Síťové akademie Cisco otevřely nový kurz bezpečnosti

Síťové akademie Cisco otevřely nový kurz bezpečnosti

Program Cisco Networking Academy, který začal od nového školního roku jubilejním desátým rokem vzdělávat odborníky v oblasti síťových technologií, představil nový kurz Cisco CCNA® Security zaměřený na počítačovou bezpečnost. Studenti českých středních a vysokých škol i zájemci z řad široké veřejnosti budou moci jeho prostřednictvím získat znalosti z oblasti bezpečnosti a řízení rizik. V souvislosti s novým kurzem byla představena rovněž nová verze programu Cisco Packet Tracer, který je při výuce využíván.

"Nový kurz reaguje na rostoucí potřebu znalostí a dovedností z oblasti bezpečnosti a řízení rizik ve firmách, které jsou důsledkem masívního nárůstu bezpečnostních hrozeb v posledních letech. Dovednosti z oblasti bezpečnosti a řízení rizik patří již dnes ve firmách mezi nejžádanější a poptávka po bezpečnostních odbornících nadále poroste,“ uvedl Karol Kniewald, koordinátor programu Cisco Networking Academy v České republice.

Například studie společnosti Forrester Consulting předpokládá, že do roku 2012 vyčlení 80 procent velkých firem alespoň jednoho zaměstnance na záležitosti spojené s počítačovou bezpečností. Počítačových odborníků se znalostmi a dovednostmi v oblastech správy zařízení a aplikací ve vysoce zabezpečené infrastruktuře, včasného nacházení bezpečnostních hrozeb a snižování jejich rizika je však již dnes nedostatek.

Nový kurz Cisco CCNA® Security seznámí zájemce o počítačovou bezpečnost se základními bezpečnostními koncepty a dovednostmi potřebnými k instalaci a monitoringu síťových zařízení a řešení případných problémů při zachování dostupnosti a utajení citlivých dat a zařízení. Kurz pomůže studentům připravit se na certifikační zkoušku Implementing Cisco IOS® Network Security (IINS) vedoucí k získání certifikace Cisco CCNA Security. Ta bude využitelná zejména pro zájemce o pracovní pozice typu specialista síťové bezpečnosti, bezpečnostní administrátor nebo inženýr podpory síťové bezpečnosti.

V souvislosti s otevřením nového kurzu byla rovněž představena nová verze software Cisco Packet Tracer 5.2, který byl programem Cisco Networking Academy vyvinut a je v rámci výuky využíván kvůli svým schopnostem vizualizovat a simulovat reálné sítě a jejich funkce. Program, který byl na loňském veletrhu Invex oceněn Křišťálovým diskem, byl v nové verzi rozšířen především o podporu bezpečnostních protokolů vyučovaných v novém kurzu.

Školící program Cisco Networking Academy, který používá e-learningový model jako kombinaci webových a instruktorských školení spolu s praxí v laboratorním prostředí, pomáhá v České republice jubilejním desátým rokem zvyšovat úroveň odborné vzdělanosti v oblasti síťových technologií. V současné době funguje v České republice 66 akademií, z toho 95 procent jich je na středních a vysokých školách. Každý rok v rámci programu studuje přes 6500 studentů.

Partnery programu Cisco Networking Academy v České republice jsou společnosti Intercom Systems, Panduit, Fluke Networks a občanské sdružení CELN.

Další článek: Vymyslete reklamu pro UPC a vyhrajete doživotní 100Mb internet zdarma

Témata článku: Fluke, Tracer, Intercom, Počítačová oblast, Střední škola, Nový inženýr, Networking, Nejžádanější model, Bezpečnostní veletrh, Riziko, Bezpečnostní riziko, Vysoká bezpečnost, Nová oblast, Kurs


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu