Skupina Nemáme rádi viry má na Facebooku již více než 6000 fanoušků

Skupina Nemáme rádi viry má na Facebooku již více než 6000 fanoušků

Skupina Nemáme rádi viry, v rámci které společnost ESET na Facebooku zveřejňuje zajímavé informace z oblasti počítačové bezpečnosti, má již více než 6000 fanoušků. Každý týden přibývá přibližně 300 nových uživatelů a žádná jiná antivirová společnost nemá na Facebooku tolik fanoušků jako ESET.

Stránka Nemáme rádi viry (www.nemameradiviry.cz) vznikla s cílem přinášet uživatelům zajímavé informace z oblasti počítačové bezpečnosti a podpořit ESET Antivirovou ambulanci (www.antivirovaambulance.cz). V rámci tohoto speciálního projektu přiváží ESET experty do vybraných českých měst za účelem pomáhat uživatelům kontrolovat zdarma jejich počítače.

„Sociální sítě a obecně přímou komunikaci s uživateli považujeme za důležitou součást marketingu. Ze statistik vyplývá, že z Facebooku přichází na naše stránky návštěvníci, kteří u nás stráví více času než průměrný návštěvník z jiných zdrojů,“ říká Jaroslav Fabián, marketingový ředitel české pobočky ESETu.

Navíc mateřská společnost z Bratislavy využívá kanálu Facebook pro informování fanoušků o novinkách z celého světa v oficiální skupině ESET (http://www.facebook.com/esetsoftware), což také pomáhá ke zvýšení povědomí o značce ESET mezi uživateli,“ dodává Jaroslav Fabián.

Ve skupině Nemáme rádi viry eviduje ESET více žen (55 %) než mužů (45 %). Nejvíce fanoušků je samozřejmě z Česka, nicméně ESET má také fanoušky z Vietnamu, Řecka, Malty nebo Norska. S největší pravděpodobností se jedná o osoby trvale žijící v ČR, protože veškeré informace jsou publikovány v češtině. V rámci ČR mají největší zastoupení fanoušci z Prahy, následuje Brno, Ostrava, Chomutov a Uherské Hradiště. Nejpočetnějšími skupinami na stránce Nemáme rádi viry jsou uživatelé ve věku 13 - 17 a 18 - 24 let.

Facebook je v současnosti největší komunitní portál v Česku, celkem s 1,1 milionem aktivních uživatelů.(zdroj: Candytech.cz). Podle oficiálních čísel Facebooku se polovina vrací denně (min. 550 tisíc) a téměř 80 % alespoň jednou týdně

Další článek: Dalších 6 údajných obrázků Google Chrome OS

Témata článku: Největší fanoušek, Malta, Ambulance, Počítačový zdroj, Zajímavá informace, Bratislava, Vybraná oblast

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší