Siveco získal 12 miliónů dolarů od Enterprise Investors a Intel Capital

Bukurešť, 14. července 2005 — SIVECO Romania, hlavní místní dodavatel software, zveřejnil příjem investice 12 milionů dolarů od společností Enterprise Investors (EI), největší soukromé investiční společnosti v oblasti střední a východní Evropy a Intel Capital, strategického investičního programu společnosti Intel. Transakce proběhla prostřednictvím navýšení kapitálu a zpětných odkupů. Po jejím dokončení získají Polish Enterprise Fund V (investiční fond řízený EI) a Intel Capital menšinový podíl ve společnosti SIVECO Romania. K této investici dochází během prvního roku existence zastoupení společností Intel a Enterprise Investors v Rumunsku.
Siveco získal 12 miliónů dolarů od Enterprise Investors a Intel Capital

SIVECO Romania dodává softwarová řešení založená na nejnovějších technologiích pro velké
a střední společnosti a veřejnou správu. Firma založená v roce 1992 se časem dostala na pozici hlavního softwarového vývojáře a dodavatele řešení v Rumunsku s výnosy ve výši 30 milionů USD (v roce 2004). Podle analytické společnosti International Data Corp. je SIVECO Romania největším dodavatelem podnikových řešení (EAS) v Rumunsku s tržním podílem 31 procent a hlavním dodavatelem IT služeb s podílem 11 %.

V roce 2001 spustila společnost SIVECO Romania  program IT Based Educational System (SEI), což je komplexní program zajišťující IT&C nástroje pro rumunský školský systém. Tento e-learning program byl v roce 2001 označen Evropskou komisí za nejlepší eGovernment řešení a v roce 2005 byl nominován na cenu European IST (Information Society Technology) Award. Více než 1 800 klientů ze 30 zemí využívá integrované služby zajišťované 400 IT specialisty společnosti SIVECO Romania. Úspěšně se rozvíjí i obchodní partnerství s největšími softwarovými domy, včetně společností Microsoft a Oracle a IT integrátory, jako je HP, IBM a Bull.

Intel Capital je strategický investiční nástroj společnosti Intel, zaměřený na kapitálové investice a akvizice podporující internetovou ekonomii a strategické zájmy společnosti Intel. Intel Capital investuje do společností operujících v oblasti hardwaru, softwaru a služeb v různých tržních segmentech, včetně výpočetních a síťových zařízení a bezdrátové komunikace. Intel Capital od roku 1991 investoval více než 4 miliardy USD ve zhruba 1 000 společnostech z více než 30 zemí. Za tuto dobu bylo zhruba 160 společností v portfoliu zakoupeno jinými společnostmi a dalších 150 se začalo veřejně obchodovat na burzách v různých částech světa. Intel Capital zaměstnává investiční managery ve zhruba 25 zemích. V minulém roce Intel Capital investoval více než 130 milionů dolarů ve 110 transakcích, přičemž zhruba 40 procent investic bylo realizováno mimo Spojené státy. Další informace viz www.intel.com/capital.

Váš názor Další článek: Vysoce kritická chyba v přehrávači Winamp

Témata článku: Software, Různé segmenty, Největší podíl, Hlavní dodavatel, Největší dodavatel, Romania, Bull, Největší akvizice, Strategická investice, Softwarová společnost, E-Learning, Výpočetní hardware


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky