Skupina ASSECO v ČR výrazně posílila

Skupina ASSECO v ČR výrazně posílila

Jako velmi úspěšný hodnotí rok 2007 společnost Asseco Czech Republic, která je českým pilířem kapitálové skupiny ASSECO. Spolu se svými dceřinými společnostmi dosáhla v roce 2007 konsolidovaného obratu téměř 1,5 miliardy Kč. Asseco Czech Republic meziročně více než ztrojnásobila čistý zisk. LCS International meziročně vzrostl čistý zisk o 37 % a obrat dosáhl rekordní výše. BERIT rozsáhle investoval do vývoje nové generace informačního systému LIDS 7.

Kapitálová skupina ASSECO se za poslední čtyři roky stala jedním z nejvýznamnějších IT hráčů v regionu střední a východní Evropy. Součástí skupiny je od loňského roku Asseco Czech Republic společně se svými dceřinými společnostmi – BERIT a LCS International.

„ASSECO v loňském roce koupí 100 % akcií společnosti PVT doslova vtrhlo na český trh. I následující kroky, jako bylo získání podílů ve společnostech BERIT a LCS International, zahýbaly IT trhem. ASSECO tak v České republice získalo pevné základy. Tomu odpovídají i výborné výsledky loňského roku,“ říká Jan Přerovský, předseda představenstva a generální ředitel Asseco Czech Republic. „I v letošním roce předpokládá skupina ASSECO, stejně jako Asseco Czech Republic a její dceřiné společnosti, další hospodářský růst. Kromě rozšiřování řad spokojených zákazníků je naším cílem také postupná konsolidace IT trhu v České republice.“

Asseco Czech Republic

Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vykázala společnost Asseco Czech Republic nárůst přidané hodnoty, provozního i finančního výsledku. Čistý zisk společnosti se meziročně více než ztrojnásobil.

Výsledek hospodaření za běžnou činnost v roce 2007 činil 129,9 mil. Kč a čistý zisk společnosti 93,4 mil. Kč, což činí více než trojnásobek oproti roku 2006.Celkový obrat společnosti dosáhl v roce 2007 objemu 1 030,4 mil. Kč, což představuje 6% pokles ve srovnání s předchozím rokem. Na zlepšení finančního výsledku hospodaření ve srovnání s předešlým rokem má vysoký podíl rozvoj obchodních aktivit a důsledné zaměření na efektivitu firemních procesů.

Celkový obrat z prodeje zboží, vlastních výrobků a služeb dosáhl v loňském roce 1 001,1mil. Kč, což představuje přibližně 5% meziroční pokles. Jedná se o součást dlouhodobého procesu změny struktury prodeje IT komodit, v jehož rámci byl omezen prodej zboží.

V roce 2007 Asseco Czech Republic realizovalo řadu projektů pro nové i stávající zákazníky, mj. pro následující subjekty: Carrier Refrigeration Operation Czech Republic, Českou spořitelnu, ČSOB Pojišťovnu, E.ON Česká republika, FAB, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, Ministerstvo financí ČR, Řízení letového provozu ČR, Vodafone a řadu dalších.

BERIT

Mezinárodní skupina BERIT, působící v České republice, Německu a Švýcarsku, měnila v průběhu roku 2007 fiskální rok tak, aby byl v souladu se skupinou Asseco.

Konsolidovaný obrat skupiny BERIT dosáhl v roce 2007 výše 177,4 mil. Kč. Konsolidované hospodaření skupiny BERIT podle mezinárodních účetních standardů IFRS bylo vyrovnané, hospodářský výsledek skončil na konci roku v očekávaném mírném minusu -179 tis. Kč. Tento výsledek je v souladu s očekáváním.

Rok 2007 byl charakteristický dokončováním hlavních investic do vývoje vlajkových produktů - LIDS a TOMS. Především investice do vývoje nové generace informačního systému LIDS 7, který dnes představuje celosvětově jeden z nejmodernějších systémů GIS, byla finančně velice náročná. Nicméně již v průběhu roku 2007 se společnosti BERIT podařilo pro tento produkt získat nové zákazníky.

V České republice nový systém LIDS 7 využívá Český úřad zeměměřický a katastrální, konkrétně Zeměměřický úřad, kde je LIDS 7 nasazen jako systém správy státního mapového díla středních a malých měřítek. Nové zákazníky BERIT získal také v Německu. Zde se jedná ospolečnosti N-ERGIE (což je osmá největší energetická distribuční společnost v Německu), město Ulm a energetickou společnost ENNI z oblasti Porúří. Dalším úspěchem je polská energetická společnost RZE v Řešově, kde se společnosti BERIT podařilo k běžícímu projektu implementace systému TOMS iniciovat také projekt pro správu majetku.

Témata článku: Následující rok, Česká republika, Carrier, Čistý zisk, Czech Republic, Fab, Loňský rok, Rekordní podíl, Hlavní pilíř

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje