Skupina Acer položila základní kámen

Skupina Acer položila základní kámen

V pondělí 6. září byl položen základní kámen nové budovy ústředí skupiny Acer v Evropě. Objekt, navržený společností Tarchini Group Studio ve spolupráci s mezinárodní skupinou architektů a poradců, vyroste v Bioggiu ve švýcarském kantonu Ticino nedaleko luganského letiště a hlavních dálnic.

Do budovy s užitnou plochou 7500 m2 až pro 250 zaměstnanců budou umístěny kanceláře a laboratoře.Sestěhuje se do ní všech cca 140 zaměstnanců skupiny, kteří jsou v současné době roztroušeni na mnoha pracovištích v této oblasti.

V budově v Bioggiu budou mít své kanceláře také všichni nejvyšší řídicí pracovníci a finanční i logistické oddělení.Návrh umožňuje pružně přizpůsobovat objekt novým nárokům v případě dalšího rozšiřování obchodní činnosti.

Moderní futuristický návrh předpokládá využití high-tech infrastruktury s nízkým dopadem na životní prostředí atomu také odpovídá volba materiálů i uplatněná nízkoenergetická řešení. Jen pro ilustraci: k vytápění budou používána tepelná čerpadla místo topného oleje, a tedy při provozu budou vznikat nulové emise.

Podle plánu bude budova předána k užívání počátkem roku 2012.

V roce 2003 si tchajwanská společnost Acer vybrala Manno jako nejvhodnější místo pro ústředí EMEA.Švýcarsko a především kanton Ticino byly zvoleny vzhledem ke geograficky strategické poloze, která umožňuje optimalizovat veškerou komunikaci a obchodní výměnu mezi evropskými centrálami. Ve Švýcarsku platí jasné a přesné zákony v oblasti pracovního práva, které jsou nekompromisní a přísné, a navíc udržitelné daňové zatížení podporuje konkurenceschopnost průmyslu na světovém trhu.

Tato budova posílí přítomnost skupiny Acer a její investice v této oblasti. Vznikne tak nové evropské centrum, které bude v podstatě působit jako druhé sídlo skupiny.

Další článek: Lenovo IdeaCentre A700: tažení proti iMacu

Témata článku: Nový zákon, Obchodní plán, Strategická investice, Švýcarský trh, Přesná poloha, Vytápění, Tepelné čerpadlo, Švýcarský průmysl, Budova


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 27

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč