Skupina Smarty hlásí úspěšný třetí kvartál, do konce roku plánuje obrat přes 3 miliardy

  • Za první tři čtvrtletí roku 2021 vykázala česká skupina Smarty obrat 1,9 miliardy korun. Meziročně jde o nárůst ve výši 38 %.
  • Do konce roku Smarty plánuje v obratu překročit tři miliardy
  • V roce 2023 skupina míří k obratu pět miliard. Pomůže jí v tom mimo jiné využití získané značky JRC a sítě kamenných obchodů
Skupina Smarty hlásí úspěšný třetí kvartál, do konce roku plánuje obrat přes 3 miliardy

Skupina Smarty, do které patří mimo jiné e-shop s elektronikou smarty.cz, prémiový reseller Apple iWant a od tohoto podzimu i síť herních obchodů JRC, hlásí rekordní třetí kvartál. Obrat skupiny meziročně stoupl o 38 % a od začátku roku činí 1,9 miliardy korun. „Oproti druhému kvartálu se nám obrat zvedl o 25 %, kdy nejvíce nám rostl segment e-commerce a B2B. Ke skvělému výkonu v září bezpochyby přispěl i launch nových produktů Apple v prodejní síti iWant,“ vysvětluje obchodní ředitel skupiny Rudolf Konečný.

Do konce roku alespoň tři miliardy

Čtvrtý kvartál bude pro skupinu Smarty jakožto jednoho z předních hráčů české e-commerce s elektronikou klíčový. „Vánoční sezóna je pro nás vrcholem roku. Očekáváme proto, že v posledním kvartálu dosáhne skupina obratu 1,25 miliardy korun, což by nás bezpečně přeneslo přes plánovanou třímiliardovou hranici obratu za rok 2021,“ predikuje Rudolf Konečný. Důležité přitom bude, jak do dostupnosti elektroniky na trhu zasáhne globální nedostatek čipů. „Již v letních měsících jsme se začali předzásobovat nejvíce postiženými komoditami, ale i tak zůstáváme optimisté a věříme, že zboží bude nakonec dostatek,“ dodává Konečný.

S otázkou nedostatku čipů a dalších komponent se ve Smarty již setkali, když na podzim začali uvádět na trh vlastní řadu počítačů. „Podařilo se nám však s předstihem nakoupit a naskladnit dostatečný počet procesorů i grafických karet všech řad. Pro letošní rok, včetně vánoční sezóny, tak budeme schopni pokrýt komponenty veškerou výrobu počítačů, kterou máme v plánu,“ uvádí Konečný.

Za dva roky obrat pět miliard

Skupina Smarty plánuje do roku 2023 dosáhnout obratu pět miliard. Pomoci jí v tom má mimo jiné i plánované otevření nových prodejen ve spojení značek smarty.cz a JRC. „Celkově půjde o více než 40 nových prodejen. Budou však primárně showroomem „jen“ několika tisíc nejžádanějších položek, protože celé naše nabízené portfolio je a bude o několik řádů větší než možná prezentační plocha či zásoby na jakékoli budoucí prodejně. Bude to místo, kde si lidé elektroniku v klidu prohlédnou, vyzkouší a nechají si poradit. Pak si ji mohou odnést, nebo jim kurýrní služba zboží doručí třeba týž den přesně na čas domů,“ popisuje Konečný a dodává, že značce JRC na prodejnách zůstane důležité místo.


O Smarty

Společnost Smarty založil v roce 2012 Petr Syrůček. Navázal tak na své předchozí podnikatelské zkušenosti například s provozováním sítě franšízových prodejen O2 či distribucí elektroniky do celé CEE. Se svým spolužákem založil společnost Kiboon a do ČR dovezli první mobily značek Samsung a HTC. Do společnosti Smarty dnes patří mimo jiné multibrandový e-shop s elektronikou smarty.cz a prémiový prodejce značky Apple iWant. Ten v České republice kromě e-shopu provozuje 10 značkových kamenných prodejen. V roce 2020 společnost dosáhla obratu 2,3 miliardy korun. V roce 2021 získala značku a síť prodejen JRC, s nimiž chystá rozsáhlou expanzi. V tomtéž roce spustila prodej vlastní značky počítačů TIGO. E-shop smarty.cz a iWant se kromě nabídky komplexního portfolia telco&IT&smart elektroniky zaměřují také na celorepublikovou obsluhu B2B zákazníků všech velikostí, poskytování IT služeb, vlastní financování či pronájem koncových zařízení, servisní i bazarové služby či pořádání pravidelných workshopů a školení na míru pro firemní i běžné zákazníky.

Další článek: Kapitán Kirk se v 90 letech vrátil do vesmíru. Tentokrát ne s USS Enterprise, ale v raketě od Blue OriginSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Rozšiřující SSD pro Xbox Series S|X jsou čím dál dražší oproti těm pro PlayStation 5
Lukáš Václavík
Xbox Series S|XMicrosoft
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Sci-fi adventura Deliver Us Mars se opozdí. Zahrajeme si začátkem příštího roku
Michal Maliarov
Datum vydáníAdventury
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows