Skupina ČEZ zvolila pro správu elektrických sítí systém ArcGIS

20. prosince 2006
I Opera dostává filtr proti phishingu
Společnost ESRI oznamuje, že podepsala multilicenční smlouvu se společností ČEZData, s.r.o. Společnost ČEZData zajišťuje služby v oblasti informačních systémů a technologií v rámci společností Skupiny ČEZ, největšího poskytovatele elektrické energie ve střední Evropě.
Skupina ČEZ zvolila pro správu elektrických sítí systém ArcGIS

Multilicence (Enterprise Site License) umožňuje využít pro tvorbu otevřené, škálovatelné a standardizované architektury možnosti všech ESRI produktů řady ArcGIS. GIS bude začleněn mezi stávající informačně technologické zdroje Skupiny ČEZ a jeho úkolem bude plnění nejrůznějších obchodních i provozních požadavků organizace.

Skupina ČEZ je největší energetickou firmou ve střední Evropě: má přibližně 7 milionů zákazníků v ČR, Rumunsku a Bulharsku. Nasazení softwaru bude zajišťovat výhradní distributor ESRI v ČR, společnost ARCDATA PRAHA.

„Aby ČEZData vyhověla společnostem Skupiny ČEZ, implementuje v současné době mimo jiné rozsáhlý geografický systém, který bude v budoucnu spravovat tisíce kilometrů distribuční sítě,“ říká Jiří Fanta, generální ředitel ČEZData. „Projekt je o to náročnější, že Skupina ČEZ působí dnes již i v dalších zemích Evropy. Bez moderních geografických systémů se zkrátka neobejdeme, nabídka firmy ESRI obstála ve výběrovém řízení a my očekáváme, že partnerství s ní přinese žádané výsledky.“ 

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na tvorbě celopodnikového GIS v jedné z největších evropských distribučních společností,“ vyjadřuje se Jack Dangermond, prezident ESRI. „Jsem přesvědčen, že platforma GIS ESRI splní veškerá očekávání společnosti ČEZData a napomůže výrazným způsobem zlepšit efektivitu a produktivitu celé Skupiny ČEZ.“

Fázová implementace, která bude trvat několik let, vyústí ve využití jednotné GIS platformy ve všech operacích Skupiny ČEZ. Celopodnikový GIS bude propojen s dalšími hlavními technologiemi a aplikacemi Skupiny ČEZ včetně těch, které poskytují partneři společnosti ESRI: Telvent Miner & Miner, SAP, Soluziona a HSI. Mezi aplikace, které budou spolupracovat s GIS, se řadí systém pro správu zákazníků, řídící/analytické systémy a systém pro správu výpadků.

Nasazení GIS ESRI ve Skupině ČEZ je další velkou implementací tohoto software ve významných distribučních společnostech světa, jako jsou: Southern Company (USA), DTE Energy (USA), Consumers Energy (USA), PHI Holdings (USA), National Grid (Velká Británie), NESA (Dánsko; nedávno proběhla akvizice společností Dong Energy), Reliance Energy (Indie), Shanghai Electric Power Company (Čína), RWE Group (Německo) a Osaka Gas (Japonsko).

Témata článku: Software, RWE, Největší akvizice, Velká skupina, Company, Energy, Shanghai, Fanta, Řídicí aplikace, Velká efektivita

Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu