukončila vývoj a placené dodávky produktu PGP. Téhož roku nově založená společnost PGP Corporation oznámila podepsání smlouvy o odkoupení celé řady softwarových produktů založené na PGP algoritmu od společnosti Network Associates (NAI) a v prosinci roku 2002 přišla na trh s novou verzí PGP 8.0.

 

Historie spolupráce SkyNet a PGP

Společnost SkyNet je dlouhodobě úzce spjata s poskytováním bezpečnostních služeb včetně prodeje PGP produktů v České a Slovenské republice. Vede stránky http://www.pgp.cz od roku 1998. Dlouhodobé zkušenosti, odborné znalosti a v neposlední řadě velmi úzká spolupráce s NAI vyústila ve zřízení autorizovaného servisního centra PGP Security pro Českou a Slovenskou republiku, jehož vznik oznámily společnosti SkyNet a Network Associates v únoru roku 2001. Po založení nové společnosti PGP Corporation v roce 2002 a po jejím převzetí dalšího vývoje a prodeje PGP produktů, začala společnost SkyNet rozvíjet novou spolupráci, která se nyní odrazila v podepsání partnerské smlouvy Indirect Certified Solution Partner.

 

Další informace o PGP a její historii jsou k dispozici na: http://www.pgp.cz/

Další informace o společnosti PGP Corporation a o jejích produktech najdete zde: http://www.pgp.com

 

 

Představení společnosti

Společnost SkyNet, člen skupiny SlovaNet Group, vlastněná nizozemskou společností SlovaNet B.V. s hlavními akcionáři fondy skupin Advent International, ECM, FondElec a Genesis Capital, působí na trhu telekomunikačních služeb již deset let. Společnost se řadí mezi nejvýznamnější alternativní operátory poskytující rozsáhlou škálu  hlasových, datových, internetových a bezpečnostních služeb. Nabízí svým klientům komplexní služby s důrazem na individuální přístup ke každému klientovi, kvalitu a bezpečnost. Společnost spravuje celorepublikovou síť se 120 přípojnými body v České republice.

 

 

Pro bližší informace prosím kontaktujte marketingové oddělení, telefon + 420 541 594 159, lenka.vojtenkova@skynet.cz

 

Váš názor Další článek: MSI bude prodávat část produkce pod novou značkou

Témata článku: Microsoft, Network Solutions, Advent, Skynet, Webmail, Inbox, Web Mail, Universal


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky