Sitronics TS umožňuje rakouským domácnostem sledovat spotřebu energií na internetu

Sitronics TS umožňuje rakouským domácnostem sledovat spotřebu energií na internetu

SITRONICS TS nainstaluje 6000 měřidel pro vzdálený odečet spotřeby energií v reálném čase v rakouském městě Feldkirch. SITRONICS Telecom Solutions (SITRONICS TS) oznámil, že dodá 6000 měřidel do sítě společnosti Stadtwerke Feldkirch, dodavatele elektrické energie, vody a komunálních služeb v rakouském městě Feldkirch. Kontraktem v hodnotě 580 tisíc euro společnosti pokračují v dlouhodobé spolupráci, která začala implementací systému UTILIS do distribuční sítě ve městě Feldkirch. UTILIS je multifunkční řešení vyvinuté společností SITRONICS TS, které zajišťuje vzdálenou správu elektrické distribuční sítě a odečet odběrů energií v reálném čase.

Společnost Stadtwerke Feldkirch plánuje postupně vyměnit všech 17 tisíc měřidel a nabídnout tak nové služby všem svým odběratelům. Do konce roku 2010 dodá SITRONICS TS do sítě voralberské městské společnosti novou generaci „chytrých měřidel“ Echelon, která využívají princip Rogowského cívky, mají větší kapacitu paměti a umožňují zákazníkovi vybírat ze široké škály nových funkcí.

Dalších šest tisíc zákazníků společnosti Stadtwerke Feldkirch bude mít již brzy možnost objednat si její ekologický úsporný produkt, v rámci kterého mohou na internetu sledovat, jakou spotřebu právě jejich domácnost má, jak se na celkové spotřebě projeví například nová lednička nebo kolik energie je potřeba na provoz v pohotovostním režimu. Tyto detailní informace pomohou koncovým uživatelům optimálně využít elektrickou energii a šetřit tak nejen jejich peníze, ale i životní prostředí.

„Rakušané již tradičně dávají přednost ekologickým řešením, a proto se společnost Stadtwerke Feldkirch rozhodla plně využít možností, které jí náš systém UTILIS nabízí,“ říká Martin Maloš, vedoucí skupiny UTILIS v SITRONICS TS. „Díky novým měřidlům Echelon může společnost rozšířit své „zelené“ portfolio o další funkce.“

Před distributory energií a utilit se tak v současné době otvírá nový, zajímavý zdroj příjmů. Právě společnost Stadtwerke Feldkirch je jedním ze středoevropských průkopníků nového obchodního modelu, ve kterém je distributor zainteresován na úsporách energie a vedle prodeje energie nabízí i poradenské a informační služby.

„Jasně se ukazuje, oblast utility a s nimi souvisejících zákaznických služeb je značně perspektivním a rychle se rozvíjejícím odvětvím,“ říká Pavel Smejkal, generální ředitel společnosti SITRONICS TS, CZ,“ Jsme rádi, že se díky spolupráci se společností Stadtwerke Feldkirch můžeme na tomto rozvoji podílet a nastavovat tak nové trendy v oboru, ve kterém již řadu let vyvíjíme špičková řešení.“

 

 

 

Další článek: Novinka v Gmail vám navrhne další příjemce e-mailu

Témata článku: Elektrická energie, Elektrická síť, Meta, Generator, Nový typ

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší