Škola hrou – simulace krizového řízení firmy

24. července 2006
Spekulace potvrzeny: AMD se spojí s ATI!
Praha 17. července 2006 – Společnosti Corpus Solutions a. s. a BMC Software, specializující se na řízení technologických a IT procesů (Business Service Management), připravily praktické školení zaměřené na problematiku ITIL pod názvem „Airport Simulation“.
Škola hrou – simulace krizového řízení firmy

ITIL je sám  o sobě poměrně strohý, ale jeho hlavním přínosem je jasné pochopení ITIL procesů, jejich vazeb, jaké role se na procesu podílejí a jaké jsou klíčové parametry procesu. Pro oživení této složité tématiky vzniklo praktické školení pod názvem „Airport Simulation“, kde si účastníci mohou vyzkoušet krizové řízení na modelu letiště.

V první části prezentace, školitelé vysvětlí „pravidla hry“ – jak funguje letiště, kdo je na koho navázán, apod. Dále si účastníci rozdělí přesně definované role zástupců obchodu a vedení společnosti, pracoviště Helpdesku ( zde je obchodní vnímání incidentů a úkolů překládáno do technického jazyka) a technických specialistů, kteří se s využitím báze znalostí zdokonalují v řešení incidentů a úkolů definovaných obchodem. Samotný trénink probíhá v 5ti kolech, kdy se postupně se zvyšujícím počtem kol mění nekoordinované řízení v řízení prediktivní, až účastníci hladce zvládnou množství úkolů a incidentů uřídit systémově a převést je do normálního efektivního provozu, kdy je obchod a vedení společnosti schopno velice efektivně investovat do technické infrastruktury a s přispěním znalostní báze, vybudované technickými specialisty, eliminovat případné obchodní ztráty.

 

Školení „Airport Simulation“ nabízí jiný přístup ke vzdělávání dospělých odborníků. Na rozdíl od sledování PowerPoint prezentací přináší novou zkušenost s aktivní účastí. Účastníci si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, že ITIL funguje a přináší efektivní řešení s menším stresovým zatížením.

 

O společnosti Corpus Solutions a.s.

Společnost Corpus Solutions úspěšně působí na trhu informačních a komunikačních technologií již od roku 1992. Spolupráce se zákazníky je založena na dlouhodobém partnerství a hluboké znalosti klientského prostředí. Pomocí Business Service Managementu pomáhá Corpus Solutions svým zákazníkům najít cestu k efektivnímu řízení společnosti na stále vyšší úrovni. Veškeré aktivity vedou k podpoře tržního prostředí a tvorbě přidané hodnoty. Corpus Solutions představuje evoluci v IT.

Více informací najdete na adrese www.corpus.cz.

Témata článku: Software, Airport, Složité pravidlo

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje