Skupina AAC prodala ve druhém čtvrtletí téměř 18 000 počítačů

Skupina AAC oznámila výsledky prodeje počítačů za druhé čtvrtletí 2004. Společnosti skupiny AAC vyrobily a prodaly v České republice, na Slovensku a v Rumunsku celkem 17 797 kusů osobních počítačů, notebooků a serverů, to je o 10% více než ve stejném období minulého roku.
Skupina AAC prodala ve druhém čtvrtletí téměř 18 000 počítačů

Klíčovým trhem zůstává Česká republika – holding AAC zde prodal celkem 12 239 kusů. Oproti stejnému období minulého roku tak prodej v ČR vzrostl o 19%. Nejvíce počítačů prodala dceřiná společnost ProCA spol. s r.o. - celkem 8 030 kusů (meziroční nárůst o 24%). Z tohoto počtu bylo 4 901 osobních počítačů BRAVE, 457 notebooků BRAVE, 2 645 PC TESCO a 27 serverů. Další česká dcera LIBRA Electronics a.s. dodala na trh 4 209 kusů počítačů, z toho bylo 3 852 PC a serverů značky LEO a 357 notebooků LEO (meziroční zvýšení o 10%).

Na Slovensku bylo ve druhém kvartále 2004 prodáno celkem 4 208 počítačů (meziročně o 3% více). LIBRA Electronics Slovakia a.s. dodala na slovenský trh 2 691 kusů PC a notebooků značky LIBRA (meziročně o 3% více). ProCA Slovakia s.r.o prodala 1 517 PC a notebooků značky BRAVE (meziročně o 3% více).

Celkový počet prodaných počítačů doplňuje 1 350 kusů osobních počítačů BRAVE prodaných společností ProCA Romania s.r.l.

 

 

 

Tomáš Kudweis

Ředitel PR a promotion

 

V případě potřeby fotografických materiálů se obraťte na Danu Neumayerovou, neumayerova@proca.cz nebo volejte 234 646 472.

 

 

 

 

 

O společnosti AAC a.s.:

Skupina AAC působí na trhu 3C (computers, consumer electronics, communications) a patří mezi nejvýznamnější hráče na tuzemském trhu, na Slovensku a v Rumunsku.

Mezi hlavní činnosti patří velkoobchodní distribuce komponent, příslušenství a software pro výpočetní a informační techniku, výroba            a distribuce počítačů BRAVE, které jsou nejprodávanější českou značkou na tuzemském trhu, počítačů LEO a počítačů TESCO, které jsou známy hlavně v podnikové sféře, výroba a prodej notebooků BRAVE a LEO, distribuce spotřební elektroniky Samsung a  Maxton a přímý prodej velkým zákazníkům. Více informací naleznete na: www.proca.cz, www.libra.cz, www.brave.cz, www.leo-pc.cz, www.tesco.cz               a www.maxton.cz.

Váš názor Další článek: Nadace Billa a Melindy Gatesových dá 44,7 milionu dolarů na boj s tuberkulózou

Témata článku: Tesco, Tesco elektronika, Leo, Romania


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky