Skupina Essel Group spouští svůj první mobilní portál v Indii v síti BSNL

Skupina Essel Group spouští svůj první mobilní portál v Indii v síti BSNL

Praha, Česká republika, 23. července 2007: K dnešnímu dni byl spuštěn mobilní video portál Isee. Portál pod vlastní značkou (branded) je první mobilní službou společnosti Essel Group, která nabízí streamované video z oblasti zpráv, sportovních událostí, životního stylu či mýdlových oper z produkce skupiny Zee indických TV kanálů. Portál je postaven na technologii společnosti U-Turn a v první fázi nasazení bude k dispozici zákazníkům operátora BSNL v severní Indii.

Po stáhnutí Isee portálu si může zákazník vybrat z několika nabídek, jako např. IseeTV, ZeeNews, Tazaa či Masti. Streamovaný obsah těchto nabídek zahrnuje také kanál s 30-ti minutovou smyčkou "best of", aktuální události, zprávy, sportovní aktuality stejně jako poslední módní trendy, klipy o životním stylu či velkou kolekci mobilních episod mýdlových oper z produkce Bollywoodu.

Zákazníci operátora BSNL si mohou portál snadno stáhnout do mobilu po zaslání SMS zprávy s textem "isee" na číslo 7575. Služba je po prvních 30 dní zdarma a poté bude účtována měsíční částkou ve výši 150 rupií (CZK75). Předplatné dává uživatelům neomezený přístup k veškerému obsahu portálu jak pro předplacené karty tak pro tarifní zákazníky BSNL a nevyžaduje další úhrady za datový tarif. Tato pevná sazba a zvláštní tarif pro datový přenos v rámci služby je první svého druhu v Indii a byla vytvořena operátorem BSNL s úmyslem podpořit využití datových přenosů a zlepšit povědomí o prémiovém mobilním obsahu a službách.

"BSNL je první mobilní operátor v Indii, který spustí mobilní služby založené na streamovaném obsahu", prohlásil p. S.R. Agarwal, GM společnosti BSNL. "Isee portál umožňuje našim zákazníkům používat mobilní telefon kromě volání a posílání SMS zpráv k mnoha dalším věcem. BSNL je společně s našimi partnery, Essel Group a U-Turn, na špici v doručování toho nejlepšího z mobilní zábavy k zákazníkům v pohybu", dodal.

Na konci roku 2007 plánuje společnost BSNL nabízet portál zákazníkům v celé Indii. Po zavedení služby do nových oblastí bude k dispozici specifický obsah a jazykové verze podle regionálních zvyklostí.

Síla portálu tkví v jednoduchosti používání. Po stáhnutí aplikace se v hlavní nabídce telefonu objeví vlastní ikona Isee. Kliknutím na ikonu se otevře portál a umožní zákazníkovi procházet a video v nejvyšší možné kvalitě přímo na mobilním telefonu bez nutnosti ručního nastavování.

Získávání a správa obsahu pro tuto službu spadá pod společnost Digital Media Convergence Ltd (DMLC) ze skupiny Essel Group. V budoucnu bude portál zahrnovat i obsah získaný společností DMCL mimo zdroje skupiny Zee. V následujících měsících bude prostřednictvím portálu k dispozici také doplňkový obsah, jako jsou vyzváněcí tóny či hudba. Společnost navíc plánuje přidat interaktivní funkce, jako například hlasování, soutěže nebo uživateli generovaný obsah.

Partnerství mezi společnostmi BSNL, DMCL a U-Turn je skutečně výjimečné v pojetí světového standardu, protože spojuje širokou zákaznickou základnu a marketingovou sílu hlavního mobilního operátora, mediálního partnera schopného poskytnout žádaný obsah zahrnující zavedené tituly a technologického partnera třetí strany, který vyvinul ověřenou platformu pro správu, publikaci a zpeněžení doručování mobilního obsahu zákazníkům.

"Naše vyhlídky směřují k budoucnosti zábavy - sbližování mobilních zařízení a sítí. Proto je naším obchodním zájmem využít všech příležitostí, které toto sbližování nabízí,“ prohlásil Ishwar Jha, CEO společnosti DMCL. "Budeme v čele v poskytování zajímavého obsahu prostřednictvím mobilních sítí," dodal.

"Každý z nás je potěšen, že naše technologie je základem služby Isee", prohlásil Jan Obrman, Chairman společnosti U-Turn. "U-Turn poskytnul robustní platformu, která zajišťuje indickým zákazníkům snadný přístup k prémiovému video obsahu prostřednictvím mobilního telefonu kdykoli a kdekoli."

U-Turn Media Group dodal společnostem BSNL a Essel Group kompletní koncové řešení včetně nástrojů pro správu, agregaci a kódování obsahu, propracované nástroje pro reporting a sledování chování uživatelů, řešení pro streamování obsahu a v neposlední řadě snadno a intuitivně ovládané aplikace pro mobilní telefony. Technologie společnosti U-Turn byla úspěšně nasazena operátorem T-Mobile a několika vysílacími společnostmi v Evropě a ve Spojených státech.

Váš názor Další článek: Western Digital představuje ekologicky šetrné disky

Témata článku: Video, Měsíční předplatné, Zavedení předplatného, První služba, Mast, Mobilní operátor, Sportovní zpráva, První zákazník, Neomezený tarif, Obsah, GM


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky