Skupina Essel Group spouští svůj první mobilní portál v Indii v síti BSNL

Skupina Essel Group spouští svůj první mobilní portál v Indii v síti BSNL

Praha, Česká republika, 23. července 2007: K dnešnímu dni byl spuštěn mobilní video portál Isee. Portál pod vlastní značkou (branded) je první mobilní službou společnosti Essel Group, která nabízí streamované video z oblasti zpráv, sportovních událostí, životního stylu či mýdlových oper z produkce skupiny Zee indických TV kanálů. Portál je postaven na technologii společnosti U-Turn a v první fázi nasazení bude k dispozici zákazníkům operátora BSNL v severní Indii.

Po stáhnutí Isee portálu si může zákazník vybrat z několika nabídek, jako např. IseeTV, ZeeNews, Tazaa či Masti. Streamovaný obsah těchto nabídek zahrnuje také kanál s 30-ti minutovou smyčkou "best of", aktuální události, zprávy, sportovní aktuality stejně jako poslední módní trendy, klipy o životním stylu či velkou kolekci mobilních episod mýdlových oper z produkce Bollywoodu.

Zákazníci operátora BSNL si mohou portál snadno stáhnout do mobilu po zaslání SMS zprávy s textem "isee" na číslo 7575. Služba je po prvních 30 dní zdarma a poté bude účtována měsíční částkou ve výši 150 rupií (CZK75). Předplatné dává uživatelům neomezený přístup k veškerému obsahu portálu jak pro předplacené karty tak pro tarifní zákazníky BSNL a nevyžaduje další úhrady za datový tarif. Tato pevná sazba a zvláštní tarif pro datový přenos v rámci služby je první svého druhu v Indii a byla vytvořena operátorem BSNL s úmyslem podpořit využití datových přenosů a zlepšit povědomí o prémiovém mobilním obsahu a službách.

"BSNL je první mobilní operátor v Indii, který spustí mobilní služby založené na streamovaném obsahu", prohlásil p. S.R. Agarwal, GM společnosti BSNL. "Isee portál umožňuje našim zákazníkům používat mobilní telefon kromě volání a posílání SMS zpráv k mnoha dalším věcem. BSNL je společně s našimi partnery, Essel Group a U-Turn, na špici v doručování toho nejlepšího z mobilní zábavy k zákazníkům v pohybu", dodal.

Na konci roku 2007 plánuje společnost BSNL nabízet portál zákazníkům v celé Indii. Po zavedení služby do nových oblastí bude k dispozici specifický obsah a jazykové verze podle regionálních zvyklostí.

Síla portálu tkví v jednoduchosti používání. Po stáhnutí aplikace se v hlavní nabídce telefonu objeví vlastní ikona Isee. Kliknutím na ikonu se otevře portál a umožní zákazníkovi procházet a video v nejvyšší možné kvalitě přímo na mobilním telefonu bez nutnosti ručního nastavování.

Získávání a správa obsahu pro tuto službu spadá pod společnost Digital Media Convergence Ltd (DMLC) ze skupiny Essel Group. V budoucnu bude portál zahrnovat i obsah získaný společností DMCL mimo zdroje skupiny Zee. V následujících měsících bude prostřednictvím portálu k dispozici také doplňkový obsah, jako jsou vyzváněcí tóny či hudba. Společnost navíc plánuje přidat interaktivní funkce, jako například hlasování, soutěže nebo uživateli generovaný obsah.

Partnerství mezi společnostmi BSNL, DMCL a U-Turn je skutečně výjimečné v pojetí světového standardu, protože spojuje širokou zákaznickou základnu a marketingovou sílu hlavního mobilního operátora, mediálního partnera schopného poskytnout žádaný obsah zahrnující zavedené tituly a technologického partnera třetí strany, který vyvinul ověřenou platformu pro správu, publikaci a zpeněžení doručování mobilního obsahu zákazníkům.

"Naše vyhlídky směřují k budoucnosti zábavy - sbližování mobilních zařízení a sítí. Proto je naším obchodním zájmem využít všech příležitostí, které toto sbližování nabízí,“ prohlásil Ishwar Jha, CEO společnosti DMCL. "Budeme v čele v poskytování zajímavého obsahu prostřednictvím mobilních sítí," dodal.

"Každý z nás je potěšen, že naše technologie je základem služby Isee", prohlásil Jan Obrman, Chairman společnosti U-Turn. "U-Turn poskytnul robustní platformu, která zajišťuje indickým zákazníkům snadný přístup k prémiovému video obsahu prostřednictvím mobilního telefonu kdykoli a kdekoli."

U-Turn Media Group dodal společnostem BSNL a Essel Group kompletní koncové řešení včetně nástrojů pro správu, agregaci a kódování obsahu, propracované nástroje pro reporting a sledování chování uživatelů, řešení pro streamování obsahu a v neposlední řadě snadno a intuitivně ovládané aplikace pro mobilní telefony. Technologie společnosti U-Turn byla úspěšně nasazena operátorem T-Mobile a několika vysílacími společnostmi v Evropě a ve Spojených státech.

Témata článku: Video, Mobilní operátor, Sportovní zpráva, První zákazník, Zavedení předplatného, Mast, GM, Neomezený tarif, Měsíční předplatné, Obsah, První služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje